[#1] UAE pod XP - autostart UAE konfigu z Amigą po westarcie XP
Witam, temat poruszony już w dziale AROS, ale tu od innej strony bo w dziale AROS'a widzę , że mała aktywność.
A więc jak w innym dziale: góry przepraszam , jeśli moje pytania wydadzą się lamerskie , ale sprawa jest poważna, a raczej cel wątku rozważam poważnie. Ci co mnie tu (ppa) jakoś zapamiętali wiedzą, ale się przypomnę. Na jednej stacji czołowej osiedlowej pobliskiej kablówki od ok 1998 roku do emisji tzw. planszówki na małą wspólnotę - zapuściłem CDTV. Tak jak zapuściłem w 98 wykorzystuję do dziś. Działa wzorowo nie licząc jednej awarii stacji dysków z której całość ładuje się do RAM'u (3MB on board + Elbox) i tak świeci. Miałem już wielokrotnie pomysł podmienić tę CDTV na terminal lub jakiś box androidowy, ale sami rozumiecie jaki to fan mieć zawodowo wykorzystaną Amisię w '22 roku :)
Jednak konieczność łażenia do piwnicy przy każdej aktualizacji dysku podsunęła mi pomysł by amigowatość całego przedsięwzięcia usprawnić 1. Aros Amigą lub 2. PC z autostartem UAE.
Stąd pytanie:

1. Czy da się pod XP skonfigurować tak WinUAE by przy uruchomieniu/restarcie PC startowała jedena z listy konfiguracji z okna startowego UAE?

2. A może da się to zrogić zanim otworzy się windowskowe gui?

I to w zasadzie tyle, bo odpowiedzi na te pytania dadzą mi możliwość pozytywnego rozważenia opcji podmiany i emerytowania CDTV po 24 latach ciągłej pracy.
[#2] Re: UAE pod XP - autostart UAE konfigu z Amigą po westarcie XP

@xtro, post #1

AD 1. Konfiguracja która automatycznie wystartuje z WinUAE musi mieć nazwę default.uae
AD 2. Da się zastąpić windos'owe GUI przez WinUAE. Służy do tego m.in. Instant Sheller. Tu masz guide jak to zrobić na przykładzie GameEx'a.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 01:02:43 przez AmiClassic
[#3] Re: UAE pod XP - autostart UAE konfigu z Amigą po westarcie XP

@AmiClassic, post #2

AD 1. Konfiguracja która automatycznie wystartuje z WinUAE musi mieć nazwę default.uae


wut?? To opcja -config=xxx.uae nie działa?
[#4] Re: UAE pod XP - autostart UAE konfigu z Amigą po westarcie XP

@snajper, post #3

W magazynie Komoda&Amiga Plus, dokładniej w 13 numerze opisałem jakie czynności należy wykonać, aby zamiast windowsowego pulpitu uruchomił się WinUAE wraz z utworzoną wcześniej konfiguracją. W dodatku całość wygląda jak w stylu Amithlona, że użytkownik ma wrażenie iż jedynym systemem pracującym na komputerze jest AmigaOS.

Tutaj masz filmik.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 02:57:22 przez Ponki1986
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem