kategoria: WinUAE
[#1] Wyniki SysInfo pod WinUAE.
Hello. Rozglądam się za jakimś mini-PC, który po modyfikacji zamiast powłoki będzie uruchamiał WinUAE, a pod nim OS 3.9. Wcześniej miałem HP T5730 ale z szybszym procesorem tj. Turion X2 TL-60 2 GHz, do tego zmodyfikowany XP. Wszystko działało prawie idealnie i to była jedyna funkcja tego komputera, tylko emulacja. Niestety padła płyta główna, nie wytrzymała sekcja zasilania procesora, krótko mówiąc wsadziłem za mocny. Więc jak już wspomniałem rozglądam się za czymś nowym, ale tym razem chciałbym coś o wiele wydajniejszego, może jakiś Intel i5 lub i7, a może jakiś tańszy Ryzen, oraz zamiast XP zastosował bym siódemkę. Generalnie czy mogę prosić o Wasze wyniki w SysInfo? Ja wiem, że MiPS jest przestarzałym wyznacznikiem pomiaru wydajności procesora, dodatkowo pod emulacją, ale powinno mnie to zadowolić. Więc czy mogę prosić o coś w tym stylu:

CPU: Turion X2 TL-60 2 GHz
RAM: 2GB DDR2 400 MHz
System: Windows XP
SysInfo: 380 MIPS 105 MFlops
UAE:68040 + FPU + JIT + RTG

Z góry dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 15:54:57 przez Ponki1986
[#2] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Ponki1986, post #1

Sorry pomyłka

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:11:07 przez mike100
[#3] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Ponki1986, post #1

Wyniki będą za bardzo skakać, a dodatkowo mało to będzie rzetelny test. Ale jeśli bardzo potrzebujesz:
Ryzen 3600, RAM 16GB, System Win10 x64
UAE fastest possible, 020 (full), JIT, more compatible, 68882, more compatible, Host(80bit), jit cache 16MB
~2700MIPS, 400MFLOPS
030 j/w ~2900MIPS, 400MFLOPS
040 ~3000MIPS, 400MFLOPS
zmiana fpu na host (64b) daje przyrost o jakieś 50% flopsów.
[#4] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Ponki1986, post #1

Co do Win7, to Ryzen odpada bo nie jest juz oficjalnie wspierny. Moznaby na sile system postawic ale np. nie bedzie dzialac USB czyli klawiatura mysz. Z nowymi Intelmi jest troche latwiej, choc jesli korzystamy ze zintegrowanej grafiki trzeba troche kombinowac. Sam bronilem sie dosyc dlugo przed W10, ale po przesiadce nie zaluje, zlaszcza ze pierwsza rzecza jaka zrobilem byla instalacja latki, ktora upodabnia interfejs do Win7.
[#5] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@MUFA-amigaone-pl, post #4

[#6] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Co do Win7, to Ryzen odpada bo nie jest juz oficjalnie wspierny. Moznaby na sile system postawic ale np. nie bedzie dzialac USB czyli klawiatura mysz.


Ty tak z doświadczenia czy koledzy mówili?

W sobotę pomagałem koledze ze zmianami w pececie. Z Athlona 64 z 4GB ram na Ryzena 1600 i 16GB ram.

Wyjęliśmy stare bebechy, odkurzanie, sprawdzenie wiatraków, kabli etc. Do środka poszła nowa płyta (Gigabyte B450M DS3H) z prockiem, ramem. Po czym stara nagrywarka, 240GB ssd sata, dysk twardy i stary dobry GTX 1050.

Komp wstał, Windows 7 się odpalił. Mysz PS/2 działała, klawiatura USB nie. Odpaliliśmy klawiaturę ekranową by się zalogować, system znalazł sobie sterowniki do sieciówki na płycie CD dołączonej do pudełka z płytą główną. Po czym pobraliśmy 'AMD Chipset drivers' dla Windows 7 ze strony AMD i po chwili klawiatura USB też chodziła, audio ruszyło itp. Manadżer urządzeń nie miał żadnych 'nieznanych' urządzeń. Jako że była to wersja Professional to i całe 16GB ram było wykryte i wykorzystane.

Aktualizacja do Windows 10 w planach na najbliższy wolny czas.
[#7] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Ponki1986, post #1

Odświeżając trochę mój temat, chciałbym prosić o małą poradę. Wypatrzyłem dwa mini PC za znośną jeszcze dla mnie kwotę. Oba są na procesorze Intela, tutaj można zerknąć na ich porównanie. W teście jednowątkowym Pentium jest szybszy od Core i5 i chyba to jest najistotniejsze, ponieważ z tego co wyczytałem w sieci, WinUAE wykorzystuje tylko jeden rdzeń. Pytanie który faktycznie będzie lepszy?
[#8] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Ponki1986, post #7

nic dodać, nic ująć:


. G4400 - i5-4590
Cross-Platform Rating 5391 - 9286
Single Thread Rating 1804 - 1656
cena: 398zł - 220zł

i5

g4400

wszędzie i5 zwycięża.


porównanie



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 00:06:54 przez Cezarykl
[#9] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Cezarykl, post #8

Istotna rzecza od modelu Intel 5 jest Turbo Speed ktory mozna sobie dynamicznie ustawic lub na stale i podniesc moc 2 rdzeni fizycznych (4 logicznych) o 400 mhz-600 mhz -dodatkowo I5 ma uklad w sobie graficzny Intel HD ktory tez zostale przetaktowany.
Oczywiscie wiatrak mocniej pracuje - ale sprzet jest żwawszy
Kto ma laptopie RAID proponuje ustwic na RAID 0 i wsadzic dwa dyski SSD (pond 1000 MB/s read)
[#10] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@HOŁDYS, post #9

I gdzie będziesz widział poprawę przy tym raidzie? Przy rozpakowaniu 500gb archiwum czy przy czym konkretnie? :) Nawet w przypadku gier różnica w czasach ładowania między sata3, nvme@pcie3.0 i nvme@pcie4.0 jest niezauważalna. Różnice to zauważają ludzie z milionem zdjęć w galerii, przywracający przeglądarkę z 500 zakładkami itp. dość specyficzne. Reszta parametrów to jak z marketingowym 16GHz CPU (4 rdzenie po 4GHz) ...
[#11] Re: Wyniki SysInfo pod WinUAE.

@Ponki1986, post #7

Brałbym Pentiuma, a potem rozglądał się za upgrade - np. do i7-6700T.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem