kategorie: Inne oprogramowanie, WinUAE
[#1] [Windows] Odbudowa amigowej partycji?
Hej,

Jakiś czas temu zrobiłem głupotę po wpięciu dysku Amigowego do PC-ta i pod Windowsem zainicjalizowałem dysk. Nie wiem co mnie podkusiło, biję się w piersi.

Rozumiem, że inicjalizacja bardziej sprowadza się do stworzenia tablicy partycji. Czy mogę starą tablicę partycji jeszcze odbudować?

Dzięki!
Kokos
[#2] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Sokok, post #1

Jeśli pamiętasz jakie to były partycje to wystarczy wpisać je do hdtoolbox.
Po resecie " zaskoczy".
Dysk ponad 4GB ? Partycje ffs ?

Coś tez mi się wydaje ze są programiki do odbudowy RDB.
[#3] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Norbert, post #2

Właśnie tego wszystkiego nie wiem na 100%, dysk pochodzi z czasów podstawówkowo-licealnych. Podejrzewam, że były dwie partycje na dysku kilkuset megowym. Ale nie wiem jakie rozmiary, gdzie się zaczynały, gdzie kończyły itd. Więc jeśli będę zgadywał to jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze bardziej się rozjedzie. Filesystem pewnie standardowy.

Może faktycznie istnieje program, który tę tablicę odzyska, byłoby świetnie.
[#4] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Sokok, post #3

DiskSalv powinien dać radę.
[#5] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Sokok, post #3

http://aminet.net/search?name=rdb&q_desc=OR&desc=dlrdb

Jak nie dasz rady. To podeślij dysk, albo zrób obraz tego dysku i go wyślij na maila.



Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 10:05:06 przez Norbert
[#6] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Sokok, post #1

Jest jeszcze coś takiego jak RDBSalv, sam wprawdzie nigdy nie korzystałem, ale ponoć działa. Dało się to znaleźć w którymś starszym AmiKicie. Jak wrócę do domu to poszukam i Ci podeślę na priv.
[#7] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Sokok, post #1

[#8] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Norbert, post #7

Wszystkim ślicznie dziękuję.

Próbowałem obsłużyć dysk przez WinUAE i nie wykrywał mi go. Inny amigowski dysk wykrył bez problemu. Zauważyłem, że na tym felernym dysku nie podaje mi jego rozmiarów pod Windą. Przełączyłem na Linuksa i ten też ma problemy z I/O na tym urządzeniu. Zgaduję, że ten dysk już kończy żywot. Spróbuję go jakoś podłączyć do Amigi, może jakimś cudem tam zadziała.
[#9] Re: [Windows] Odbudowa amigowej partycji?

@Sokok, post #8

Jeśli możesz to zrób obraz tego dysku czy to pod linuxem czy Amigą. (TSGUI to potrafi)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem