kategoria: Sprzęt
[#91] Re: pokrywa

@Duddie, post #87

Wygląda bardzo dobrze, jak wyglądać będzie cena dla A1200/500/600?
[#92] Re: pokrywa

@Ferin, post #91

Nie znam jeszcze dokładnej ceny, ta będzie znana jak dostanę pierwszą sztukę wyprodukowaną. Podejrzewam, że dla A600 będzie podobna jak do XE, bo wielkość podobna, czyli 40 zł w pre-orderze, 60 zł później. Do A1200 ciut więcej, a dla A500 jeszcze troszkę więcej, bo więcej materiału. Jednak w tej chwili są to jedynie wartości szacunkowe.
[#93] Re: pokrywa

@Duddie, post #92

duddie a kiedy mniej wiecej przewidujesz dostepnosc tych pokrywek do a1200?
[#94] Re: pokrywa

@player_sct, post #93

Sądzę, że gdzieś w połowie marca będą.
[#95] Re: pokrywa

@Duddie, post #90

Mają absorbent UV dodany.

Super OK
[#96] Re: pokrywa

@Duddie, post #94

Ale czy to znaczy, że wszyscy co tu gdzieś w wątku się wpisali to dostaną? Czy na nowo trzeba zamawiać?
[#97] Re: pokrywa

@Duddie, post #87

Powiem tak. Głupio to zabrzmi i niedorzecznie, ale...
Dla tej pokrywy jestem skłonny kupić Atari (!)...
Czekam na pokrywę do 1200 (i szukam XE).

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 11:57:14 przez wilkwcieniu
[#98] Re: pokrywa

@WojT_GL, post #96

Do Atari XE był pre-order na forum www.atari.org.pl , dla pozostałych modeli jeszcze nie było. Niebawem ogłoszę kolejne pre-ordery (możliwość zakupu w obniżonej cenie, ale trzeba poczekać, aż będą dostępne). Jeśli ktoś chce do Atari XE, proszę o kontakt na jurek (w domenie) retronics kropka eu
[#99] Re: pokrywa

@Duddie, post #98

No to czekam na preorder do 500, 1200 i c64 :)
[#100] Re: pokrywa

@WojT_GL, post #99

ja chętnie zaopatrzyłbym się jeszcze do cdtv.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 12:28:33 przez wilkwcieniu
[#101] Re: pokrywa

@wilkwcieniu, post #97

Ponieważ niektórzy czekają z utęsknieniem, postawnowiłem uchylić rąbka tajemnicy i pokazać efekty dotychczasowej pracy.

https://onedrive.live.com/redir?resid=B64982F3D64C1722!962&authkey=!ALMpgICYdY5x59Q&ithint=folder%2cjpg

Oczywiście jest to prototyp, kształt, jak i sama faktura materiału będą jeszcze udoskonalone.
[#102] Re: pokrywa

@Duddie, post #101

Super Duddie :) Jeszcze tylko filtr UV i będzie jeszcze lepiej
[#103] Re: pokrywa

@Jarkman, post #102

Przecież napisałem że maja filtr. Ale on nie zabezpieczy calkowicie przed żółknięciem. Temperatura ma też na to ogromny wpływ.
[#104] Re: pokrywa

@Duddie, post #103

To dość przezroczysta jest jak z filtrem UV, albo tak na fotkach tylko wyszlo. Bardziej spodziewałem się "lekko przydymionej"
[#105] Re: pokrywa

@Jarkman, post #104

Okulary z filtrem UV też potrafią być całkiem przezroczyste
[#106] Re: pokrywa

@Jarkman, post #104

Absorbent to środek chemiczny, dodany do materiału, nie przepuszcza promieni UV. Jest przezroczysty.
[#107] Re: pokrywa

@Duddie, post #101

Można prosić o inny link?
Niestety ten wymaga ode mnie logowania microsoftu ;/ a bardzo jestem ciekaw jak to wygląda.
[#108] Re: pokrywa

@Duddie, post #101

Oczywiście jest to prototyp, kształt, jak i sama faktura materiału będą jeszcze udoskonalone.


W zasadzie już wygląda ok, tylko dolna krawędź wymaga wzmocnienia/ lepszej obróbki.
[#109] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #107

Link nie wymaga logowania...
[#110] Re: pokrywa

@BULI, post #108

Dolna krawędź jest nie obcięta, bo jeszcze wykrojnik nie jest gotowy. Dlatego nie lubię pokazywać prototypów, ale co poniektórzy są w gorącej wodzie kąpani... szeroki uśmiech
[#111] Re: pokrywa

@Duddie, post #110

Preordery będziesz ogłaszał na forach dedykowanych czy globalnie? Bo tak jak pisałem na atari.org jestem zdecydowany na A1200, A600 i C64C :)
[#112] Re: pokrywa

@AceMan, post #111

Na PPA i AA będą, pewnie w weekend. Muszę podliczyć koszty.
[#113] Re: pokrywa

@Duddie, post #109

otrzymuje redirecta na : https://login.live.com/....
"Ponieważ uzyskujesz dostęp do poufnych informacji, musisz zweryfikować swoje hasło."
ale to na FireFoxie.
Sprawdziłem na Chrome i rzeczywiście bez problemu (może komuś pomoże).

Obudowa świetna.
Stara mi pęka , więc na pewno: preorder +1
[#114] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #113

otrzymuje redirecta na : https://login.live.com/....
"Ponieważ uzyskujesz dostęp do poufnych informacji, musisz zweryfikować swoje hasło."
ale to na FireFoxie.
Sprawdziłem na Chrome i rzeczywiście bez problemu (może komuś pomoże).


U mnie na FireFox'ie, tak w domu jak i w pracy, nie ma takiego problemu.
[#115] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #113

Mi na moją starą pokrywę, moja stara usiadła kilka miesięcy temu. Pokrywa wytrzymała 20 lat w całości, ale niestety nie wytrzymała próby siadającego tyłka. I do dzisiaj jak wypominam to nie jest to wina tyłka starej, tylko moja, "bo takich rzeczy się nie kładzie na łóżku"... Także czekam na info o preorderze.
[#116] Re: pokrywa

@lysyzastary, post #115

moja 2 latka od kiedy ją nabyłem, położyłem ją na podłodze niefortunnie spadł mi na nią kubek z cherbatą :( Ale w sumie i tak była lekko uszczknięta i miała rysy
[#117] Re: pokrywa

@lysyzastary, post #115

hehehe .... ale jej wytłumaczenie to klasyk
(a co do zniszczenia pokrywy to oczywiście moje kondolencje )
[#118] Re: pokrywa

@Tomski, post #114

hmm w domu jeszcze nie sprawdzałem.
może jakaś pozostałość (cookie czy coś) u mnie na kompie
[#119] Re: pokrywa

@Duddie, post #112

Uwaga, pre-order! Chętni na pokrywę do A1200, która powinna być dostępna w marcu, mogą zapisywać się poprzez wysłanie maila z danymi: A1200, nick, imię i nazwisko, adres do wysyłki plus ewentualne uwagi - wszystko na adres zamowienia (at) retronics kropka eu. Cena pokrywy będzie wyższa niż tej do XE, ponieważ okazało się, że opakowania podniosły nieco koszt, a i sama pokrywa jest droższa, bo jest większa i forma oraz wykrojnik kosztują więcej. Cena w pre-orderze 55 zł, potem 69 zł.
[#120] Re: pokrywa

@Duddie, post #119

Dzięki,

Sugeruję dać newsa na stronie głównej - http://www.ppa.pl/dodaj-wiadomosc/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem