kategoria: WinUAE
[#1] Amiga Forever 7
Już jest Amiga Forever 7 :)
link
[#2] Re: Amiga Forever 7

@sid777, post #1

Fajnie.

Dobre wieści dla osób szukających jakiejś paczuszki pod Windows + garść filmików.

Niestety w obszarze New features / Video, nie znalazłem nic nowego
[#3] Re: Amiga Forever 7

@DiskDoctor, post #2

Zamówiłem, tym razem wersję premium. Bo (sprawdziłem) poprzedniej wersji nie daje się zrobić po prostu update do wersji 7.
[#4] Re: Amiga Forever 7

@sid777, post #3

Premium warto, bo pomimo, że to jest box więc idzie pocztą (więc się czeka i płaci),
1) wersja pudełkowa jest mniej ulotna niż digital download, a poza tym ewidentnie kolekcjonerska
2) tylko w pudełkowej (Premium) wersji są materiały Video (np. Deathbed Vigil D. Haynie'a)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 13:52:12 przez DiskDoctor
[#5] Re: Amiga Forever 7

@DiskDoctor, post #4

tylko w pudełkowej (Premium) wersji są materiały Video (np. Deathbed Vigil D. Haynie'a)


Z tym, że to nie jest tak, że "Deathbed Vigil" jest niedostępny nigdzie indziej ;)
[#6] Re: Amiga Forever 7

@recedent, post #5

Aaaaa tak. Dziękuję za poprawienie mnie.

Powinienem to rzeczywiście dopisać, niecelowo ominąłem.
[#7] Re: Amiga Forever 7

@sid777, post #1

Pytałem ostatnio Mike'a i zaprzeczył jakoby miała się w tym roku ukazać nowa wersja. Jeśli zbierzemy zamówienie na około 50 egzemplarzy cena powinna polecieć z 20-30% w dół no i wysyłka byłaby z PL w tym lubiane przez Was Paczkomaty. Mógłbym się podjąć przeprowadzenia grupowego zamówienia jeśli zaszłaby potrzeba. Jeśli się nie uda mam plan "B". Porozmawiam z A2, RetroAmi, Sordanem i może wspólnie weźmiemy te 50 sztuk i się podzielimy. Do sprzedaży trafią w cenie lepszej niż w Vesalii ale niestety nie aż tak dobrej jak przy grupowym zamówieniu.
Jeśli plan B zawiedzie plan C jest taki, że kupię kilka sztuk i trafią na znany portal aukcyjny w normalnej cenie.
[#8] Re: Amiga Forever 7

@pong777, post #7

Ile to jest dla Ciebie 20/30% procent? To może porozmawiaj z "wspólnikami" i można by zrobić tak aby na forum zrobić listę a do tej listy Resselery jeśli by wyrazili chęci wzięli by dla siebie po 5/10 sztuk.

Biorąc pod uwagę że jest już Czerwiec, to powinno być branie i tak jako wyprzedaż rocznika:)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 21:30:56 przez TechNineWonder
[#9] Re: Amiga Forever 7

@pong777, post #7

Brałbym grupowo, gdybym juz nie zamowil
Cena 'upgrade', z Cloanto, na fakture wiec troche taniej mi wyjdzie.
[#10] Re: Amiga Forever 7

@pong777, post #7

Ja niestety nie zamówię, bo brałem AF 2017 na jesieni

Ale koncept z zamówieniem zbiorowym świetny, jak i z np. Hollywood itp.

Będę miał na uwadze w przypadku przyszłych produktów.
[#11] Re: Amiga Forever 7

@sid777, post #1

A ja nadal czekam, aż zauważą, że są też inne platformy niż Windows (Linux, Mac). Wtedy kupię i wyższą wersję od premium.
[#12] Re: Amiga Forever 7

@Sokok, post #11

Używam na MacOS. "Szczegół" tylko taki, że na tym MacOS za mam wirtualkę Vmware z Windows7 --> emulacja Amigi na wirtualnym Windows pod MacOS :)


Zgadza się i szkoda, że natywnych wersji innych niż pod Micro$oft Winzgroza nie ma :(
[#13] Re: Amiga Forever 7

@Sokok, post #11

A co zmieniło się w Amiga Forever, że zmianie uległa numeracja wersji/wydań?
Jak dla mnie to narazie jest odgrzewanie kotleta n-ty raz... finalnie taki kotlem może okazać się nie do strawienia (sam mam dwie wersje AmigaForever i C64 forever; ale raczej nie kupię updatu do AF 7)
[#14] Re: Amiga Forever 7

@PWS, post #13

Jakie masz wrażenia odnośnie C64 forever? Warto? Nie chcę bawić się w hardware ale od czasu do czasu odpalić coś z C64 aby pograć np. GianaSisters lub może jakieś demo obejrzeć. Którą wersję warto wybrać? Wychodzi niedługo wersja 2016 jak dobrze widziałem na stronie.
[#15] Re: Amiga Forever 7

@PWS, post #13

Zamienili emulację AmigaOS 4.1, po przeczytaniu mojej książki. Czyli dla uzytkowników OS4 będzie lepiej.
[#16] Re: Amiga Forever 7

@Tomski, post #14



C64 można sprawdzić za darmo.
[#17] Re: Amiga Forever 7

@PWS, post #13

[#18] Re: Amiga Forever 7

@Tomski, post #14

Emulacja C64 jest całkiem dobra. Właściwie chyba większość dem i gier działa... jednak brakuje tego klimatu grania, który był na mydelniczce. Ja kupiłem zestaw Amiga Forever i C64 Forever w jakiejś przedświątecznej promocji cloanto było taniej niż AF w regularnej cenie więc "żal było nie kupić". Rok później skusiłem się na update, ale nie odczułem że "było warto"; teraz się wstrzymam :)
[#19] Re: Amiga Forever 7

@PWS, post #18

Ja właśnie dostałem maila od Mike'a z Cloanto że jako kupujący poprzednią edycje mogę w cenie jednego dostać dwa pakiety AmigaForever Plus i C64Forever Plus. Ktoś się orientuje czym się to różni od wersji 2016 i czy warto się przesiadać? W 2016 był już rom od cyberstorma ppc. Czy może kasę lepiej wydać na zarejestrowanie MUI albo Amikit X?
[#20] Re: Amiga Forever 7

@jarokuczi, post #19

Witam. Ja też właśnie dziś Email dostałem. Ostatnią edycję i jedyną którą kupiłem to była wersja 2012 Plus Edition.

To co mi zaproponowali to jest to Amiga & C64 Forever 7 Plus Edition - Special Bundle Offer. I cena promocyjna to 19,95 €. Czy się opłaca ten zestaw kupić?

I właśnie - czym się różni obecnie Amiga Forever od tegoż Amikit X? Kiedyś jak miałem Amiga Forever to Amikit mogłem instalować bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 10:28:56 przez gilban
[#21] Re: Amiga Forever 7

@gilban, post #20

do Amikita wymagany jest np AmigaForever lub AmigaOS 3.9. Nowy Amikit X zawiera w sobie np. zarejestrowane MUI i zaktualizowane biblioteki afa_os v4.8.
[#22] Re: Amiga Forever 7

@gilban, post #20

Ja kupiłem Amiga & C64 Forev er 2014 Plus Edition - Special Bundle Of f er za 9,95 EUR w grudniu 2014.
Ceny tego zestawu ciągle się zmieniają, maila wczoraj też dostałem od Cloanto więc jest ciśnienie na kasę ;)
[#23] Re: Amiga Forever 7

@Raybeez, post #22

Zapewne potrzebują forsy na proces.
[#24] Re: Amiga Forever 7

@Hellena, post #23

Zawsze przy okazji nowej wersji rozsyłają mailing... oferta mailowa to $8 mniej niż upgrade przez stronę w przypadku Amiga + C64.
[#25] Re: Amiga Forever 7

@pong777, post #7

Plan C póki co jest aktualny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem