kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] Android emulacja Amigi i WHDLoad
Czy istnieje jakiś emulator Amigi na Androida, który obsługuje whdload w postaci plików lha? No ewentualnie rozpakowanie wcześniej. Testowałem UAE4ALL2 ale kompletnie nie działa na nowych Androidach, nie da się wybrać jakichkolwiek plików.
[#2] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #1

Ja mam Uae4arm, na tym A1200 i 3.9 i w tym zainstalowany whdload. Gry śmigają. Do tego joy po BT, taki żeby wsadzić w to smartka i wio. Wszystko hula.
[#3] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #1

Najłatwiej emulować HDD jako katalog.
Pliki lha rozpakowujesz do niego pod androidem programem ZArchiver.
To działa

Możesz opisz co dzieje się u ciebie.
[#4] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #1

Też mam Uae4arm + Ipega 9023 po BT, używam dyskietek ADF. Zajefajnie to działa, choć dopiero zacząłem zabawę i odpaliłem jedynie kilka gier. Android 9 na Samsungu A7.
[#5] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@don_rafito, post #2

Ogarnąłem to trochę inaczej. Próbowałem Retroarch ale się wywala. Wymaga on małego dysku hdf z whdload. Tam ma sekwencje startową, która potrzebuje drugiego dysku z grą i slavem. Zastosowałem te dyski i w uae4arm i oddzielną konfigurację. Pad od Moto Z działa elegancką. Choć z samym przygotowaniem dysku z grą jest trochę zabawy.
Szkoda że nie można odpalać gier prosto z lha.
[#6] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@don_rafito, post #2

Jaki pady po BT polecacie ?
[#7] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@mccnex, post #4

Też mam Ipege, rozsuwasz, wsadzasz smartka i git.

Do tego czasami używam takiej mini klawiatury BT, jak coś w WB grzebie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 09:13:14 przez don_rafito
[#8] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #5

Zauważyłem że w UAE4ARM i na kickstart 3.1.4 nie działa whdload. Klikam ikonkę i nic się nie dzieje. To samo z linii poleceń. Po prostu zwraca prompta. Na fs-uae bez problemu.
Przeniosłem system z prawdziwej Amigi na UAE4ARM emulacja zawiesza się na starcie. Po wykomentowaniu memoptimizera i ftext można zbootować system. Ale gdy próbuje na przykład odpalić IBrowse lub katalog z dużą ilością plików na "diodzie" emulatora pojawia się H2 lub H3. Liczy FPSy ale mysz nie reaguje. Wie ktoś co to oznaczają te kody?
[#9] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #8

Zapewne HALT 2 i HALT 3 lub tu. Może znaczyć to, to samo co WinUAE. A może nie
[#10] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@don_rafito, post #7

Dokładnie i to się naprawdę nieźle sprawdza. Z powodzeniem testowałem również pod SNES9x, PPSSPP oraz Frodo C64. I jeszcze jedno, jako że wbudowana bateria 380mAh po kilku latach padła, upchnąłem tam więc ogniwo 1000mAh, teraz ładuję pada raz na miesiąc

Polecam szukać tej ipegi na Deal Xtreme albo Aliexpress.

Ze względu na lepsze ceny oczywiście
[#11] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #8

Ja postawiłem golasa 3.9 i już na uae4arm instalowałem resztę; whdload, Picasso i etc. Ibrows i AmiSSL też na tym mam i chodzi.
[#12] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@don_rafito, post #11

No chyba będę musiał postawić jakiegoś golasa z 3.1 najlepiej i whdload, tylko do gier. Albo z TinyLauncher, wtedy bez problemu gry można joystickiem odpalać. Ale słaba ta emulacja gdy system który działa na FS-UAE, WinUAE i prawdziwej Amidze nie działa na UAE4ARM przy tej samej konfiguracji.
[#13] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@tWINpIX, post #9

Naprowadziłeś mnie na rozwiązanie problemu z tymi linkami. H3 to błąd gdy system próbuje się dobrać do adresu który nie istnieje. Ustawiałem emulator tak aby był zbliżony do prawdziwej Amigi. Mam A600 z ACA620. Emulator ustawiłem aby miał 68020 z 24 bitową przestrzenią adresową, 2MB Chip, 1.5MB Slow i 8 MB Fast. Co prawda w ACA620 jest więcej Fastu ale nie powinno to przeszkadzać (przynajmniej na innych emulatorach nie przeszkadza). Gdy zmieniłem konfigurację UAE4ARM żeby procesor był w pełni 32bitowy i zamiast Z2 Fast i Slow dałem Z3 16 MB (trochę więcej niż rzeczywiście mam w Amidze) wszystko działa bez problemu.
UAE4ARM ma coś zwalone z emulacją pamięci.
[#14] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@QkiZ, post #13

Ustawiasz tak emulator, aby działało to co chcesz.
Nie ma co sie przejmować jego niedoskonałościami.
Ważny jest osiągnięty cel.
Whdload ma małe wymagania co do systemu startowego.

ps.
Jedną z gier whdload, uruchomiłem w całości z dyskietki, więc potwierdza to co napisałem wyzej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 10:01:24 przez Norbert
[#15] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@don_rafito, post #7

No właśnie zastanawiam się czy rozsuwany czy taki jak do playsyation i smartfone z gory pada. Fajna sprawa z klawiaturą. Jak wygląda sprawa myszy ?
[#16] Re: Android emulacja Amigi i WHDLoad

@Sventevith, post #15

Ja testowałem z Androidem myszkę na BT, Logitecha. Co prawda nie z emulatorem Amigi, tylko z samym Andkiem i DOSBox'em - działa perfekcyjnie. Myślę, że nie powinno być problemu. Oraz również, że taką Ipegę można skonfić tak, że będziesz miał myszkę pod którymś z analogowych joysticzków na tym gamepadzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem