kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE i ustawienia myszki
Cześć,
Jako że przez ostanie kilka miesięcy jestem skazany na używanie emulatora więc daję z siebie wszystko by wysiedziec przy nim koleiny dzień.
Pytanie:
Czy poruszanie myszka to musi być taka katorga? (u mnie jest).
Zmiana ustawień myszki w workbench-u nie wnosi żadnej poprawy (coby nie ustawić jest żałośnie)
Całość chodzi tak że oddechciewa się tego używać (albo prawie zero reakcji na ruch albo wręcz odwrotnie, wybranie czegoś z precyzja graniczy z cudem i wielkim samozaparciem).
Gdzie szukać rozwiązania?
Dzięki
[#2] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #1

Co to za mysz ?
Próbowałeś innej ?
Emulator odpalasz w oknie czy na pełnym ekranie ?
[#3] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@Norbert, post #2

Właściwie to nie mysz tylko touchpad w laptopie.
Gdy WB się pojawia to ruchy myszka są wręcz opłakane. Ustawienia prędkośc/przyspieszeniai myszki spod WB jak najbardziej wpływają na jej ruch ale efekt jest zupełnie inny niż na normalnej amidze.
Gdy wscisne f12 by wywolać ono ustawień emulatora to mysz zaczyna działać jak trzeba (no ale wtedy to Windows ją kontroluje).
Nie ma różnicy czy emulator działa w oknie czy na pełnym ekranie - operowanie wskaźnikiem myszki poprzez touchpad jest wręcz niemożliwe (albo myszka lata po ekranie jak wściekła przy byle dotknieciu albo nie rusza się wcale)

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 06:56:58 przez peceha
[#4] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #3

Ja pod WinUAE używam takiego programu CXHandler ( Commodities Handler V3.8 ). Po jego włączeniu kursor chodzi płynnie. Nie wiem jak to się instaluje oraz jak ustawia, było to w obrazie dysku twardego, który pod WinUAE przygotował mi kolega.
[#5] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@AmmigaCDTV, post #4

Hmm, wg opisu jest to tylko zamiennik dla "Exchange.." mimo wszystko zaraz to sprawdzę
[#6] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #5

No niestety nie pomogło
Możliwego że to wina samego touchpad-a
Muszę znaleźć jakąś myszkę i sprawdzić co będzie...
[#7] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #6

W starym WinUAE była opcja odczytu bezpośredniego (direct) ruchu myszy i dzięki temu myszka działała 1:1. Nie mam teraz dostęlu do WinUAE, żeby to sprawdzić.
[#8] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@BULI, post #7

Nie mogę tego nigdzie znaleźć (może mam zbyt nowa wersję).
Just natomiast opcja MOUSE speed która trochę pomaga (domyślnie było 100, po zmniejszeniu na 50 jest trochę lepiej ale to w dalszym ciągu nie to - Rysowanie w dpaint czy delikatne ruchy myszka by coś zaznaczyć w oknie wogole nie wchodzą w grę...)
[#9] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #8

Aż nie chce się wierzyć, że nie masz normalnej myszki ...
[#10] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@misiek2, post #9

Hehe, znalazłem myszkę na kabel, podłączyłem i efekt jest ten sam.
Może odrobinę lepiej się da tym kierować bo lepsze wyczucie myszki niż touchpada ale ogólnie jest to samo.
[#11] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #1

Skoro 50 nie pomaga to zmniejsz na 10 albo mniej, w Workbenchu wyłącz akcelerację. W zakładce Game Ports w WinUAE zamiast Windows Mouse zmień na Mysz zgodna z PS/2 lub na HID.
[#12] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #1

MCP przypadkiem jakiegoś tam nie masz? A czy np. w Boot Menu też jest tak źle?
[#13] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@forge, post #11

Podalem wartość 50 jako te najlepszą (no może jeszcze 40 wchodzi w grę).
Zmiana myszki w Gameports niestety nic nie wnosi.
Wyłączenie w Wb akceleracji nieco pomaga przy małych ruchach myszka ale znowu nie nadaje się do tych większych (zresztą nawet te małe są dalej meczące na dłuższą metę ).
Innymi słowy wskaźnik zachowuje się ZUPELNIE inaczej niż na prawdziwej amidze, po 5 minutach oddechciewa się emulatora hehe.

W boot menu jest to samo.
Mógłbym nagrać film i pokazać jak to wygląda ale to nic nie da bo patrząc na ruch myszki wszystko będzie wydawało się ok (tu trzeba jednocześnie widzieć jak ona się porusza i nią kierować)
[#14] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #13

Uwierzyć w to nie mogę.Nigdy nie miałem takiego problemu z Winuae poczynając od wersji 1.0
Co tu doradzić? Wgraj czystego adfa wb 3.1 - ustaw standardową konfigurację emulacji A1200 z fastem i sprawdż jak działa mysz.
[#15] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #13

To ja bym raczej szukał po stronie Windowsa, czy tam jakiego systemu używasz. Ew. zaraportuj do Wilena.
[#16] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@nogorg, post #15

Też myślę że to wina po stronie Windowsa. Odpisze tu gdy znajdę przyczynę.
Dzięki za pomoc
[#17] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@peceha, post #16

A jaki masz sprzęt?
U mnie na starym Core Duo też strasznie działała myszka (FsUAE).
Na i7 fsUAE chodzi ok ale z Workbenchem pożera cały jeden rdzeń i jeszcze trochę.
Nie wiem jakim cudem działa na RaspberryPi.
.
[#18] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@rePeter, post #17

Ustaw cpu_speed=real i nie będzie żarł.
[#19] Re: WinUAE i ustawienia myszki

@Korni, post #18

cpu_speed=real nie pomogło,

ale muszę przyznać, że miałem ustawione na emulację A4000/040
natomiast dla A1200/020 pożera tylko pół rdzenia.
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem