kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] Recalbox
Witam. Trafiłem na soft o nazwie Recalbox.

I strona internetowa jest pod tą samą nazwą. Soft Jest na Raspberry Pi 3 / 3 A+ / 3 B+ i nie tylko.

Ja to zainstalowałem na swoim Raspberry Pi 3B i całkiem to fajnie wygląda.

Teraz mam pytanie czy ktoś z Was to uruchamiał i wie jak załadować do tego gry z Amigi?

Ustawiona jest emulacja Amigi 600 i załadowana jedna gra Demo. Również są tu inne konsole emulowane i to całkiem sporo. I oczywiście do nich wgrane są gry - po kilka sztuk.
[#2] Re: Recalbox

@gilban, post #1

A czym się to różni od EmulationStation, albo nawet całego RetroPI?
[#3] Re: Recalbox

@MariuszK, post #2

Też jestem ciekaw... Dzisiaj w nocy obadam ;)
[wyróżniony] [#4] Re: Recalbox

@gilban, post #1

Odpaliłem Recalboxa i powiem, że ma swoje zalety i wady.
Najpierw odpowiem na Twoje pytanie GILBAN:
1. Podłącz do RPi pada ( ja mam pada USB na wzór z PS2 za 17 zyla),
2. Wciśnij START na padzie jak Odpalisz RECALBOX-a i skonfiguruj kontroler, hotkey w padzie do PS2 ustaw na SELECT,
3. Opcjonalnie poszukaj w menu lokalizację na Polski;),
4. Wciśnij ponownie START i podłącz się do Wi-Fi,
5. Gdy ponownie Wciśniesz START i Wejdziesz do ustawień sieciowych Zobaczysz swój adres IP, ja mam 192.168.1.11,
6. Odpal swojego kompa podłączonego do tej sieci Wi-fi i gdy Będziesz na pulpicie Windowsa Wduś na klawiaturze klawisz win+r, w oknie które Ci wyskoczy należy wpisać swój adres IP z Recalboxa, ja muszę wpisać: \\192.168.1.11 i Wciśnij Enter,
7. Powinieneś teraz podłączyć się do Recalboxa. Idziesz do katalogu share->bios i tutaj należy skopiować kickstarty,
8. Do katalogów share->roms->amiga600, amiga1200 lub amigacd32 należy skopiować wybrane romy.
9. I to niby tyle...ale opcjonalnie można utworzyć plik .uaeconfig.uae i wpisać do niego : show_leds=false. Wrzucić plik Możesz do katalogów z romami do poszczególnych amig aby z ekranu emulatora zniknęły ledy.
Teraz jak to działa... Przy wrzuceniu plików .lha z grami Whdload wszystko na a600 startuje i śmiga jak marzenie. Amiga CD32 odpala też bardzo fajnie. Wystarczy wrzucić do katalogu od Acd32 obrazy gier spakowane ZIP, czyli pobrane prosto z TOSEC i wszystko śmiga jak ta lala ;)
Niestety pliki .lha z Amigi1200 za każdym razem przy uruchomieniu wymagają przejścia do amiberry i ustawieniu AGA i 14Mhz... :( I tego problemu nie udało mi się pokonać...
Jeżeli w trakcie gry Chcesz iść do wybierania gier to Wciskasz START+SELECT I wychodzisz do menu ;)
Jeżeli w trakcie gry Chcesz wskoczyć do amiberry i coś namieszać to wystarczy wcisnąć SELEST+FIRE i jesteśmy w menu... Jeżeli masz keyrah i w czasie gry na klawiaturze Wdusisz Amigowy reset to Amisa się zresetuje :) tyle w skrócie...
P.S. Jak usuniesz z Recalboxa katalogi od innych komputerów z roms to w menu też one znikną...
P.S.2 tu Masz podane jak kickstarty muszą się prawidłowo nazywać do emulacji:
https://forum.recalbox.com/topic/16996/amiga-1200-600-problem
Jak będę miał wenę to wrzucę na yt film jak to działa.
P.S.3 Sorry za błędy... Piszę na telefonie. ;)

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 20:18:27 przez Prałat

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 20:21:20 przez Prałat
[#5] Re: Recalbox

@Prałat, post #4

Dzięki wielkie!

Ten Amiberry spodobał mi się właśnie dlatego że menu jest po polsku i że instalacja jest z pliku do rozpakowania na kartę.

Co do pada to ostatecznie za 60 zł w Auchan kupiłem sobie takie coś:



Działa elegancko i jest wykrywany jako pad od Xbox 360 lub jako zwykły jakiś tam w zależności od ustawienia. Można go podłączyć na kablu, a można używać go jako bezprzewodowy. W komplecie jest nano odbiornik.

A o sofcie się dowiedziałem dzięki temu, że kupiłem sobie obudowę retroflag megapi case oraz wentylator przy okazji do niej.

[#6] Re: Recalbox

@gilban, post #5

Dobrą alternatywą jest też:
[16gb]-Commodore.Classic.Retropie -DZ lub nowsza, ale dla mnie przekombinowana wersja [16gb]-Commodore.Classics.V2.2-DZ

link

Polecam do porównania, ale Recalbox dla miłośnika A600 i CD32 jest wystarczający :)

tu Masz mój filmik jak to działa... przewiń na 2:58 i tak to mniej więcej wygląda...
link

Pad droższy od mojego, ale i wart swojej cenyok, racja, a obudowa na wzór Segi Genesis też spokoOK

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 16:32:12 przez Prałat
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem