kategoria: WinUAE
[#1] Skalowanie trybów RTG
Jak poprawnie przeskalować RTG o rozdzielczości 1024x768 na pełnym ekranie (full window) do rozdziałki FullHD? Z zachowaniem proporcji. Jak wezmę Full window bez integer scaling to mam coś takiego.



Czcionki, ikonki brzydko wyglądają, niewygładzone.
Jak włącze integer scaling to mi po prostu zmniejsza obraz to takiego, w którym pixel emulowanej Amigi odpowiada pixelowi monitora.
[#2] Re: Skalowanie trybów RTG

@QkiZ, post #1

Dodatkowo musisz chyba włączyć filtry.
[#3] Re: Skalowanie trybów RTG

@Ponki1986, post #2

Włączam i zero efektu. Obraz jest taki sam.
[#4] Re: Skalowanie trybów RTG

@QkiZ, post #3

Ale w prawym górnym rogu przełączyłeś z NATIVE na RTG?

Możesz również pobawić się suwakiem EXTRA SETTINGS, gdzie ja mam Point/Bilinear ustawione na 3:3. Dzięki temu rozdzielczości mniejsze niż natywny tryb mojego LCD TV są delikatnie rozmyte.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 10:36:47 przez Ponki1986
1
[#5] Re: Skalowanie trybów RTG

@Ponki1986, post #4

W końcu doszedłem.

Żadne filtry nie dawały rady, tak samo native jak i RTG. Dopiero ten suwaczek zrobił robotę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem