kategoria: A600
[#31] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #29

Wymiana dysków? :):) Jak najbardziej:):)
Konkurs muzyczny :):) Hmmmm, wątpie żebym się nadawał, ale jeśli są jakieś konkursy animacji to może, może spróbuje swoich sił :) Dziś zajmuję się tym na co dzień a zaczęło się wszystko właśnie od Amigi i delux painta :) Przygode czas zacząć :) OK
[#32] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #28

Na razie udało mi się odkryć, że stacja nie wyrzuca dyskietek. Wymontowałem i rozebrałem stację, na szczęście okazało się, że to tylko metalowa łapka naprowadzająca z przodu dyskietkę była podgięta do góry, pewnie przez tego kogoś, kto wpakował kredkę do stacji. Krótka operacja kombinerkami i łapka uformowana jak należy, jakby co, dyskietkami można wachlować. Przy okazji odkurzyłem płytę główną. Rozebrałem też zasilacz, również wymiotłem kurz i spisałem wszystkie 9 kondensatorów do wymiany. Zorganizowałem też telewizor na próbę, po podpięciu kablem Composite jest właściwy obraz, więc Amiga jest sprawna. Po włożeniu dyskietki próbuje ją czytać. Niestety pod ręką miałem wyłącznie dyskietkę opisaną "Dysk startowy Windows 98", więc fakt niewczytania się Workbencha niespecjalnie mnie zdziwił.

Co by tu dalej. Na początek wymienię te kondensatory w zasilaczu, ot tak dla wprawy. Potem chyba kupię kicka 3.1 i zamontuję adapter CF na port IDE, to będę mógł postawić system przygotowując kartę na WinUAE. Potem celuję w Indivision, ale trzeba zgromadzić kaskę . Mam monitor LCD 1280 x 1024, a więc dokładnie "podwójny HiRes Laced", obraz powinien wyglądać zawodowo na nim.
[#33] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #32

Cieszę się razem z Tobą. Magia tamtych lat i zabawa klasykami to najfajniejsze hobby na świecie.ok, racjaszeroki uśmiech
[#34] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #32

Czyli oczami nowicjusza, jeżeli chcę podłączyć monitor z rozdzielczością 1280 x 1024 to musze mieć do tego scandoubler (np indivision ECS) tak?

Sorry za noob pytania :)
[#35] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #33

Pewnie Cię nieco rozczaruję, ale dla mnie "tamte lata" nie mają magii. Z powodów czysto osobistych, o których nie warto pisać. Niemniej skoro trafiła w moje ręce Amiga w bardzo dobrym (porównując do allegrowych wynalazków) stanie, to postanowiłem zrobić jej pełną reaktywację. Granie na niej mnie raczej nie interesuje, ale kto wie, może coś zaprogramuję.
[#36] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #35

Krashan: I po co było oddawać dyskietki na ostatnim Amiparty? ;)
[#37] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #34

Czyli oczami nowicjusza, jeżeli chcę podłączyć monitor z rozdzielczością 1280 x 1024 to musze mieć do tego scandoubler (np indivision ECS) tak?

I tak, i nie. Jeżeli zrobisz kabel RGB -> VGA to dla Workbencha (i systemowych programów) możesz używać trybu Multiscan Productivity, który większość monitorów LCD powinna dać radę wyświetlić. Z tego, co pamiętam to jest 640 x 480, ale w maksymalnie 4 kolorach.

Scandoubler jest o tyle lepszy, że na LCD wyświetli Ci wszystko - łącznie z grami i demami. Chociaż konwersja odświeżania pionowego z 50 do 60 Hz (Indivision ma taki ficzer) trochę psuje płynność. O ile więc monitor trawi 50 Hz, to lepiej tego podbicia nie używać.

Co prawda ortodoksi powiedzą, że nie ma to jak monitor CRT. I będą mieli trochę racji, zwłaszcza gdy mówimy o retrograniu czy demoscenowych wspominkach. Ja jednak zakładam zabawę z tą Amigą pod systemem, więc bardziej mi zależy na stabilnym, niemęczącym oczu obrazie jaki daje LCD.
[#38] Re: Bakcyl połknięty :)

@Jenot, post #36

I po co było oddawać dyskietki na ostatnim Amiparty?

Błądzić jest rzeczą ludzką, z drugiej strony nie zakładam pracy z dyskietek. Nie jestem aż tak sentymentalny i ortodoksyjny, skoro da się zamontować kartę CF w charakterze dysku, to tak zrobię.
[#39] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #35

Spoko, gdyby ktoś mi podarował AtariST na chodzie, to też bym przyjął i nawet zapisał się na forum Atari aby zaczerpnąć wiedzy jak na tym pograć i nie tylko. Ja np. nigdy nie używałem A600 i za darmo też bym przyjął, choćby z ciekawości...albo nie. Nie ma AGA, nie ma RULEZowania.szeroki uśmiech
Żartowałem.szeroki uśmiech
Jeżeli coś zaprogramujesz, np. klona Galagi lub River Raid (koniecznie w stylu C64), to ja jestem całkowicie za!
[#40] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #35

"ale kto wie, może coś zaprogramuję"

W jakim jezyku to bedzie?
[#41] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #40

Mogłoby bez problemu być w C, bo mam ustawiony crosskompilator dla Amigi M68k pod MorphOS-em. Ale może też być w asemblerze, bo to odprężające, a ja dobrze znam asembler M68k i go lubię. Ale jakby nie patrzeć, to AMOS przegrał.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 19:27:39 przez Krashan
[#42] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #40

"ale kto wie, może coś zaprogramuję"

W jakim jezyku to bedzie?


A cóż to za pytanie? W Hula-Gula oczywiście.
.
[#43] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #32

Proponuję Ci wymienić też kondensatory SMD na płycie głównej zanim wyciekający z nich elektrolit zrobi spustoszenie.
[#44] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #37

Bardzo dziekuje za odpowiedz.
[#45] Re: Bakcyl połknięty :)

@jarob, post #43

Proponuję Ci wymienić też kondensatory SMD na płycie głównej zanim wyciekający z nich elektrolit zrobi spustoszenie.

Tak, ale muszę najpierw zorganizować do tego sprzęt. Zwykłą lutownicą raczej tego dobrze nie zrobię. W zasilaczu są zwykłe kondensatory w montażu przewlekanym więc jest łatwiej. Czym wymieniasz te kondensatory na płycie?
[#46] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #41

AMOS nie taki zly jak go maluja, sa na swiecie znacznie gorsze wynalazki
Jesli bylby to jakis projekt typu gra (moze komercyjna?) w asemblerze, to chetnie nawiaze wspolprace. Nawet zgodze sie na promowanie MOS'a w intrze
[#47] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #37

Co prawda ortodoksi powiedzą, że nie ma to jak monitor CRT.

No ja nie rozumiem tego przywiązania do CRT. Zawsze mnie denerwowało to rozmycie (sprzętowy antyaliasing) CTRków. Chciałem mieć obraz ostry jak kosa, żeby było widać krawędzie pikseli. Jeszcze do tego to ciężkie i wielkie, zajmuje pół biurka. LCD nie miga, jest mniejszy i można go kupić w zwykłym sklepie, a nie od handlarza z Allegro.
[#48] Re: Bakcyl połknięty :)

@QkiZ, post #47

W moim wypadku to tylko kwestia ceny.
Monitorek + Indivision ECS to już praktycznie 500PLN.

Gdyby to było tańsze to bym sie nie zastanawiał ale zapłacić za parę modułów 4x więcej niż sam sprzęt troche daje do zastanowienia (przynajmniej na początku haha).



Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 20:46:31 przez Climat
[#49] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #48

Dlatego ja używam GBSa-8200 za 70 zł od Chińczyków.
[#50] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #48

Najprostsze i najtansze rozwiazanie to jakis uzywany tv/monitor LCD + kabel SCART (razem max 200zl).

Nie oplaca sie kupowac starych monitorow 1084 czy philipsow a tym bardziej za kwote 250- 300zl bo takie ceny sobie teraz ustalili , a tym bardziej, ze za chwile staruszek padnie tak jak moj i bedzie zonk.
2 lata temu kupilem monitor Philipsa za 40zl, pochodzil 4 miesiace i padl. Do teraz lezy, bo nie wiem czy w ogole sie oplaca go naprawiac.
[#51] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #50

Nie oplaca sie kupowac starych monitorow 1084 czy philipsow a tym bardziej za kwote 250- 300zl bo takie ceny sobie teraz ustalili


...to chyba raczej rynek ustalił takie ceny, bo chyba nie zakładasz jakiejś tajnej zmowy wszystkich handlarzy co do cen...? Widocznie ktoś za tyle kupuje te monitory, więc dlaczego handlarze mają sprzedawać taniej...
[#52] Re: Bakcyl połknięty :)

@Motyl, post #51

Jak sprzedawałem to handlarz dawał maksa 130 zł z wysyłką (będzie jakieś pół roku temu). 150 zł to realna cena, a to że ktoś woła 1000 zł to inna bajka. Za auto też możesz wołać 100 tys. a dostaniesz 10% tego. Na allegro masz wyłącznie handlarzy, czasy gdy ktoś sprzedawał, bo mu się znudziło minęły.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 21:35:09 przez Ender
[#53] Re: Bakcyl połknięty :)

@Ender, post #52

Ja sprzedaję bo mi się znudziło. Mam PC na sprzedaż, ale jeszcze nie wystawiłem na allegro z braku czasu.
[#54] Re: Bakcyl połknięty :)

@Motyl, post #51

Te Motyl, wez no juz odfrun co? Uwazaj zeby cie ten rynek nie napoil, nie nakarmil i nie wyslal do pracy na nocna zmiane. Jeszcze ten rynek ustali, ze od dzis jestes murzynem i co wtedy....
[#55] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #32

Właśnie sam się zacząłem zastanawiać czy by sobie nie poskładać A600. Nie dość, że jest to chyba najtańsza Amiga, jest jeszcze taka malutka. Taki party-sprzęt. :) Tak sobie myślę, że ACA620, Indi, CFka (16 GB) i 2 MB Chipu. Co sądzicie?
BTW: Co by na takim cudzie nagrać AmiWigilie to co potrzeba? MIDI/Sampler czy coś? Byłby to idealny sprzęt na wyjazdy w teren. :)
[#56] Re: Bakcyl połknięty :)

@radzik, post #55

Zestaw bardzo fajny :) Później dołożyć jeszcze Vampire ;)

Co do AmiWigilii to o kamerzystę bym się raczej nie martwił (me!!!) :D
[#57] Re: Bakcyl połknięty :)

@BomberMAX, post #56

zapraszam do działu giełda:)
[#58] Re: Bakcyl połknięty :)

@radzik, post #55

1200 i ACA co byś miał dużo ramu na Amibay DSS8+ i AmiWigilia Będzie fajnie brzmiećOK

Słuchałem ostatni odcinek przez Amigę nie dało się, brzmiało to okropnie tak jak byś składał to na jakimś emulatorze.

Ten sampler co jest teraz na Allegro jest warty dwie dychy, nie opłaca się go kupować za pięć, też ktoś może ci złożyć sampler.

ACA620: wtedy musiał byś nagrywać w kawałkach, większa mobilnoć po przez mniejszą Amige.

Czyli z 600 jezdziz po europie i nagrywasz wywiady, skladasz to w domu na 2000, dało by sięok, racja
[#59] Re: Bakcyl połknięty :)

@radzik, post #55

Daj spokój, chcesz nagrywać w 8 bit i 16 kHz? Kup sobie jakiś dyktafon za 30 zł.
[#60] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #59

Czemu 16KHz, nie wiem jak to jest dokładnie w hardware, ale program do DSS8+ w wersji trzy daje możliwość nagrywania do 50KHz w trybie Mixser i czterdzieści kilka w trybie Stereo, a dwadzieścia do pliku.

Oczywiście na początku myślałem że Amiga do samplowania się nie nadaje, ale po chwili praktyki stwierdziłem że da się.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem