kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE + RDesktop + Windows 7
Witam. Z góry odpowiem na możliwie potencjalne "pytanie po co mi to?" Tak dla zabawy.

Chciałem zapytać, czy ktoś może z poziomu WinUAE uruchamiał RDesktop i łączył się z Windows 7? Pytam bo mi jakoś nie udało się nawiązać połączenia. Sądząc, że coś mam gdzieś źle skonfigurowane uruchomiłem Pulpit zdalny na innym PC z Win7 i ten połączył się bez problemu. Ale wiadomo Winda z Windą się dogda bez przeszkód. Więc odpaliłem RDesktop pod MorphOS-em i ten również się połączył bez najmniejszych problemów. Zacząłem zachodzić w głowę co i gdzie jest nie tak? Z poziomu emulowanego OS 3.9, poleceniem FPING zapuściłem adres lokalny docelowego PC-ta i otrzymałem odpowiedź, że odpowiad, jest dostępny. Zastanawiam się, że może oprócz bsocket.library powinienem w WinUAE ustawić jeszcze coś w kwestii karty sieciowej. Inne rzeczy jak NetSurf, IBrowse, RNOXFER działają prawidłowo. Często nawet słucham w Amplifierze różnych steaming-ów radia RMF, ZET etc. więc sieć działa prawidłowo. Może ktoś już przerabiał ten temat i udzieli kilku wskazówek? Z góry dziękuję.
[#2] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@Ponki1986, post #1

W lutym mam plan sportowania mojej wersji rdesktopa dla 68k/os3.x z MorphOSa więc jak już wypuszczę to pewnie wtedy ruszy (na MorphOSie działa i Win7 i Win10)
[#3] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@michal_zukowski, post #2

Super. Zatem czekam z niecierpliwością.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 11:40:10 przez Ponki1986
[#4] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@michal_zukowski, post #2

Jeszcze raz rozgrzebię temat, bo sprawdziłem że wersja RDesktop, którą posiadam, usilnie prosi o pakiet AmiTCP. Rozumiem, że wersja którą masz zamiar przeportować będzie nawiązywała połączenie w inny sposób?
[#5] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@Ponki1986, post #4

Na pewno nie będzie wymagała ixemula i ixnet. Z tego jest duża szansa, że nie bedzie wymagała AmiTCP.
[#6] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@michal_zukowski, post #5

Sprawdziłem jeszcze, że posiadana przez mnie wersja RDesktop, to ta sama która została umieszczona w pakiecie AmiKit.X Zastanawiam się teraz, czy autorowi AmiKita udało się za jego pomocą połączyć z poziomu WinUAE, z jakimś Windowsem? Mi się to nie udało, a nawet próbowałem po zainstalowaniu AmiTCP 4.3.

Bawiąc się tematem pulpitów zdalnych zassałem z aminetu TwinVNC w wersji 0.8 i po jego uruchomieniu byłem pod wrażeniem. Z poziomu WinUAE połączyłem się z moim iBook-iem, tzn. pracującym na nim MorphOS-em, który już po instalacji zawiera w katalogu Application VNCServer. W drugą stronę również udało mi się nawiązać połączenie, ale server uruchomiłem w środowisku Hosta, czyli pod Windowsem, a następnie uruchomiłem WinUAE.
[#7] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@Ponki1986, post #6

Czyli masz MorphOSa, to sprawdz, czy łączy się w Windowsem.
VNC jest dużo wolniejszy niż RDesktop.
[#8] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@michal_zukowski, post #7

MorphOS bez problemu połączył się PC-tem w tej samej sieci lokalnej, z zainstalowanym Windows 7.
[#9] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@Ponki1986, post #8

Wrzucam dwa filmiki z RDesktop i TwinVNC.

RDESKTOP

TWINVNC
[#10] Re: WinUAE + RDesktop + Windows 7

@Ponki1986, post #9

No ładnie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem