kategorie: AmigaXL, WinUAE
[#1] Amiga OS XL
Witam
Jak zainstalować pod WinUae Amiga OS xl? Mam obraz iso plyty.
Stworzylem A1200 z procesorem 040, JIT i fastest possible. Przy romie 3.1.4 nie działa. Z romem 3.1 i dyskietce install z wb3.1 rusza instalacja ale ma problem bo nie widzi ramu.
Moze ktos ma dyskietke emergency tak jak w przypadku instalacji OS 3.9?
[#2] Re: Amiga OS XL

@tukinem, post #1

Chyba nie czytałeś guide AmigaOS XL? szeroki uśmiech
Ty chyba próbujesz zainstalować OS 3.9 z tej płyty?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 22:42:35 przez AmiClassic
[#3] Re: Amiga OS XL

@tukinem, post #1

A mnie się AmigaOS XL kojarzy się z Amithlonem. Instalacja na Athlonach Pentium4, celerony i pochodne 32bit 1 rdzeń. Instaluje środowisko Pod WinUae się nie da.
[#4] Re: Amiga OS XL

@Risc, post #3

Do kupienia był nawet pakiet AMIthlon + AmigaOS XL.
AMIthlona miałem na LiveCD, ciekawe to nawet było jak na tamte czasy
AmigaOS XL to emulator instalowany na QNX'a.
[#5] Re: Amiga OS XL

@AmiClassic, post #4

Pamietam że jak 2 lata temu pzaznajamiałem się dopiero z winuae to jakimś cudem zainstalowałem go nie mając jeszcze os 3.9. Tylko nie pamiętam za bardzo jak. Na konfiguracji A4000 i OS 4.1FE instalacja rusza bez problemu. Spróbuję dzisiaj na gołym os 3.1 z zainstalowanym unArc, bo też os xl wołał o brak tego programu. Ogólnie to chciałem sobie zainstalować ze względu na oprogramowanie które tam jest. Na przykład wczoraj zainstalowałem coffinOS i stamtąd zgrałem sobie mnóstwo oprogramowania w pełnych wersjach nieniedostępnych nw necie jak chociażby iBrowse w wpełnej wersji.
[#6] Re: Amiga OS XL

@tukinem, post #5

Sam już nie wiem czy piszemy o tym samym.
Nasz na myśli ten AmigaOS XL (Haage & Partner)?
[#7] Re: Amiga OS XL

@tukinem, post #1

Na Amiga OS XL jest 3.9. Wiem bo gdzieś mam (lub miałem) tę płytę i w każdym bądź razie pamiętam, że tam właśnie ta wersja.
Jak masz ją, to musisz z płyty wyłuskać sobie tylko system (i przekopiować go np. do folderu który podepniesz jako dysk dh0). Ale potem ściągnij sobie aktualizację BoingBag 1-4.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 14:36:15 przez don_rafito
[#8] Re: Amiga OS XL

@AmiClassic, post #6

No chyba tak. W obrazie iso jest folder os3.9, osxl, contribution tak jak w os3.9. Chociaz jesli nie ma tam ciekawych orogramow w pelnych wersjach to w sumie odpuszcze sobie chyba temat. Z coffin os pozgrywalem sobie sporo juz tego. Nawet iBrowse chyba w wersji 2.4 jest w pelnej wersji. Teraz moze zajme sie amikitem i sprawdze co tam siedzi w nim.
[#9] Re: Amiga OS XL

@tukinem, post #8

Dobrze. To pytanie z innej beczki. Jak zainstalować i skonfigurować pod winuae amiga os 3.9 z warp up? Chodzi mi o gry typu Diablo, Shogo i inne rzeczy ktore wymagaja PPC. OS 4.1 zjada zbyt duzo zasobow i gry chodza okropnie lub wcale. OS 3.9 jest lzejszy. Da sie pod winuae zainstalowac warp up poki nie ma winuae z obsluga cybervision?
[#10] Re: Amiga OS XL

@tukinem, post #8

szeroki uśmiech
W AmiKit siedzi spora część Aminetu: link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem