kategoria: WinUAE
[#1] HDF - jak zrobić resize ?
wczoraj przeniosłem HDF 8GB na SD do A1200 i wszystko bangla jak ta lala, ale mam zamiar kupić większą kartę i pytanie jak można zrobić resize HDF bez utraty danych ?
[#2] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #1

no chyba najprosciej, skoro to taki wzglednie maly plik to utworzyc drugi hdf i skopiowac w locie pod winuae, wcale tak dlugo to nie potrwa...
2
[#3] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@juen, post #2

No prostszego sposobu nie ma. Zrobić nowego HDF tak dużego, żeby na przyszłość nie mieć tego problemu.
1
[#4] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #1

Nie ma na Amigę takich narzędzi.

Za pomocą WinUAE trzeba skopiować dane z poprzedniej karty na PC, założyć nową partycję dla WB na nowej karcie, skopiować na nią to co było na WB poprzedniej karty. Uruchomić WinUAE z nowej karty, żeby sterowniki do obsługi tak dużej karty się załadowały, założyć pozostałe partycje i skopiować pozostałe pliki. W ten sposób bym ja to zrobił.
[#5] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@san_u, post #4

czyli zamiast kopiowac raz kopiowalbys dwa razy? :P
[#6] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #1

Jest rdbtool z pakietu amitools, który to potrafi. Najlepiej pod linuxem albo wsl pod Windowsem. Nie zmieni rozmiaròw istniejących partycji.
1
[#7] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ppill, post #6

thx, czytam już o rdbtool
[#8] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #7

zrobiłem resize hdf, ale on tylko zrobił resize image - partycja nadal pozostała stara.
pokombinuję jeszcze.
[#9] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #8

juz dawno bys skopiowal te pliki :) to bylo jasne, ze powiekszysz dysk, a nie partycje. teraz w zaleznosci od filesystemu uzytego musialbys miec jakies narzedzie do powiekszania partycji
1
[#10] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@juen, post #9

juz sie kopiują ...
zestaw Dem/Gier leci od 2gie w nocy, dema się skopiowały, gry lecą jeszcze.

FFS na partycji 12GB (Data), 2GB na Workbench (boot, SFS)
[#11] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #10

trzeba pamietac o:

addbuffers partycja: 600

i ustawieniach winuae na max szybkosci - jit

ja czesto kopiuje swoj stuff i jest to nieraz okolo 30gb i kopiuje sie to z pol dnia.. no i bron boze filemasterem :) najlepiej w cli (copy all) lub diskmasterem2
[#12] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@juen, post #11

diskmasterem2 - tym kopiowałem, bo mialem go na adf z pfs3 ;)
[#13] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@ch0mik, post #12

Swoją drogą dziwne, że taki tool jeszcze nie powstał. Jest jakieś techniczne przeciwskazanie do tego czy jak?
[#14] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@juen, post #11

Dopus też daje radę. Przekopiowałem kilkaset GB bez problemów.

Filemaster wywala się na długich nazwach plików.
[#15] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@_arti, post #13

Jest przeciwskazanie teologiczne.

Niech powstanie to narzędzie pod system Amigowy.

A działa pod MorphOS? Przecież to NG jest. Czysty system amigowy
A pod OS4? Przecież na ten system jest nawet Doom3 i wygląda lepiej niż pod MorphOS. Musi wyjść pod OS4

No dobra. Niech powstanie narzędzie na PC
Jak to tylko pod win? A ja mam linuxa?
A MacOS? Przecież to dyskryminacja jabłka jest!

A jak już powstanie narzędzie to okaże się, że nikt go tak naprawdę nie potrzebuje, bo user ma problemy z konfiguracją WinUAE, ale do tego chociaż jest milion filmików na YT, a do narzędzia tylko plik txt i to jeszcze długi.


Edit:
Zapomniałem o Arosie. Wybaczcie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:17:42 przez snifferman
2
[#16] Re: HDF - jak zrobić resize ?

@snifferman, post #14

nie tylko, potrafi np przy duzym zagniezdzeniu wladowac pliki w zle katalogi (!)

co do dopusa to nie wiem, ale najszybsze jest "copy" w shellu (i ustawienie odpowiedniej wielkosci okienka lub >nil:) i w odniesieniu do niego wiem, ze dm2 robi to podobnie szybko :)

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 11:32:39 przez juen
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem