[#1] Jak spreparować amigową grę na nowe platformy?
Jak w temacie. The Company ma swoje gry popakowane tak, że się klika i się uruchamia. Co prawda nie jest to rozwiązanie czyste (emu na licencji GPL, gra na nie wiadomo jakiej), ale mnie to w sumie nie rusza bo miałoby to chodzić i tak z moją grą.

Nie wiem, może by dało radę WinUAE portable spreparować tak, że klikając na spreparowany skrót odpala się emulator z zamontowanym ADFem.

Ktoś coś takiego robił? Zaznaczam że to nie bezpośrednio dla mnie. ;) Najbardziej mnie obchodzi Windows. Webowe emulatory niby są ale nie pozwalają na łatwe odpalenie własnego ADF.
[#2] Re: Jak spreparować amigową grę na nowe platformy?

@teh_KaiN, post #1

Konfigurujesz winuae pod konkretna grę.
Zapisujesz ustawienia.
Potem startujesz z tego pliku.
Gra odpali się automatycznie.
Pamiętaj aby wyłączyć pokazanie się gui winuae
[#3] Re: Jak spreparować amigową grę na nowe platformy?

@Norbert, post #2

No dobra, tylko skojarzenie pliku konfiguracyjnego będzie działać jeśli ktoś ma zainstalowane UAE. A jak to zrobić w sposób portable? Że ściągasz sobie zipa, rozpakowujesz, klikasz w jedną rzecz i działa?
[#4] Re: Jak spreparować amigową grę na nowe platformy?

@Norbert, post #2

A nie lepiej żeby sobie FSUAE spróbował, mi laikowi wydaje się przyjemniejsze w odbiorze/użytkowaniu.
[#5] Re: Jak spreparować amigową grę na nowe platformy?

@teh_KaiN, post #1

Prześledź sobie po prostu, po rozpakowaniu, jak to jest zrobione http://gamesnostalgia.com/en/download/darkmere/2381 i zrób analogicznie. Wygląda na stosunkowo proste do zrobienia - najważniejszy jest ten Darkmere.bat, potem Default.fs-uae, potem startup-sequence w folderze Hard Drives\s .



Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 23:55:59 przez R222
[#6] Re: Jak spreparować amigową grę na nowe platformy?

@R222, post #5

Super, dzięki!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem