[#1] PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D
Pimiga 3.0 jest zbudowana na Debianie11 64bit i działa na RP4 i 400. Jest kilka nowości. W sumie to już linuksowy kombajn
Tak się prezentuje:

Chris w przeciwieństwie od innych osób wszystko robi za darmo, nie prosi o pieniądze, ale nie pogardzi Waszym wsparciem na rzecz swojej pasji. Pod filmem wszystkie linki.
[#2] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@WojoS, post #1



nie prosi o pieniądze, ale nie pogardzi Waszym wsparciem



To jak jest w koncu?
[#3] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@_DiskDoctor_, post #2

nie prosi o pieniądze, ale nie pogardzi Waszym wsparciem



To jak jest w koncu?


której części nie zrozumiałeś ?
5
[#4] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@Mariodj, post #3

Wzajemnie zaprzeczajacych sobie, obu czesci (fragmentu) zdania.
[#5] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@_DiskDoctor_, post #4

Moim zdaniem jeśli korzystasz z jego dzieła to powinieneś te 5 dolców , lub więcej ( ile uważasz) .jemu wysłać.
Po co głupio komentować ?
6
[#6] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@djpiotrs, post #5

Moze po prostu wystarczyloby udostepniac jako shareware — nie byloby tych cyrkow z deklaracjami w stylu “nie chcem, ale muszem”.
[#7] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@_DiskDoctor_, post #4

Wzajemnie zaprzeczajacych sobie, obu czesci (fragmentu) zdania.


A jednak to ty masz problemy ze zrozumieniem. Ryba psuje się od głowy pamiętaj ;)

System pobrany szukam karty i do testów przystąp.
4
[#8] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@_DiskDoctor_, post #6


Moze po prostu wystarczyloby udostepniac jako shareware — nie byloby tych cyrkow z deklaracjami w stylu “nie chcem, ale muszem”.


Po prostu możesz autora wesprzeć. Pod koniec filmu masz pełną informację jak autor to widzi.
Zakładam, że po wprowadzeniu twojej propozycji było by więcej cyrków, ale co ja tam wiem o spokojnym życiu

P.S. Jeszcze 16% do pobrania mi zostało i zaczynam zabawę...
[#9] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@WojoS, post #1

PiMiga3.0 - instalacja, konfiguracja i testy. Świetny tutorial wykonany przez K R G

[#10] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@WojoS, post #9

Witam.
Wszystko fajne ale trzeba pobierać przez torrenty.
Jak ja nie cierpię torrentów.
Pozdrawiam.
2
[#11] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@WojoS, post #9

Obcina mi obraz z lewej i prawej strony w pimidze. W linuxie raczej nie. Da się jakoś łopatologicznie napisać co i jak aby to ogarnąć? Początkowo obcinało mi góra, dół, lewo prawo, włączyłem oversan i teraz mam już tylko problem z bokami.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 22:10:01 przez misiek2
[#12] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@ted, post #10

Dlaczego? Bardzo fajny, skuteczny i bezproblemowy sposób dystrybucji.
2
[#13] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@misiek2, post #11

Chyba mam już rozwiązanie sprawdzone u mnie. Przez wchodzenie w opcje graficzne miałem takie proporcje ekranu jak u Ciebie. Potem wszystko przywróciłem do dobrych proporcji wybierając pierwszą rozdzielczość...
1.Włącz PiMigę i jak system będzie odpalony to F12 i quit
2. W lewym górnym rogu pulpitu Linuxa klikasz na ikonę i wchodzisz do settings następnie do display i wybierasz rozdzielczość pasującą do Twojego wyświetlacza
Jak rozdzielczość i proporcje wyglądają dobrze to zatwierdzasz i odpalasz z pulpitu PiMigę.
U mnie dobre proporcje pulpitu Linuxa dają dobry obraz na PiMidze.

Wrażenia z systemu są bardzo pozytywne. Z pulpitu PiMigi można odpalić zarówno amigowy dorobek jak i współczesne przeglądarki co daje dużo nowych możliwości (serwisy społecznościowe, Netflix, disney itp.), a wychodząc do Linuxa mamy to co Linux oferuje ;)









Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 21:44:13 przez WojoS
[#14] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@WojoS, post #1

Działa wam 'Mega lo Mania'?
U mnie jest intro i potem czarny ekran.
[#15] Re: PiMiga 3.0 upubliczniona!!! Chris Edwards dał posiadaczom malin świąteczny prezent :D

@thePalec, post #14

U mnie działa. Może inny kickstart musisz wrzucić??
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem