• Pacomix 2

07.10.2016 07:23, autor artykułu: Piotr "Popocop" Szymański
odsłon: 1970, powiększ obrazki, wersja do wydruku,

Pacomix 2

Pacomix 2Pacomix 2 Crazy Boys to niezbyt znana grupa scenowa, mająca na koncie kilka produkcji. Jedną z nich jest gra "Pacomix 2", którą można pobrać z Aminetu. Należy ona do licznej rodziny gier logicznych, a pod względem wykonania plasuje się w czołówce tego typu tytułów, również komercyjnych.

Zasady są banalne - przy pomocy joysticka lub klawiszy kursora kierujemy kulistym stworkiem, który musi zebrać znajdujące się na ekranie przedmioty i dotrzeć do wyjścia. Istnieje jednak pewien problem polegający na tym, że stworek wprawiony w ruch będzie się poruszał do momentu natrafienia na przeszkodę. Gracz musi zatem planować kolejne ruchy i wykorzystywać elementy znajdujące się na planszy, takie jak ściany, trampoliny, znaki "Stop", przełączniki, teleporty i działka. Na planszach często znajdują się pułapki w postaci min (można je zniszczyć używając działka) oraz miejsc, z których nie można się wydostać. Do przejścia jest 6 światów, po 20 plansz każdy. Światy można przechodzić w dowolnej kolejności. Możliwa jest też sytuacja, w której po przejściu kilku plansz jednego świata rozpoczniemy grę na planszach innego, a do tych wcześniejszych wrócimy później.

Gry freeware, do których należy "Pacomix 2", są zwykle tworzone przez amatorów co często skutkuje tym, że pewne elementy są niedopracowane. Jeśli jest dobry pomysł na grę, to szwankuje grafika. Jak ta ostatnia prezentuje się dobrze, to irytuje niewygodne sterowanie itd. W omawianej grze nic takiego nie ma miejsca. "Pacomix 2" został dopracowany pod każdym względem i widać, że autorzy porządnie przyłożyli się do swojej pracy. Wszystkie plansze są ciekawe, a ich poziom trudności stopniowo rośnie (każdy świat zaczyna się od łatwych plansz, a potem pojawiają się coraz trudniejsze). W grze nie ma limitu czasowego ani liczby żyć. W dowolnym momencie można nagrać lub wczytać stan gry. Grafika prezentuje się świetnie: dużo kolorów, podwyższona rozdzielczość (640*256), różnorodne tła i obiekty, płynna animacja. Bardzo dobre jest udźwiękowienie: oprócz efektów ilustrujących nasze poczynania (uderzenia o ścianę, wystrzały działka itp.) w grze występują też dźwięki w tle (czasami jest to muzyka, czasami różne sample). W grze zawarto również edytor do tworzenia nowych plansz.

Pacomix 2Pacomix 2 Do "Pacomixa 2" podchodziłem dwa razy. Najpierw wiele lat temu, ale nie potrafiłem przejść jednej z plansz i dałem sobie z grą spokój. Kilka tygodni temu postanowiłem zmierzyć się z grą jeszcze raz. Skutek był taki, że utknąłem na tej samej planszy co kiedyś. Tym razem jednak nie odstawiłem gry, ale zacząłem grać na innych światach. Kiedy je przeszedłem wróciłem do feralnej planszy i odkryłem sposób jej przejścia. Otworzyło mi to drogę do dalszych etapów i umożliwiło ukończenie gry.

Polecam "Pacomixa 2" miłośnikom gier logicznych, których nie zraża fakt, że do przejścia niektórych plansz wymagane jest kilkadziesiąt prób. Wytrwałość jest wręcz niezbędna do tej gry.

Gra wymaga Amigi z chipsetem AGA oraz twardego dysku.

 Pacomix 2 - Crazy Boys 1999 
85    
80 AGA, HDD
90 http://aminet.net/game/think/Pacomix2.lha
 

    tagi: Pacomix 2, gry logiczne
dodaj komentarz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem