kategoria: WinUAE
[#1] Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)
Witam. Szukałem w sieci, ale nie znalazłem odpowiedzi. Generalnie jak za pomocą komendy uae-configuration odmnotować, wysunąć wcześniej wskazany obraz ADF lub ISO?
Do zamontowania obrazu użyłem skaładni uae-configuration floppy0 (ścieżka Windowsowa do pliku ADF), lub uae-configuration cdimage0 (ścieżka j.w. do pliku ISO). Pracuję nad pewnym projektem, do którego finalizacji brakuje mi tylko powyższego.
[#2] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #1

Nie było by prościej zastosować UAEControl, do montowania obrazów adf. A do obrazów płyt, iso, program, VirtualCD.
[#3] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@don_rafito, post #2

Owszem zawsze można skorzystać z UAEControl, lub VirtualCD. Ten drugi zaś nie przetrwa resetu systemu i obsługuje tylko ISO. Więc istniałaby konieczność konwersji innych formatów tj. BIN, IMG, NRG, CUE, CCD. A przecież WinUAE radzi sobie z nimi bez problemu. Należy tylko posłużyć się GUI. A w moim założeniu nie chciałbym używać go praktycznie w ogóle. Jak napisałem wcześniej z montowaniem obrazów nie ma problemu. Nie mogę tylko znaleźć odpowiedzi jaką komendę wydać w CLI aby je odmonotować. A generalnie stworzyłem skrypt, który po uruchomieniu sprowadza się do wybrania obrazu z dostępnej listy. Lista generowana jest na podstawie plików obrazów, umieszczonych w określonej lokalizacji. Gdy rozwiąże mój problem, to z chęcią skrypt udostępnienie.
[#4] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #1

Coś musiałeś źle wpisać.
Przetestowałem uae-configuration na uae4arm i działa podmiany adf na inny.
[#5] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Norbert, post #4

Montowanie obrazu i zmiana na inny działa prawidłowo. Nawet wykąbinowałem jak wysunąć, odmonotować. Zadziałała składnia polecenia

uae-configuration floppy0 .\""

Poniekąd z odmontowaniem CD też sobie poradziłem.

Uae-configuration cdimage0 ..

Sprawiło to, że CD0 jest puste, ale na workbenchu wyświetlana jest Ikona CD0:Niesformatowany. Na to też jest sposób. W WBStartup mam GhostBustera a w preferencjach Workbenchu ukryłem CD0.
[#6] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Norbert, post #4

Przetestowałem uae-configuration na uae4arm i działa podmiany adf na inny.


Możesz podać co wpisujesz w CLI.
[#7] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #6

Napisałeś ze juz wszystko Ci działa do poprawej obsługi skryptu.
No chyba że coś źle zrozumiałem.
[#8] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Norbert, post #7

Tak. Działa, lecz nie całkowicie jak bym chciał. Konieczne jest ukrycie ikony CD0:Niesformatowany w ustawieniach Workbencha.
[#9] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #8

Jaki sterownik obsługuje CD0?
Ten z kickstartu od CD32 czy zewnętrzny ?
[#10] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Norbert, post #9

CD0 jest automatycznie montowane przez WinUAE, bez mountlisty w Devs. A emulowana jest A1200, KS 3.1, os 3.9.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 16:09:49 przez Ponki1986
[#11] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #10

To projekt zadziała tylko na danej konfiguracji, wiec może lepiej dostosować mountlistę CD0 z os3.9.
Wtedy nie powinno być ikony cd0:niesformatowany
[#12] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Norbert, post #11

A czy w tedy zadziała montowanie za pomocą polecenia uae-configuration? Bo to raczej odnosi się do zmiany parametrów konfiguracji emulatora.

Generalnie temat chyba troszkę zszedł na inną drogę. Bo głównie chodziło tylko o to jaką komenda nakaże emulatorów wysunąć obraz, tak jakby kliknąć w przycisk EJECT.

A co do samego projektu, to jest mini-pc z XP, lecz zamiast powłoki uruchamia się WinUAE bez GUI że wskazaną konfiguracją. Można powiedzieć, że chce się bardziej wczuć w rolę i nie używać GUI (F12).
[#13] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #12

* jaka komenda nakaże emulatorowi
[#14] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Ponki1986, post #12

Jak wlaczysz uaescsi.device to w mountliscie wystarczy podmienić je w miejsce scsi.device.

Bez F12 odetniesz sie od gierek ndos (brak możliwości wymiany dyskietki) . Chyba ze o czymś nie wiem
[#15] Re: Montowanie ADF i ISO bez GUI (F12)

@Norbert, post #14

Nie dawno otrzymałem odpowiedź od Toniego Wilena na innym forum. Poinformował mnie, że może zastosuje rozwiązanie mojego zagadnienia w najbliższej aktualizacji WinUAE.

Dziękuję więc wszystkim, którzy próbowali pomóc. Pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem