kategoria: WinUAE
[#1] CHIP-RAM problem
Otóż.
Ściągnąłem sobie chyba wszystkie GlowIcons, jakie znalazłem na Aminecie. WSZYSTKIE (a było to 15450 plików) rozpakowałem do jednego katalogu (oczywiście pod blaszakiem, bo niestety nie znalazłem opcji, żeby to zrobić pod Ami w sposób wygodny). Uruchomiłem emulator, otwarłem pod WB okno katalogu z tymi ikonkami. I zobaczyłem, że błyskawicznie zabrakło mi CHIP-RAM. WinUAE ma oczywiście emulowaną kartę graficzną, w preferencjach Workbencha przeznaczyłem, by ikony były przechowywane w innej pamięci niż graficzna - a tu taki cyrk. Z ciekawości zacząłem eksperymentować z opcją 32-bit CHIP w WinUAE i ustawiłem tam maksymalny rozmiar, czyli 1 GB. Nawet to nie wystarczyło.
A po co m tyle ikon? Bo upiększam sobie system na A4000 i taki mam kaprys.
[#2] Re: CHIP-RAM problem

@OSH, post #1

Jak Ty się zorientuje w tych ponad 15000 ikon w jednym katalogu ?
Nie lepiej każde archiwum ikon otwierać osobno,?

Uzyj w emulatorze pamięci Z3
[#3] Re: CHIP-RAM problem

@Norbert, post #2

Spokojnie, dam radę.
Ja mam ustawioną Z3 na 1,6 GB. TinyMeter pokazał, że zeżarło tego FASTu 800 MB i stoi. Czy AmigaOS ma jakieś ograncizenie liczby wyświetlanych plików? Bo np. W DOpusie pokazało mi 5000 z 15450...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem