kategoria: Sprzęt
[#181] Re: pokrywa

@Duddie, post #178

ja nie rezygnuje z 500
[#182] Re: pokrywa

@snajper, post #181

Coś przeoczyłem temat, jeśli pre-order na pokrywę do 1200 aktualny, proszę o info.
[#183] Re: pokrywa

@slay, post #182

Pre-order rzekomo aktualny do dzisiaj. Pewnie jak jeszcze dzisiaj skontaktujesz sie i zaplacisz autorowi watku to nie bedzie problemu. Koszt pokrywy do A1200 w pre-orderze 55 zl + 14.50 zl wysylka. E-mail do pokrywomakera: zamowienia (at) retronics (dot) eu.
[#184] Re: pokrywa

@sordan, post #183

Dzieki, mejl poszedl.
[#185] Re: pokrywa

@slay, post #184

A ja uważam, ze pokrywa całkowicie powinna być nie przezroczysta - powód jeden i chyba najważniejszy... nasze retro komputery żółkną i jeżeli ktoś już sobie raz wybielił kremem to pewnie zrobił to po to aby efekt trwał i trwał.... dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie obudowa nie przepuszczająca światła. To tylko osłona, ma chronić komputer a nie umożliwiać oglądanie komputera przez pokrywę szeroki uśmiech

Nie używam komputera lub mam komputer na biurku to zakrywam pokrywą i nie martwię się ze słonce będzie mi komputer naświetlać promieniami UV.
Jak używam Amigę to zdejmujemy osłonę i takie rozwiązanie by mnie interesowało szeroki uśmiech

Można wybrać kolor ?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 15:22:39 przez Oxyron
[#186] Re: pokrywa

@Oxyron, post #185

Lol, szczerze współczuję koledze który prowadzi wątek. Straszny bałagan informacyjny się robi..
[#187] Re: pokrywa

@Oxyron, post #185

Już były poruszane te kwestie w tym wątku.
Pokrywa, pomimo swojej przeźroczystości nie będzie przepuszczać promieni UV, więc nie musisz się martwić o słoneczko (o inne czynniki owszem) ok, racja
[#188] Re: pokrywa

@BULI, post #187

Wiem, ze był poruszany, jak kiedyś kupowaliśmy sobie Amigi to tez nikt nie myślał ze będzie żółkła... wiec podobnie może być tutaj ... za jakiś czas będzie ze to nie te promieniaowanie UV, ze slonce inaczej swieci, ze "sorry , taki mamy klimat" , szeroki uśmiech
Więc dla świętego spokoju i mojego bezstresowego snu chciałbym nie przezroczystą :D
[#189] Re: pokrywa

@Oxyron, post #188

Ale co za problem sobie pomalować wedle uznania...?OK
[#190] Re: pokrywa

@JaraB, post #189

farba z plastików złazi.... pęka itd.... za dużo problemów. Kolor tworzywa powinien być w tworzywie a nie malowane szeroki uśmiech Wiem, mam wymagania.... zawsze byłem drobiazgowy szeroki uśmiech i zarazem dokładny szeroki uśmiech

Po drugie, to co się orientuje, tworzywo z których robione są pokrywy kupuje się w arkuszach... teraz strzelam 1000x2000 lub 1250x2500 lub 1500x3000 (w milimetrach) paleta kolorów pewnie w standardzie RAL (czyli do koloru do wyboru)

No i po trzecie... szeroki uśmiech
Klient płaci, klient wymaga :)

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 16:07:57 przez Oxyron
[#191] Re: pokrywa

@Oxyron, post #190

Mogą być ciemne ale minimalna ilość materiału to 1 tona. W życiu tego nie wykorzystam. To jakieś 2000 sztuk pokryw. A zainteresowanie jest marne... Poza tym zaraz ktoś zechce białe w ciapki bo takie miał kiedyś itp. Pokrywa ma głównie zabezpieczać przed kurzem. I być estetyczna. Oba warunki spełnia.
[#192] Re: pokrywa

@Duddie, post #191

Duddie pchaj to na ebay tam jest bardzo duży rynek amigowy chętny na takie pokrywy. Albo dogadaj sie z iTU czy w sklep retroami tego nie wrzuci
[#193] Re: pokrywa

@Duddie, post #191

Jestem tego samego zdania. I osobiście wolę widok pięknego klasycznego komputera spod pokrywy zamiast jakichś brązów.
[#194] Re: pokrywa

@Jarkman, post #192

Jarkman, tak zrobię, ale w momencie jak będzie gotowy finalny produkt. Chociaż powiem Ci, że do Atari XE sprzedałem 1 pokrywę na ebay...
[#195] Re: pokrywa

@Duddie, post #194

Nie wiem jak duży i jakie zapotrzebowanie ma rynek użytkowników atari ale wydaje mi się ze w świecie amigowym powinieneś mieć o wiele większe wzięcie na swoje produkty
[#196] Re: pokrywa

@Jarkman, post #195

I to jak zaczniesz zbierać zamówienia na pińćsety. :)
[#197] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #196

Wszyscy wymieniają swój model jako ten którego się tysiace sprzedadza. A tak naprawdę do A1200 nawet połowy przewidywanej partii nie sprzedałem i to w pre-orderze gdzie cena jest o niebo niższa.
[#198] Re: pokrywa

@Duddie, post #197

Bo żeś wątek na forum zrobił zamiast newsa na głównej. sam widzisz jak ludzie tutaj są niedoinformowani. No i na polskim portalu świat się nie kończy.
[#199] Re: pokrywa

@Sokok, post #198

otóż to siedzi, pije i chrupki
[#200] Re: pokrywa

@Sokok, post #198

Wysyłałem propozycję newsa, został przez adminów "olany"....
[#201] Re: pokrywa

@Duddie, post #200

Raczej nie, przecież np o rysiu jest cały czas informacja na glownej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 08:53:46 przez PrzemasIII
[#202] Re: pokrywa

@PrzemasIII, post #201

Ale co to ma do rzeczy? Wysłałem propozycję i nie została ona umieszczona.
[#203] Re: pokrywa

@Duddie, post #200

a to już nieładnie...
[#204] Re: pokrywa

@Duddie, post #202

nie no... ja myślałem że portal jest też po to aby wspierać takie inicjatywy?
przecież tylko w taki sposób mogą powstawać i powstają peryferia do naszych Amig.
dzięki zapaleńcom.
gdzie do Admina zastukać?! głową w mur
[#205] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #204

U nas admini są głównie do banowania.
[#206] Re: pokrywa

@Duddie, post #167

Pre-order zamknięty. Osoby, które nie wpłaciły, usuwam z listy pre-orderowej (poza jedną osobą, z którą umówiłem się na późniejszą płatność). Pozostali nie dali znaku życia.
[#207] Re: pokrywa

@Duddie, post #206

Amen.
[#208] Re: pokrywa

@Duddie, post #206

Duddie ile w pre-orderze osób kupiło pokrywy? O ile to nie tajemnica
[#209] Re: pokrywa

@Jarkman, post #208

Część osób zamawiała więcej niż jedną sztukę, jeśli chodzi Ci o ilość zamówionych, to ok. 50 sztuk.
[#210] Re: pokrywa

@Duddie, post #209

Do A600 będziesz robił?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem