kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] UAE4ARM vs. Amiberry
Planuje zakupić Raspberry Pi I zastanawiam się którego emulatora użyć. Który wg Was jest lepszy? Ciężko znaleźć listę ficzerów obsługiwanych przez te emulatory.
[#2] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@QkiZ, post #1

W zasadzie Amibian/Amiberry - oba systemy i uae4arm - podobnie - emulacja prawie taka sama. Większej różnicy między nimi nie zauważyłem, oba próbowałem i są bardzo podobne. Są różnice jak chodzi o pakiety dodatkowe np. emulacja C64, bodajże Spectrum. Akurat temat leży odłogiem, już jakiś czas tego nie ruszałem bo walczę na klasiku cały czas.
[#3] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@Adinfo, post #2

Chyba trochę mieszasz pojęcia. Nie pisze o dystrybucjach linuksowych tylko o emulatorach na ARM.
[#4] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@QkiZ, post #1

Zainstaluj Amibiana. Tam można zmieniać czy używa się jednego, czy drugiego. Jakikolwiek by nie wybrać, fpu w trybie jit lubi wyłożyć emulator...

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:19:40 przez tbone
[#5] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@tbone, post #4

A jak ma się kwestia obsługi dysków RDB, czyli kompletnych obrazów dysków. Na UAE2ARM na Androida to nie działa?
[#6] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@QkiZ, post #5

Zakładałem tylko pliki hdf i wrzucałem kopię moich plików z archiwum lha, tak więc nie znam odpowiedzi na zadane pytanie...
[#7] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@tbone, post #6

To inaczej zrobię. Obczaje czy jest jakiś emulator Raspberry Pi I spróbuję uruchomić Amibiana.
[#8] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@QkiZ, post #3

Samemu tylko UAE4ARM testowałem + moduł Keyrah v2.
[#9] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@QkiZ, post #7

Jeszcze proponuję dokupić obudowę aluminiową i dobry wentylator, albo najlepiej RPI wsadzić do zamrażalnika. Przy takiej emulacji strasznie mocno się grzeje. Prawie parzy. Bawiłem się tym chwilę w emulację Amigi i dałem sobie spokój. Jest dobry do oglądania filmów mp4/mkv. Nawet Full HD. Tu jest prawie zimny. Być może do emulacji C64 czy innych ośmiobitowców wystarczy, ale nie do Amigi.

Jako emulator proponuję Amibian.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:50:23 przez gilban
[#10] Re: UAE4ARM vs. Amiberry

@QkiZ, post #1

Ja używam amibiana z amiberry. Sprawdza się świetnie. Mam zainstalowany gotowy obraz workbench classicwb P96 z emulacja a4000 z 128 mb fast i 8 chip. Malinka się nie grzeje bo założyłem jej miedziany radiator z karty graficznej 25x25. Spokojnie wystarcza. Kupuj a będziesz Pan zadowolony. Oczywiście na co dzień używam klasyka 🙂
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem