kategoria: WinUAE
[#1] kopia HDF na SD - Amiga 1200 nie bootuje z karty
Witam. Mam Amigę 1200 8MB. Kupiłem na Allegro przejściówkę z kartą SD i gotowym systemem WHDLoad. Wszystko działa, ale chciałem sam postawić sobie jakiś system.
Pobrałem instalator z link
Pobrałem Workbench 3.1 i zainstalowałem na pobranym obrazie HDF. Wszystko ładnie działa pod UAE, ale po wykonaniu obrazu i kopii za pomocą win32diskimager zarówno UAE jak i Amiga nie bootuje systemu z karty SD. Zauważyłem, że jak podmontuję działający SD w UAE to jest RDSK:
link
a jak ten nowy niedziałający to jest DOS:
link
Co robię nie tak? Można jakoś to zmienić?
[#2] Re: kopia HDF na SD - Amiga 1200 nie bootuje z karty

@Shu, post #1

Utwórz HDF z RDB i przegraj na niego dane z pobranego instalatora.
Dopiero teraz zacznij instalacje swojego systemu.

ps.
Widzę że to karta 16GB.
Jak masz zrealizowana jej obsługę na A1200, że działa Ci poprawnie ?
Jaki filesystem, scsi.device, kickstart?
[#3] Re: kopia HDF na SD - Amiga 1200 nie bootuje z karty

@Shu, post #1

Tutaj masz bardzo dobry artykuł jak to zrobić dobrze krok po kroku, w szczególności sekcję "Setting up the Compact Flash HD":

link

Kolega ma wyżej ma rację co do filesystemu i obsługi dużych partycji/dysków, jest to dosyć mocno pokręcone:

link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem