kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] Raspberry Pi + UaeGFX
Witam.
Zgrałem sobie plikopartycję systemu z WinUAE. Był tam zainstalowany Picasso96 i UAEGfx. Oczywiście pod RPi uruchamia się bez trybu RTG. Jak zrobić żeby to działało bez ponownej instalacji systemu? Używam Amibiana.
1. Czy po prostu podmienić plik w DEVS:Monitors na ten z Picasso II i zmienić jego nazwę (gdzieś czytałem że tak się instaluje UAEGfx w RPi)
2. Czy odpalić instalator Picasso96 i zrobić update do Picasso II
3. Czy całkiem pousuwać Picasso96 i na nowo instalować jako "first install"?
[#2] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@tukinem, post #1

Ja kiedyś robiłem taki transfer systemu z WinUAE na RPi 3B+, ale nic nie musiałem w nim zmieniać. Oczywiście w ustawieniach Amibiana wszystko skonfigurowałem niemalże identycznie jak pod WinUAE.

Odpal ShowBoards, WhichAmiga, lub cokolwiek, co pokaże Ci czy dostępna jest w ogóle karta graficzna. Może zapomniałeś przydzielić jej pamięć w ustawieniach Amibiana, przez to jest nie aktywna? A jeżeli będzie dostępna, to faktycznie spróbuj zainstalować Picasso96 od nowa
[#3] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@Ponki1986, post #2

Jak to zainstalować od nowa? Pousuwać DEVS:Monitors i uruchomić instalację jako "first install"?
[#4] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@tukinem, post #3

Tak chyba najprościej. Natomiast sprawdzałeś czy karta graficzna jest wogole widoczna w systemie, np. za pomocą ShowBoards?
[#5] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@Ponki1986, post #4

Póki co mam problem z kartą pamięci. Pamiętam, że udostępniłem pamięć RTG w ustawieniach. Muszę od nowa kartę sformatować i wgrać amibiana. Jak się z tym uporam to się odezwę jeśli dalej będzie problem z RTG.
[#6] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@Ponki1986, post #4

Udało mi się uruchomić tryb RTG ale na full hd nie ma co liczyć. Chyba przez to że jedynie 64MB mogę przydzielić. Dziwi mnie tylko że zgrałem nowe icon.library dla OS 3.2 takie, którego używam w Winuae i wyskakuje błąd przy starcie systemu. Mam ustawienia podobne do winuae, tzn procesor 040 + internal FPU. Przy starcie wyskakuje zła wersja icon.library. Dziwne bo zawsze używam tej w wersji TC020 dla OS 3.2...
[#7] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@tukinem, post #6

To trochę dziwne, bo na UAE4ARM na androidzie mam tylko możliwość przydzielenia 16MB pamięci dla RTG, a Workbench pokazuje się w FullHD
[#8] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@tukinem, post #6

Dziwne ciut, na Amiberry 3.3 mogę przydzielic 128mb.

[#9] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@mikecios, post #8

To ja też mogę przydzielić 128MB ale po starcie wywala mnie z emulatora. Chyba RPi 3B jest zbyt słabe na to. Dodam że z zasilaniem nie mam kłopotów bo mam zasilacz 5.1V 3A.
1
[#10] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@tukinem, post #9

Porzucilem pi 3 bardzo szybko, jest za słabe... nie bedzie mialo przypadkiem znaczenia ile pamieci masz przydzielone w malinie dla gpu ? w pi4 mam 256.
[#11] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@mikecios, post #10

Nie wiem. Obsługa samego Pi jest dla mnie dziwna bo nie siedzę z tym na codzień. Dodam, że jak dam 128MB dla Fast RAM to też wywala mnie z emulatora. Ciekawe jakby to działało na RPi 400. Sporo demek z AGA nie działa bo zbyt mało pamięci Fast RAM jest. Sam procek też jest słabiutki bez JIT. Na laptopie mam procesor i3 dwu rdzeniowy i o wiele płynniej działają dema z 060 AGA.
[#12] Re: Raspberry Pi + UaeGFX

@tukinem, post #11

Dlatego też pytam o ustawienie w ustawieniach samego Pi przydzielonej pamięci dla gpu. Przypuszczam że możesz mieć 64 albo mniej więc warto to zmienić na 256.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem