[#1] Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload
Cześć. Czy ktoś wie jak zainstalować CF przez WHD ? Problem polega na tym, że instalator nie pyta o zmianę dyskietek. Instaluje tylko kilka plików jak exe, czy readme i to wszystko.
WinUae w wersji 3.6.1, workbench 3.1 i konfiguracja pod amigę 1200. Dyskietki w formacie ipf.
[#2] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #1

A nie lepiej używać po prostu adfów?

(...)
3. Profit.
[#3] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@David, post #2

Pewnie tak, jednak wziąłem sobie za cel zainstalowania tej gry przez whd. Nie chce mi się wierzyć, że whdload nie posiada sprawnego instalatora chyba najsławniejszej gry na amigę.
[#4] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #3

W jakiej wersji masz program Installer oraz WHDLoad?
[#5] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Hexmage960, post #4

Wszystko najnowsze:
Whd 18.3
Instalator CF 29.01.2018
[#6] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #5

Chodzi o program Installer w katalogu C na dysku systemowym. Jego wersja jest kluczowa do poprawnego działania instalatora gier pod WHDLoad.
[#7] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #1

A instalatory WHDLoad nie sa czasem tylko pod ORYGINALNE gry na dyskietkach?
[#8] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Stoopi, post #7

Hexmage960:
Sorry źle zrozumiałem. Installer to 44.10. Wydaje mi się, że wersja 43.3 ma ten sam problem. Mam zainstalowanych kilka gier pod whd i jedynie z tą mam problem. Dla porównania Cannon Fodder 2 instaluje się bez problemu.

Stoopi:
Dyskietki są w formacie ipf, więc z oryginalnością nie powinno być problemu. Po za tym instalator ich nie sprawdza, jak jest w wielu innych przypadkach. Dziwne jest to, że nie ma żadnego błędu, kompletnie nic.


Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 13:54:06 przez elessar1984
[#9] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #8

Hmm... Sprawdziłem skrypt instalacyjny i rzeczywiście nie ma tam procesu robienia obrazów dyskietek. W "readme" napisane jest, że program tworzy prawdziwe pliki typu DOS.

W skrypcie za to uruchamiany jest program CF.exe.

Skrypt jest dość nowy. Myślę, że ktoś inny dopomoże (np. Mailman lub PopoCop). Jeśli nie, możesz dopytać na angielskim forum EAB.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:01:55 przez Hexmage960
[#10] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Hexmage960, post #9

Dzięki za sprawdzenie i potwierdzenie problemu.
[#11] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #1

Przeczytaj artykuł na tym portalu o WHDLoad. Pierwsza sprawa to instalacja WHDLoad. Pobierasz paczkę z programem, rozpakowujesz, instalujesz niezbędne narzędzia. Następna kwestia to pobranie ze strony WHDLoad paczki instalacyjnej dla Cannon Fodder. Rozpakowujesz i masz kolejną ikonę instalacyjną. I tutaj już będzie odpytywanie dyskietek z grą.
[#12] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #10

Wklejam skrypt instalacyjny do Cannon Foddera (pobrany z archiwum ze strony WHDLoad.de).

Wygląda na to, że program CF.exe powinien utworzyć w RAM: niezbędne pliki, które potem są kopiowane do katalogu z grą.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:25:55 przez Hexmage960
[#13] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Hexmage960, post #12

Całą brudną robotę robi plik CF.EXE, który jest uruchamiany w trakcie działania skryptu instalacyjnego.
[#14] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@mailman, post #11

Mailman
Wszystko mam zrobione. Mam obecnie zainstalowanych kilkanaście gier pod whdload (między innymi Cannon Fodder 2). Po prostu instalator tej konkretnej gry to jakaś porażka, albo ja czegoś nie rozumiem.
[#15] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@mailman, post #13

@Mailman
OK.

@elessar1984
Ile masz ustawionego RAM w emulatorze WinUAE? Pytam, bo wg skryptu te pliki są tworzone w RAM, a następnie kopiowane do katalogu cf_data. Czy ten katalog masz utworzony?

Czy widzisz, jak program CF.exe jest uruchamiany? Ja mogę sprawdzić to na swojej Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:32:15 przez Hexmage960
[#16] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Hexmage960, post #15

Chip 2 MB, Z2 Fast 8 MB. Co do skryptu to prosiłbym to szczegółową instrukcję, ponieważ już tutaj jestem trochę zielony co i gdzie.
Co do programu CF, nie widzę żeby się odpalał. Pewnie to jest winą tak krótkiej instalacji gry.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:37:33 przez elessar1984
[#17] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #16

U mnie podczas instalacji pojawia się takie oto okienko, które prosi o włożenie dyskietki z Cannon Fodderem do stacji DF0. Czy u Ciebie się pokazuje? Wygląda na to, że można instalować tylko z dyskietek z DF0.



Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:44:36 przez Hexmage960
[#18] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Hexmage960, post #17

U mnie dochodzi do momentu wyboru miejsca instalacji gry. Gdy wskaże miejsce i nacisnę proceed, instalator instaluje kilka plików i po kilku sekundach wyświetla że gra została zainstalowana (choć zajmuje jedynie około 40 kb). Nie wyświetla się również takie okienko jak u Ciebie.



Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:56:52 przez elessar1984
[#19] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #18

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, lub podpowiedzi ? Może brakuje jakiegoś programu, lub instalator po prostu nie działa z emulatorem ?
[#20] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #19

Jak wy chcecie uzywac IPFow na normalnej Amidze? Potrzebujecie dyskietek fizycznych i stacji dyskietek. Niektore installery pozwalaly instalowac z mfm warpow i chyba z IPFow tez. Ale IPFy na pewno wymagaja procesora 68020 minimum, zeby je obslugiwac na Amidze.
[#21] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Don_Adan, post #20

a jeszcze jedno, potrzebny jest handler czy device dla ipfow

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 18:23:17 przez Don_Adan
[#22] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Don_Adan, post #20

Przecież tu chodzi o WinUAE.
[#23] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #19

Sprawdź jakie ma pod WinUAE bity protekcji plik CF.EXE. Archiwum z instalatorem CF rozpakowałeś pod Windows czy przez WinUAE?
[#24] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@mailman, post #23

Jeśli chodzi o rozpakowanie próbowałem przez windows i winuae za pomocą shella. Niestety nie wiem jak sprawdzić bity protekcji, jakbyś pomógł byłbym wdzięczny.
[#25] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #24

Musisz użyć DirectoryOpus lib FileMastera. Można też pobawić się stosowną komendą z poziomu CLI. Najlepiej jednak rozpakowywać wszystko z poziomu WinUAE a nie Windowsa.
[#26] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #24

Można też z poziomu Workbencha. Klikasz raz na ikonę CF.exe, wybierasz z menu Icons->Information i sprawdzasz czy jest zaznaczona flaga Executable.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 07:56:49 przez Hexmage960
[#27] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Hexmage960, post #26

Tak flaga executable jest zaznaczona. Znalazłem coś takiego:
http://mantis.whdload.de/search.php?project_id=41&hide_status_id=-2
Nie tylko ja mam takie problem z instalatorem. Kilka osób opisuje identyczny przypadek.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 18:56:56 przez elessar1984
[#28] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #27

A próbowałeś zainstalować tą grę przez stary instaler, ten z 2001 roku? Czy też efekt jest taki sam?
[#29] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@elessar1984, post #27

Nie tylko ja mam takie problem z instalatorem. Kilka osób opisuje identyczny przypadek.


Z tego co czytam większość przypadków to niewłaściwa wersja gry. ok, racja

Czytałem także twój wątek na EAB, i wyłania się z tego że po prostu masz "niewłaściwą wersję". A odpowiadając na pytanie (Galahad ci zapewne odpowie to samo): Tak, przy "wyciąganiu" plików z NDOS wymagana jest konkretna wersja zgodna bit do bitu.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 08:44:28 przez Solo Kazuki
[#30] Re: Problem z instalacją Cannon Fodder przez whdload

@Solo Kazuki, post #29

Też o tym myślałem, jednak dochodzę do wniosku że to z instalatorem jest coś nie tak. Ten w ogóle nie sprawdza w żaden sposób dyskietki, ba nawet nie ma znaczenia czy masz ją wsadzoną do stacji dyskietek. Za każdym razem jest ten sam efekt. No nic, póki co trzeba dać sobie spokój, być może napiszą nowy instalator z którym nie będzie tyle problemów.
Tak np. było w moim przypadku z UFO Enemy Uknown w wersji AGA, który opisywałem kilka lat temu na tym forum. Problem został rozwiązany przez twórców WHD dopiero miesiąc temu, w postaci właśnie nowego instalatora :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem