kategoria: WinUAE
[#1] Toshiba Encore WT8-102 i błędne odświeżanie ekranu w WinUae
Witam.
Sprzęt, jak w temacie, plus WinUae 3.6.1.
Na Toshibie jest Win10.
Bez różnicy jaki AmigaOS odpalę, czy też wystartuję z adf'u, zawsze mam 2/3 ekranu. Jak obrócę tablet pionowo, a potem wrócę do poziomej pozycji, wszytko wraca do normy i mam cały ekran. Tak samo jest problem kiedy już w Workbenchu przełączam się na różne ekrany i rozdzielczości, czy tryby (Aga na P96 i na odwrót).
W WinUae w Display nic nie pomaga.




Najlepsze jest to, że WinUae robi shota i zapisuje go tak, jak by było wszystko ok.

Więc to wina na bank tabletu. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Ps. Sprawa tyczy oczywiście tylko opcji fullscreen, w oknie wszystko jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 14:48:13 przez don_rafito
[#2] Re: Toshiba Encore WT8-102 i błędne odświeżanie ekranu w WinUae

@don_rafito, post #1

Włącz centering dla obu pozycji.

Jak wygląda obraz w fullscreen (windowed)

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 16:52:30 przez Norbert
[#3] Re: Toshiba Encore WT8-102 i błędne odświeżanie ekranu w WinUae

@Norbert, post #2

Full Windowed pomogłoOK
Dzięki.
Druga sprawa to dźwięk. O ile wszystko fajnie śmiga na 1.3, czy w Workbenchu, czy z adf'u (np. jakaś gra NDOS), przy ustawieniach standardowych, to na 3.1 (czy Workbench 3.9), czy też z adf'u, to dźwięk szarpie i tnie. Spróbuję jeszcze podstawowy zestaw A1200 i odpalę jakiegoś adf'a. Może to kwestia ustawień procesora. Emulowana 040 z JIT to może za dużo dla Toshibiy i lichego Atoma.

Edit: Z niewyjaśnionych przyczyn WinUae zaczął widzieć portaudio, i dźwięk jest już ok.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 21:29:22 przez don_rafito
[#4] Joy zamiast myszki i problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #3

Witam. Nie zakładam nowego wątku, poniekąd dalej to tyczy wersji systemu, którą mam na WinUae, na Toshibie.

Czy jest możliwość sterowania myszką, za pomocą joy'a usb, jak to ustawić w WinUae, ewentualnie czy jest jakiś programik na Amigę, który daje taką możliwość.

I drugie pytanie. Po odpaleniu DOpusa 4 (ostania wydana wersja) i kliknięciu prawym klawiszem myszy, np. żeby przełączyć listę napędów albo uruchomić drugą funkcję w zdefiniowanym klawiszu, wszystko się zamraża i zostaje tylko reset.

Z góry dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 23:11:33 przez don_rafito
[#5] Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #4

Zostawmy joya na razie w spokoju. Prócz 4.12 przetestowałem wersję 4.16 (na PPA znalazłem że komuś w czymś tam pomogło, konkretniej podmiana dopus.library z tej wersji, ale niestety nie w takim samym przypadku, nie pamiętam co to za post, więc nie dam linka).
Tu kwestia jest tego typu: odpalam Dopusa, klikam prawym na napędy, które ładnie się przełączają i okno managera jest zamrożone, nic nie mogę zrobić. Mała uwaga, jak najadę gdzieś na blat WB, a potem z powrotem kliknę na Dopusa, znika też gadżet zamykania. Więc tu problem leży z odświeżaniem okna. I teraz nasuwa się myśl: PachtWB w WBStarup, MCP i przyspieszanie rysowania linii, co jeszcze? Najlepsze jest to, że odkryłem że on dalej chodzi, bo da się wywołać opcje z prawego menu, można zatem go zikonifikować (po powtórnym wywołaniu działa normalnie do momentu aż przełączę te cholerne napędy, lub spróbuje wywołać drugą funkcję w jakimś klawiszu), można z menu odpalić też preferencje, albo go zamknąć.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:01:24 przez don_rafito
[#6] Re: Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #5

Jak ja uwielbiam waszą (nie)pomoc. Jest taka mobilizująca do radzenia sobie samemu. Mam nadzieję że nikogo nie obrażę tą wypowiedzią, próbuje tylko zwrócić na siebie uwagę

Do rzeczy. Dodałem do tego że to MCP (najnowsza wersja). Która łatka może robić problem z odświeżaniem okna DOpusa? Miał ktoś podobny problem? A może MCP komuś kaszaniło coś innego.
[#7] Re: Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #6

Mam to. Dziękuję za pomoc
Ps. Jak się ktoś odezwie to podzielę się wskazówką.
[#8] Re: Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #7

Sprawa joysticka też rozwiazana. Tu znajdę odpowiedź.
A co DOpusa, niech Wam będzie, może ktoś poczyta. W najnowszym MCP, jest obcja dodawania gadżetów do każdego okna, m.in. po włączeniu pokazuje na górnej belce okienek klawisz Shell. Trzeba go wyłączyć, albo w ogóle nie włączać. Directory Opus śmiga aż miło.
[#9] Re: Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #8

Która to wersja DOpusa?
[#10] Re: Problem z Dopusem 4

@BULI, post #9

don_rafito pisał wcześniej
Prócz 4.12 przetestowałem wersję 4.16
więc przypuszczam, że któraś z tych.
[#11] Re: Problem z Dopusem 4

@Adinfo, post #10

Tak jak piszesz, obydwie się wykrzaczały, na MCP, wersja 1.48.
[#12] Re: Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #11

Ogólnie, rzecz ujmując pomimo, że MCP ma niesamowite możliwości, to jednak nie-ogarnięcie wszystkich opcji i ficzerów, z reguły kończy się jakimiś problemami.

Ja ostro używałem MCP z 10 lub 15 lat temu. ale od dłuższego czasu wyznaję zasadę: przejrzystość, kontrola i stabilność nade wszystko (prawie jak polityka )

Czyli patchuje tylko to co jest mi rzeczywiście potrzebne i z czego wiem, że korzystam.

Nie ładuję do systemu każdego, szczególnie nieoficjalnego patcha.
Owszem pojedynczych pchełek i upiększaczy w ten sposób jest dużo w systemie, co trochę spowalnia ładowanie się całego systemu, ale mam kontrolę nad tym co jest w moim systemie i jak działa (łatwość szybkiego wyłączenia pchełki/ zlokalizowania ewentualnego źródła problemu).

Dodam tylko, że nie jestem zwolennikiem gotowych kompilacji Workbencha, chociaż często korzystam z rozwiązań w nich podpatrzonych.
[#13] Re: Problem z Dopusem 4

@don_rafito, post #7

Jesteś wielki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem