[#1] Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive
Nie wszyscy pewnie wiedza o czyms takim jak Amigalive. Po krotce jest to emulator Amigi z mozliwoscia gry multiplayer przez internet bez zewnetrzego IP, Hamachi itp. Program korzysta z 5 serverow od FS-UAE. Co trzeba zrobic by zagrac? Wystarczy tylko zrzucic Amigalive, rozpakowac, uruchomic, wybrac gre, ustawic i grac. Jesli ktos chetny na partyjke (mapa 3-4, 0 zasobow na start, bez komputerow) to walcie na priv. Jestem chetny chocby i teraz :) Tutaj filmik z wczorajszych testow:




Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 20:46:50 przez sordan
[#2] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@sordan, post #1

a da rade w lotusa moze czy jakas scigalke?
[#3] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@aszu, post #2

Lotus dziala bez problemu na Amigalive, ale jesli chodzi o mnie to ja wymiekam. Nie lubie w ogole wyscigow
[#4] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@sordan, post #1

Zaje...sta sprawa. Tylko, czy ekran musi być podzielony(pewnie musi)? Na razie nie mam wolnej chwili, żeby zagrać, ale normalnie nakręciłem się na to:). Widziałem na filmiku inne gry - Alien Breed:), ciekawe czy w Dune II można zagrać na dwie osoby?



Doszło do mnie po chwili jednak, że chyba można grać w gry gdzie jest oryginalny wybór na 2 osoby.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:48:33 przez AD99
[#5] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@AD99, post #4

To jest nic innego jak granie w amigowe gry przez internet, ale na dokladnie takiej samej zasadzie jakbys siedzial z kolega przy jednej Amidze. Czyli Settlersy musza byc podzielone na dwa ekrany, jeden player wybiera myszke port 1, drugi myszke port 0. Mi akurat takie rozwiazanie sie podoba, strasznie sie emocjonuje jak gram w ta gre i zawsze z rywalem wszystko sobie pokazujemy w trakcie gry mimo ze gramy przeciwko sobie :) Dune 2 oczywiscie, nie mozna grac multiplayer bo nie ma w grze takiej opcji. Wczoraj gralem tez z bratem przez Amigalive w Worms i tam dwa playery musza wybrac ten sam port myszki i ta sama klawiature, czyli dokladnie tak jakbys gral na jednej Amidze z kims. Jak jest twoj ruch to rywal puszcza myszke i klawiature. Tak samo jest tutaj. Jesli jeden gracz robi swoja ture, to drugi musi puscic myszke, bo inaczej bedziecie sie razem ruszac :) Reasumujac, te gry, ktore maja multiplayer na Amidze bedzie mozna zagrac przez internet.
[#6] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@sordan, post #1

Porawie Ciebie tylko. Amigalive to nie emulator itd tylko nakładka na FS-UAE, która niektórym pomaga w ustawieniu gry sieciowej. Prawda jest taka, że wszystko zapewnia samo FS-UAE i grać sieciowo można bez udziału Amigalive.
[#7] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@Sokok, post #6

Pewnie, ze mozna. W Amigalive wszystko jest ultra proste i przejzyste tak by kazdy mogl sobie z tym poradzic. Natomiast skonfigurowanie samego FS-UAE zeby pograc przez internet bez Amigallive juz jest ciut trudniejsze i wiele ludzi mialo z tym problemy. Juz dawno gralem przez internet uzywajac FS-UAE, szukalem juz nawet na ppa kogos do pogrania jakis czas temu, zero odezwu. Jak zaczynalem pisac co trzeba zrobic zeby w ogole zagrac to kazdemu od razu sie odechciewalo.
[#8] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@sordan, post #7

gdyby kiedys udalo sie i znalazlbym troche czasu to zagralbym w chaos engine moze z kims:)
[#9] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@aszu, post #8

Mam pytanie. Jak sie odpali program i wybierzeserwer ale nie jakas konkretna gre to powinny byc widoczne wszystkie aktywne sesje na tym serwerze?
[#10] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@aszu, post #8

A ja bym pograł w Apidyę.
[#11] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@sordan, post #1

Swietne, dzieki za linka. Nie slyszalem o tym wczesniej albo przeoczylem newsa na PPA o ile taki byl. Jak zmienie PC'ta i windowsa, to chetnie zainstaluje sobie to cudo OK
[#12] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@selur, post #11

Tego sie nie instaluje nawet.
[#13] Re: Szukam jelenia na partyjkę online The Settlers na Amigalive

@softiron, post #12

Mam kilka pytań:
1) W jakich numerach czasopism z Polski była recenzowana 1 (The Settlers)?
2) Ciężko jest znaleźć kogoś do grania przez sieć?
3) Po ile godzin gracie?
4) Jakie są minimalne wymagania co do łącza?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem