kategoria: Sprzęt
[#451] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #447

Witam. Zaktualizowalem soft na Rys_20150310.7z dla jednego z moich Ryskow, jednak jest duzo gorzej niz bylo poprzednio. Cos zrobilem zle? Ciezko ubrac w slowa i wytlumaczyc jak porusza sie teraz wskaznik myszki, ale tak wlasnie mam po 0.7l na leb gdy zasiadam do komputera, czyli ciezko w cokolwiek trafic :). Wskaznik `tanczy`, przesuwa sie bardzo nieprecyzyjnie - na przyklad idac myszka na dol wskaznik idzie zygzakiem, raz ukosem po lewej, raz ukosem po prawej az dojdzie troche nizej, wyglada to bardzo komicznie. Po za tym wskaznik idzie wolno, ale czasem poruszajac 1mm myszka wskaznik mi zasuwa o pol ekranu. Moze zainstalowalem nie to oprogramowanie co trzeba, albo cos zle zrobilem, nie jestem za bardzo na biezaco z watkiem wiec byc moze cos przeoczylem. Myszka to no name z wyborem rozdzielczosci (zmiana jej nic nie daje), ta sama, ktora z wczesniejszym softem z Ryskiem dzialala dobrze, ale kursor za szybko sie poruszal.
[#452] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@sordan, post #451

Musisz zmienić tryb emulacji poprzez wciśnięcie rolki i poruszaniem myszka do czasu 4 mignięć diody. Tę czynność powtarzasz jeśli chcesz zmienić tryb emulacji.
[#453] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jacenty, post #442

Testowałem właśnie nowy wsad. Jak dla mnie dwa pierwsze tryby nie sprawują się najlepiej. Najbardziej podoba mi się trzeci tryb. Tylko działa jeszcze zbyt szybko. Ale poza tym jest bardzo precyzyjny, lepszy niż poprzednia wersja beta. Czy mógłbyś wykonać wsad tylko z tym trzecim trybem, wolniejszym ( o 50% ) ? Tak aby po uruchomieniu Amigi nie trzeba było przełączać do trzeciego trybu.


Obiecany poprawiony wsad. Domyślnie włącza się najwolniejszy tryb. Wskaźnik powinien poruszać się o połowę wolniej w stosunku do wcześniejszego wsadu.

Wsad dla starszego modelu Ryśka Ryś USB
[#454] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #452

Zrobione. Niestety zadny z tych trybow nie da sie normalnie uzywac. Albo za wolno, albo za szybko, albo za chaotycznie. Sprawdze na innych myszkach.
[#455] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@sordan, post #454

Testuj na bootmenu lub na domyślnych ustawieniach systemu.
system-configuration tez przechowuje informacje o predkosci myszy.
[#456] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Norbert, post #455

Ok, nie ma sprawy z tym ze nadal dupa. Testowalem w bootmenu poki co kilka no name myszek i myszke z Della i zadnej z nich na zadnym trybie nie da sie normalnie uzywac. Jakis czas temu Spidi wysylalem ci 8 deskryptorow myszek, ktore testowalem to pisales ze wiekszosc z nich ma duze rozdzielczosci. Ciezko pewnie tobie na dystans cos doradzic wiec jak chcesz to moge ci wyslac jedna z tych myszek wtedy najlepiej by ci bylo znalesc w czym tkwi problem.
[#457] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #453

Przetestowałem poprawiony wsad 20150312.

Pierwszy tryb działa wolniej ale wskaźnik porusza się dziwnie. Przy delikatnym ruchu myszką porusza się szybko, przy gwałtowniejszym powoli. Jak dla mnie nie nadaje się zupełnie.

Drugi tryb działa praktycznie tak samo jak tryb trzeci z wersji 20150310. Ten o którym pisałem że jest najlepszy tylko zbyt szybki. Nie widzę różnicy w prędkości ruchu wskaźnika.

Trzeci tryb jest nieprecyzyjny i wskaźnik porusza się chaotycznie.

Czyli tym razem wygrywa drugi tryb. Ale nadal działa zbyt zbyt szybko.
[#458] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jacenty, post #457

Dobra to wrócę do wersji 20150310 i nad tym popracujemy dalej.
[#459] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #458

Moja propozycja, zostaw tylko jeden tryb. Ten o którym pisałem. Działa najlepiej ze wszystkich, i to nad nim warto popracować. Dzięki za wsparcie OK
[#460] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@sordan, post #456

Jeszcze się spytam jakie masz ustawienia w Input Preferences?
Ja mam u siebie coś takiego


Jeśli możesz ustawić u siebie w systemie to samo i sprawdzić wówczas jak chodzą myszki.
[#461] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jacenty, post #459

Czy wsad do Rysia działa też z Rysiem II ??
Zdecydowanie najlepsza opcja 3, tylko było za szybko (wsad 0310)
[#462] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #460

Sprawdzałem w boot menu. Ale wprowadzę te ustawienia w systemie i sprawdzę.
[#463] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jacenty, post #459

Moja propozycja, zostaw tylko jeden tryb. Ten o którym pisałem. Działa najlepiej ze wszystkich, i to nad nim warto popracować. Dzięki za wsparcie


To też nie rozwiąże sprawy, bo ten tryb na ustawieniach (moich z postu powyżej) chodzi bardzo wolno.
[#464] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@BlackTiger, post #461

Wsad z Ryśka powinien zadziałać w Ryśku MKII, ale na odwrót już nie.
[#465] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #460

Ustawiłem w systemie prędkość wskaźnika na 1 i myszka działa z dobrą prędkością, powiedziałbym że nawet trochę wolno. Ale po uruchomieniu gry myszka znowu działa zbyt szybko.
Te ustawienia działają tylko w systemie.
Zauważyłem jeszcze coś. Przy gwałtownym poruszeniu myszką wskaźnik nie przesuwa się proporcjonalnie do ruchu myszki tylko dużo wolniej.
[#466] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jacenty, post #465

Witam. Dziś (13.03.2015) odebrałem naprawioną płytę główną od Amigi - wymienione kondensatory na tantalowe oraz wsadzona zworka w miejsce rezystora odpowiedzialnego za problemy z prawym klawiszem myszy.

Ja mam Ryśka w wersji pierwszej - poprawionego. Wgrałem soft "Rys_20150310". W boot menu kickstartu mysz szaleje. W systemie - chodzi jak pijana (Logitech B100) oraz Msoniq bezprzewodowa i nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Rozdzielczości PAL: High-Res 640x200 (682x268) Co z tym zrobić aby dało się normalnie używać ?
[#467] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@gilban, post #466

Sprawdź inne tryby i daj znać.
Wciskasz rolkę i poruszasz myszką do chwili kiedy zacznie pulsować dioda "Status" .
[#468] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #467

Najlepszy tryb jest ten ze średnią prędkością. W pozostałych jest albo za szybko, albo za wolno. Nawet z tą myszą Microsoftu co ma 400 dpi ten środkowy jest najlepszy. Jednak jak wolno (bardzo wolno) myszą przesuwam to jest jeszcze ok, Jak tylko wezmę szybciej (szczególnie góra dół), to wskaźnik chodzi na boki - jak po ostrej popijawie. Nie da się używać. W ikony trzeba celować prawie jak do tarczy.

--------------------------------------------------------

Na razie chyba wrócę do swojego interfejsu do pada od PS/2, i się rozejrzę za adapterem do myszy PS/2. No chyba że nastąpi jakaś poprawa Ryśka (bo chciałbym), ale to chyba trzeba by go zmodyfikować sprzętowo.

Lub inna opcja. Zrobić dobrze Ryśka do kilku myszy (tanich) choćby takich jak ten Logitech B100) łatwo dostępnych. Bo wiadomo że myszy o różnych rozdzielczościach jest dużo i nie da się wszystkich pogodzić. Widać interfejsy do myszy PS/2 były prostsze i lepiej to działało.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 22:13:16 przez gilban
[#469] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #458

Dobra to wrócę do wersji 20150310 i nad tym popracujemy dalej.


Tak będzie najlepiej
[#470] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@gilban, post #468

Wgrałem do mojego Ryśka aktualizację Rys_20141025. I podłączyłem do niego mysz Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 którą mam i która ma rozdzielczość 400 dpi. Z tym softem i z tą myszą ryś działa najlepiej. Jakby na jego podstawie zrobić kolejny, pozwalający pracować z innymi myszami szybszymi to było by cudownie. Najlepiej by się przydał soft pozwalający płynnie zmieniać prędkość przesuwu myszy, a nie skokowo. W każdym razie tu wskaźnik nie działa jak pijany.
[#471] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@gilban, post #470

Zassałem RysFlashera i Rys_JoystickToUSB_20150307.7z, ale za chińskiego luda nie mogę tego załadować, bo windowsy nie widzą Ryśka podłączonego kabelkiem usb, kilka kabli było sprawdzanych, próbowaliśmy nawet podczepić go przez db9 i odpowiednią przelotkę. Poza tym RyśFlasher nie chce się uruchomić pod vistą. Jakieś pomysły co i dlaczego? I czy jest jakaś inna możliwość załadowania sterownika na Ryśka poza twoim flasherem? Szczególnie interesuje mnie wersja dla maca intelowskiego albo ppc, bo windziannych systemów w domu nie posiadam i muszę truć tyłek innym.
[#472] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Ferin, post #471

Ja też dalej czekam na flasher dla Maca albo Linuxa :P. Może być command line'owy nie musisz Spidi do niego jakiegoś wymyślnego GUI dorabiać...


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 12:28:47 przez strim_
[#473] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Ferin, post #471

Jeśli chcesz wgraś nowy wsad, to należy wcisnąć przycisk "Bootloader" i trzymając go wciśniętego podłączyć pod windę przy pomocy kabla USB A-A. Dopiero wówczas windows zobaczy Ryśka.

Jeśli chodzi o RysFlashera, to musisz mieć zainstalowanego .Net4
[#474] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@strim_, post #472

Robię, robię tylko Mac, to nie mój "żywioł" i idzie to jak krew z nosa ;)
Na Linuxa nie będzie.
[#475] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #474

Udostępniłem nowe wersje wsadów dla RyśMKI i RyśMKII.
Wsad dla RyśMKI jest tu Rys_20150512.7z, a dla RyśMKII tu RysMKII_20150512.7z.

Zmiany dotyczą samej emulacji myszki. Mam nadzieję, że teraz powinno być dużo lepiej.
[#476] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #475

A jak RyśFlasher Mac edition?
[#477] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #475

Jak dla mnie wsad jest rewelacyjny. Aktualizujcie swoje Ryś'ki i opisujcie wrażenia.
[#478] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@strim_, post #476

Kurcze robi się i nie może się zrobić
[#479] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@Jacenty, post #477

skoro rewelacyjny to może sam coś napisz konkretniej
[#480] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@BlackTiger, post #479

u mnie po updacie mysz nie działa kursor nie rusza się tylko ppm działa
wgrałem stary i wszystko wróciło do normy, pomysły ??

Ryś II mysz logitech M100
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem