[#1] Jak przerobić grę z Amigi na exe
Chciałbym się dowiedzieć jak można utworzyć plik exe z grą amigową aby działała na PC.
Chodzi mi o coś takiego jak na stronie "thecompany.pl".
[#2] Re: Jak przerobić grę z Amigi na exe

@Leon, post #1

Hej :)
a czemu nie chcesz kontrybuować właśnie na tej stronie - wydaje mi się, że oni tam właśnie potrzebują chętnych do realizowania kolejnych tytułów w tym zakresie.
Wg mnie to nic innego jak użycie istniejącego emulatora i napisanie skryptu, który uruchamia emulator i ładuje plik adf (pliki adf) z grą.
Może lepiej odezwać się do tamtych ludzi i z nimi pogadać - mają już wiedzę i robią to dobrze, więc kwestia ustalenia jaki tytuł chcesz zrobić i podpiąć się pod ten projekt?
[#3] Re: Jak przerobić grę z Amigi na exe

@WojT_GL, post #2

Pamiętam ich jak byli bardzo aktywni i z każdą grą było dosyć dużo roboty. (testy wydajności, stabilności, poprawnej auto-zmiany dyskietek itp.)
Generalnie mają do każdego tytułu zaszyte UAE skonfigurowane pod daną grę (nawet działa F12 i możesz sobie zmieniać ustawienia). Sejwy wrzucane są do windowsowego appdata.
Ich forum jest nadal aktywne i faktycznie chyba lepiej ich pytać o ich pliki exe OK

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 16:22:48 przez Vato
[#4] Re: Jak przerobić grę z Amigi na exe

@WojT_GL, post #2

Chciałem parę gier nad którymi pracowałem mieć w pliku exe.
Czyli "8bit Killer" (Gloom Deluxe), "Amibox" (C), "Bomber" (Amos), "EasterEgg" (Backbone).
Niestety aby ktoś je mógł przetestować musi mieć zainstalowany emulator a z tym jest problem.
Co innego gdyby cała gra była w jednym pliku exe.

"z każdą grą było dosyć dużo roboty. (testy wydajności, stabilności, poprawnej auto-zmiany dyskietek itp.)"
Z tymi grami nie byłoby za dużo problemów bo wszystkie mieszczą się na jednej dyskietce, bez potrzeby zapisu danych oraz ustawiłoby się te same parametry: AGA, 2 MB Chip, 2 MB Fast, 020.

Na tamtym forum nie jestem zarejestrowany a żeby decydować jaka gra będzie następna muszę mieć odpowiednią liczbę komentarzy. Nie sądzę też aby ktoś udostępnił mi ten skrypt wraz z instrukcją jak po kroku utworzyć plik exe. Pewnie obawialiby się, że na podstawie tego skryptu otworzę konkurencyjną stronę z amigowymi grami.
[#5] Re: Jak przerobić grę z Amigi na exe

@Leon, post #4

Nie sądzę też aby ktoś udostępnił mi ten skrypt wraz z instrukcją jak po kroku utworzyć plik exe. Pewnie obawialiby się, że na podstawie tego skryptu otworzę konkurencyjną stronę z amigowymi grami.
Dokładnie tak, ich exe jest i tak zakodowany oraz spakowany UPX-em ze względów wiadomych.
[#6] Re: Jak przerobić grę z Amigi na exe

@Leon, post #4

Przychodzą mi do głowy dwie metody.
- programy do tworzenia instalek własnych programów
- programu do tworzenia wersji portable danego programu.

W obu przypadkach będzie to plik exe.
[#7] Re: Jak przerobić grę z Amigi na exe

@Leon, post #4

Teraz nie jestem pewien czy to było z tej strony z pierwszego posta czy z innej, ale jak kiedyś testowałem kilkanaście gier w takiej postaci to połowa otwierała się w malutkim obrazku w lewym górnym rogu ekranu, a reszta czarna i nie udawało mi się znaleźć opcji powiększenia. :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem