kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE i nowy "lagless vsync mode"
Na pewno niejednego zainteresuje: http://eab.abime.net/showpost.php?p=1229301&postcount=141

("What does it do? It reduces input latency from usual 20ms-40ms+ to less than 5ms! (or even less)"
[#2] Re: WinUAE i nowy "lagless vsync mode"

@lod20, post #1

Przetestowałem i działa świetnie. Prędkość emulacji jest dostosowana do prędkości monitora i trzyma się go bardzo dokładnie i nie ma dropu klatek ani problemów z trzeszczącym audio.

W normalnym trybie v-sync jest większy input lag jak się rusza myszką więc jest improvement.

WinUAE jest i zawsze był najlepiej skodowanym emulatorem jeśli chodzi o fajne funkcje. Wzór do naśladowania dla innych twórców emulatorów !

Niestety ta beta wydaje się nie do końca jeszcze stabilna bo podczas krótkich testów miałem kilka crashy. Napewno to poprawią. W każdym razie świetna robota OK
[#3] Re: WinUAE i nowy "lagless vsync mode"

@XoR, post #2

To jest wlasnie kiepskie, ze predkosc emulacji dostosowuje sie do predkosci monitora. Przy standardowych 60hz gry chodza za szybko. Inna opcja to emu na 50hz ale wtedy obraz szarpie przy 60hz monitorze.Fajnie by bylo jak by mozna spowalniac plynnie emulacje, tak aby na 60 hz monitorze gry nie przyspieszaly i dzialaly z vsynsc.
[#4] Re: WinUAE i nowy "lagless vsync mode"

@Aniol, post #3

Akurat po Tobie bym się spodziewał że będziesz wiedział że to nie jest wykonalne bez spowodowania że obraz będzie szarpał jak szalony co jest opcją żadną bo kto by chciał grać w super płynne amigowe gry z przeskakiwaniem... nie...

Wiele monitorów obsługuje 50Hz, praktycznie każdy z HDMI.
Nawet jeśli monitor się nie 'ogłasza' że go obsługuje jak mój HP LP2480zx to można dodać taki tryb używając Custom Resolution Utility i sobie taki tryb samemu dodać. Oczywiście jak monitor się uprze samemu szarpać to się nic nie zrobi i można jedynie kupić lepszy monitor, najlepiej z G-Sync/Freesync i nie używać żadnej synchronizacji.

ps. Oczywiście można by dodać interpolację klatek i na 60Hz monitorze mieć płynny obraz... aczkolwiek z wyraźnym dodanym motion blurem

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 20:37:59 przez XoR
[#5] Re: WinUAE i nowy "lagless vsync mode"

@XoR, post #4

Cos chyba nie zrozumiałeś mnie. Wiem co i jak z vsync. Chodzilo mi tylko o to, ze fajna by była opcja spowolnienia działania emulacji bez zmiany ilości klatek na sek.Blur nie tak boli jak tryb turbo w 60hz Używam monitora 4k Asus ProArt PA329Q po display port i niestety opcja 50hz nie działa choć niby mogę w sterowniku wybrać (Nvidia)

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 21:16:58 przez Aniol
[#6] Re: WinUAE i nowy "lagless vsync mode"

@Aniol, post #5

coś jak zwiększanie i zmniejszanie cykli pod dosboxem?
[#7] Re: WinUAE i nowy "lagless vsync mode"

@softiron, post #6

Niestety dosboxem bawiłem się mało i dawno, wiec nie wiem co dokładnie robi zabawa cyklami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem