Wątek zamknięty
[#1] A500 Mini
Co prawda jest to jeszcze kilka dni przed premierą, ale z tego co widzę, już pojawiają się recenzje osób, które położyły swe ręce na tym sprzęcie.
Prawdę mówiąć nie wiem za bardzo co mam myśleć na ten temat - z jednej strony pachnie mi to po prostu "pięćsetko-konsolą" nieco wzbogaconą w stosunku do oryginalnej Amiga 500, z drugiej strony jako posiadacz RPi 400, korzystający z WinUAE - nie widzę jakoś szczególnych plusów, które mogłyby mnie skłonić do tego zakupu.
Jakie są Wasze przedpremierowe opinie?

[czemu praktycznie co tydzień kolejna osoba otwiera nowy wątek na forum dotyczący A500 Mini?]

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 15:12:36 przez recedent
[#2] Re: A500 Mini

@Nasedo, post #1

dla mnie nie ma toto zastosowania. Ani amigowego flopa w to nie wciśniesz, ani wompierza nie włożysz. Jeszcze żeby przynajmniej miała rozmiary 1:1, mogłaby stanowić swego rodzaju element dekoracyjny - a tak? Zabawka do popykania sobie w przerwie w Zoola i odrzucenia w kąt. Jak ktoś cierpi na nadmiar kasy i miejsca oraz jest nałogowym gro/retroholikiem, to pewnie kupi - ja nie kupię, bo żadnego z powyższych kryteriów nie spełniam.
jedynym przydatnym dla mnie elementem z tego zestawu byłaby mysz, którą podpiąłbym sobie pod Windowsa - ale brak scrolla sprawia, że jednak nie jest (i tym samym u mnie wygrywa Tank Mouse z kickstartera - btw, projekt niedawno dobiegł do mety).
[#3] Re: A500 Mini

@Nasedo, post #1

Było już o tym czymś pisane na forum. To coś w "KOSZ!".
[#4] Re: A500 Mini

@snajper, post #2

Mądrze prawisz... Chociaż sam nie mam akurat takich dążeń, aby od emulatora oczekiwać 101% zgodności z oryginalnym sprzętem, mieć możliwość rozbudowy o rozszerzenia, które dedykowane są dla oryginalnego sprzętu.
Racja, rozmiar... swoistego breloka do kluczy, wizualnie przypominające oryginał, ale pozbawione funkcjonalności budzi niedosyt.
Sama mysz... no cóż, nigdy nie miałem fetysza na oryginalną amigowską "trumienkę", a raczej z niesmakiem wspominam w ogóle erę myszy kulkowych.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem