kategoria: Sprzęt
[#331] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #328

Nie wiem czy jest sens robić listę, podpinałem 2 myszki i obie działały jedna 6zł druga 3zł, dlatego nie problem znaleźć mychę dla ryśka, moja to Blupop bm200 druga kolegi, nie spisywałem modelu.
[#332] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Fortis, post #331

Do listy można dopisać A4Tech modele X5-70MD i Opto plus 7D. Oba przewodowe.

Co do samego urządzenia. Emulacja ruchu trochę kuleje, na 3 za szybka a na 2 za wolna i jakaś taka nienaturalna.
Nie czepiam się tylko mam porównanie z innym urządzeniem na usb. Cieszę się że jest i się projekt rozwija, mam nadzieję że trochę to spidi poprawisz. Niestety myszka microsoftu bezprzewodowa nie działa a szkoda bo chciałem się kabli pozbyć :)
[#333] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Sosabowski, post #332

No właśnie Ryś z obsługą myszy przewodowych za bardzo problemów nie ma. Największe problemy ma z obsługą myszy bezprzewodowych. Obsługuje Logitecha M185. Może jeszcze jakąś i koniec.
[#334] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #333

Popatrz na listę obsługiwanych myszek bezprzewodowych- jest ich więcej.
Ja kupiłem pierwsza lepszą bezprzewodową myszkę z marketu i działa od strzału OK
[#335] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@BULI, post #334

Buli a podasz model?
[#336] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@BULI, post #334

A możesz się pochwalić jaka to jest. Ja też kupiłem pierwszą lepszą i nie działa. Mam na myśli Titanium TM114G.
[#337] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #336

Zobaczcie na stronie projektu jest lista z opisem rodzaju myszki.

Mój model to Msonic Wireless MX735E
[#338] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@BULI, post #337

Ja jej wszędzie szukałem i nigdzie nie znalazłem. Carrefour, Media Markt, Tesco, Saturn, Auchan. Internet odsyła tylko do strony firmy Vakoss.
[#339] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #338

Co?

Pewnie trzeba jechać po tą myszkę do Południowej AFRYKI.
[#340] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #338

Ja swoją kupiłem w REALu.
[#341] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #333

Działających bezprzewodowych myszek jest 7 na liście, przynajmniej te o których ja wiem.
Na jutro prawdopodobnie będę miał tę niedziałającą bezprzewodową myszkę i będę mógł zobaczyć co z nią jest.
[#342] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Sosabowski, post #332

Ostatnie dwa tygodnie miałem strasznie zalatane i czasu na pracę nad softem już brakowało (dobrze, że miałem kogoś do pomocy z wysyłaniem Ryśków szeroki uśmiech ).
Na ten weekend mam zamiar nadrobić braki z softem. Jakiś czas temu gegu podesłał trochę sprzętu i jest tam też jakaś myszka Microsoftu, więc będzie materiał do badań.

Co do emulacji ruchu myszki, to w tych ostatnich Ryśkach był wgrany soft z wcześniejszymi próbami rozwiązania problemu DPI myszek oraz z obsługą RBMFix (bo Twój Rysiek ma to zaimplementowane).
[#343] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #342

Ok. Dziękuję. Ciśnienia nie ma. Jak zrobisz to będzie. Na razie Podpiąłem Logitecha B100 przewodową i to białą (ładnie kolorem do Amigi pasuje i jest ok. Ale też i ogólnie napisałem że z obsługą bezprzewodowych jest problem (tych tańszych) i łatwiej dostępnych. Z przewodowymi generalnie problemów nie ma. Co by nie wpiąć to w zasadzie działa.
[#344] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #343

Witajcie. Ryśki dotarły i działają elegancko zarówno z padami które podawałem Spidiemu jak i z myszkami. Przetestowałem jeszcze dodatkowo myszkę optyczną Msonic MX264B (5zł w Auchan) - działa bez problemu. Oczywiście trzeba zmniejszyć prędkość kursora w Prefsach Workbencha bo za szybko się przesuwa.

Ja mam natomiast takie pytanie. Czy w ślad z dawnymi dżojami do komputerów 8 i 16 bit, ten interfejs zadziała z padem USB, ale podpięty do C64?

Pozdrawiam,

Azz
[#345] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Azzorek, post #344

Teoretycznie powinien zadziałać z C64, wyprowadzenia na porcie joya ma takie same.
Nic tylko podłączyć i sprawdzić :)
[#346] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #345

A jak coś ujaram? :) Wolę spytać najpierw u źródeł zanim się zasmucę uszkodzonym sprzętem.

Pozdrawiam,

Azz
[#347] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Azzorek, post #346

Jak ujarasz Ryśka, to Ci go naprawię szeroki uśmiech
[#348] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #347

Wyprowadzenia są takie same ale protokół myszy c64 jest inny, więc zadziała tylko w programach które obsługują amigową mysz.
[#349] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #348

Z myszkami faktycznie może być problem, ale tu była mowa o padzie. Ten z kolei działa tak samo jak joye Amigowe, więc powinien zadziałać.
[#350] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #349

No tak, racja, zasugerowałem się pierwszą wypowiedzią Azzorka na temat myszy...
[#351] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #350

Zatem przetestuję pada z C64 i napiszę co i jak :) .

Pozdrawiam,

Azz
[#352] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Azzorek, post #351

W takim razie czekam na wieści szeroki uśmiech
[#353] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #352

Przelotka USB-PS2 Semi Tech (product 0x8081 vendor 0x04b4) niestety nie działa z ryśkiem. Co prawda nie jest to duża strata, bo dla myszek PS/2 interfejsów akurat jest multum.
[#354] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #353

Co to jest dokładnie? Sama przelotka czy coś co robi za tłumacza?
[#355] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #354

Panowie mam pytanko dotyczące tego w jaki sposób mam zrobić obsługę podwójnej przejściówki dla padów PSX / PS2 (ta niebieska).
Ogólnie rzecz biorąc Rysiek rozpoznaje to urządzenie USB, tylko problem polega na tym, że ta przejściówka wysyła dwie ramki danych (jedna po drugiej) do Ryśka i sterowanie np. w grach będzie szwankować.
Przez to, że sterujemy tylko jednym portem Joysticka można w jednym czasie użyć tylko jednego pada podłączonego do przejściówki.
Jak chcecie abym to zaimplementował do Ryśka?
[#356] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #354

Co to jest dokładnie? Sama przelotka czy coś co robi za tłumacza?


Konwertuje protokół PS/2 (zarówno klawiatury jak i myszki) do USB HID. Zrobione na mikrokontrolerze Cypress. Pod Linuxem działa bez problemu i wygląda jak zwykłe urządzenie USB HID.
[#357] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@strim_, post #356

hej, właśnie podłączyłem Ryśka do A1200
mam myszkę usb, przewodową Trust 15348 i działa ok, można dopisać do listy do widzę że nie ma
[#358] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@JacK_Swidnik, post #357

ku mojemu zaskoczeniu działa kontroler od sony Play Station 2 poprzez przelotkę USB-PSX do peceta od kompletu kierownicy którą mam
do tej pory używałem PSX z emulatowem winuae a teraz działa też z A1200 poprzez Ryśka
extra
[#359] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #352

"Sprawdziłem" ryśka z C64 i mam złą wiadomość. Jest fizycznie niemożliwe podłączenie Ryśka do portu w C64, gdyż jest on inny konstrukcyjnie i gniazdo wymaga dłuższej wtyczki.
Pewnie dałoby radę po zdjęciu obudowy ryśka, ale ja się na to nie piszę. Będziesz chyba musiał sam Spidi przetestować. Jeśli by działał, to warto trochę konstrukcję zmienić, aby pasował też to C64 . To duże grono potencjalnych nowych klientów i okazja do wypromowania polskiej marki.

Pozdrawiam,

Azz
[#360] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@JacK_Swidnik, post #358

Myszkę dopiszę do listy.
Co do przelotek USB-PSX, to znakomita większość "pojedynczych" działa z padami od PSX i PS2.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem