kategoria: Inne oprogramowanie
[#61] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@waldiamiga, post #60

Okej, sprawdziłem na 64 bitach, ten sam efekt co w 32. Z Devs wywalone wszystkie stery oprócz SM501)
Nie wiem, być może jest to problem samego obrazu dysku (max co mi się udało wywalczyć ze składnią konfigu to belkę Ambienta)
Jak dasz radę do wrzuć im gdzieś ten obraz dysku, będę wdzięczny.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 19:47:32 przez waldiamiga
[#62] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@waldiamiga, post #61

[#63] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@Norbert, post #62

No i pięknie działa. Wielkie dzięki!
[#64] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@waldiamiga, post #63

Nie ma za co.
Dodałem wyłączenie procesu temperature.sensor aby myszka nie skakała.
Qemu nie radzi sobie jeszcze z pewnymi rzeczami w Morphos, wiec lepiej je wyłączyć, czy to sterowniki MONITORS czy DOSDRIVERS.
[#65] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@Norbert, post #62

Plik ponownie dostepny.
[#66] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@Norbert, post #65

Czy ktoś z Was próbował już uruchomić MOS'a na QEMU pod Linuxem?

W oficjalnych źródłach dla Centos 7 z tego co sprawdzałem to nie ma jeszcze wersji 3.x wspierającej uruchomienie wirtualnego MOS'a. Ciekawe czy da radę zainstalować poprawną wersję z innych źródeł, mam uruchomionych kilka wirtualek ale nie chcę ryzykować przestoju jak być coś poszło nie tak z aktualizacją QEMU.
[#67] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@waldiamiga, post #52

Faktycznie .
Temat przycichł.
Czyżby wszyscy czekali na nową wersję qemu szeroki uśmiech ?
[#68] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@Norbert, post #67

Hehe, ja dzięki Twojej pomocy bawie się.
[#69] Re: AmigaOS 4.x oraz MorphOS na QEMU

@waldiamiga, post #68

Okej, odświeżę trochę temat.
We wątku na forum emaculation.com pojawił się link do wersji 3.1 beta Win x64, odnotowano poprawioną szybkość emulowanego dysku. Ciekawe czy coś kombinowano z SM501 bo na amigaworld.net pisano że:
sm501: Adjust endianness of pixel value in rectangle fill


Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 17:46:46 przez waldiamiga
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem