kategorie: E-UAE, Inne oprogramowanie, WinUAE
[#1] rtg.library 40.3994 - skąd wziąć?
Witam. na rasperberry Pi 3 odpaliłem sobie emulację Amigi i zainstalowałem sterowniki do grafiki Picasso.

Gdy chcę zmienić sobie tryb graficzny na uaegfx to mi wyskakuje komunikat, że mam rtg.library w wersji 40.3993 a potrzebne jest w wersji 40.3994. Skąd to wziąć?

Na Aminecie jest wersja RTG403994p, ale do spaczowania. A czy jest gdzieś ta biblioteka gotowa, już w wersji 40.3994 do pobrania?
[#2] Re: rtg.library 40.3994 - skąd wziąć?

@gilban, post #1

rtg.library 40.4029

direct link

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 15:51:35 przez TechNineWonder
[#3] Re: rtg.library 40.3994 - skąd wziąć?

@TechNineWonder, post #2

Dzięki wielkie. Zaktualizowałem i już wszystko działa jak powinno.

Dodatkowo zauważyłem, że Amibian jest lepszy pod względem emulacji Amigi. Natomiast HAPPIGA jest gorsza, bo tu gdy chciałem przełączyć się na UAEGFX to dostawałem czarny ekran i system się wieszał.

Pod Amibianem dowiedziałem się dopiero czego brakuje.

Natomiast HAPPIGA jest lepsza w tym, że widzi mi pada poprawnie (Logitech chillstream) oraz do katalogów Amigi można się dostać przez sieć z poziomu Windows).
[#4] Re: rtg.library 40.3994 - skąd wziąć?

@gilban, post #3

Ja bym sobie zainstalował normalnie Ubuntu i UAE4arm. Bo przecież te wszystkie kompilacje działają na UAE4arm a jaki widzimy rozwój trochę stanął. No chyba że bez Ubuntu chodzi szybciej.

Chyba aż z ciekawości sobie kupie to RPI3 i sprawdzę jak to chodzi, bo gdzie się nie "obejrzeć" to wszyscy się tym zachwycają.

A tam szału raczej nie ma Ale na pewno nie pobiera dużo prądu
[#5] Re: rtg.library 40.3994 - skąd wziąć?

@TechNineWonder, post #4

Ja mam kompa z Ubuntu. Jednak to RPI3 ma tę zaletę, że łatwo się z nim podłączyć do dużego TV lub nawet iść do znajomego, ze względu na gabaryty. I to są główne zalety tego sprzętu.
[#6] Re: rtg.library 40.3994 - skąd wziąć?

@gilban, post #5

Czyli największą zaletą jest raczej mobilność samej platformy. Takie zalety to też można uzyskać na Smartfonie wystarczy adapter MHL, lub też pewnie dało by się może wysłać obraz. Klawiatura na bluetooth.

Rpi3 jest takim gadżetem, Amigowcom tego brakuje może fizycznie nie da się wymienić kick ale tu widząc środek tu jakąś obudowę sobie zabudują, i prawie jak w latach 90.

Co nie zmienia faktu że malinka spoko.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 22:53:19 przez TechNineWonder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem