kategoria: A600
[#91] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #90

Nie no ja wiem co mówiłeś, nie zwracałem się bezpośrednio do Ciebie, poza tym, z uśmiechem pozytywnym na twarzy to pisałem. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądała zabawa w DP na a500. Pewnie render klateczek to będzie jakaś masakra! Ale jak by nie było podziele się moimi wypocinami. Mimo że z animacją i compositingiem mam doczynienia na codzien (after effects) To przygoda z pikselami dopiero się zaczyna ;) No bo tamto sprzed 20 lat to się nie liczy. Amatorka i brak pojęcia :) Aż wczoraj dla zajwki pod wpływem wątku piksele, piksele zacząłem pierwsze próby w aseprite.

P.S. Amige popieściłem, poruszałem i pamięć zadziałała! Tzn, dokładnie to nie wiem czy pamięć ale Amiga z pamięcią ruszyła! :):):):) OK

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 15:34:21 przez zeter
[#92] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #90

ale jak chcesz dzialac w DP to lepiej odpal WINUAE w trybie A1200+hdd


Ja początkowe plansze do swoich filmików "tworzę" na PPaincie. Wcześniej nagrywałem kamerką w 640x480p i wcześniej prawie bezproblemowo robiłem to na Amidze 1200 040/40 MHz. Dlatego prawie, ponieważ po napisaniu tekstu od razu łapałem go myszką (tworząc brusza) i wyśrodkowywałem lub przesuwałem ustawiając wszystkie napisy. Każdy wie że wielki brush nieźle zamuli Amigę. Ostatnio zacząłem nagrywać w 720p i komfort się skończył, ponieważ potrzeba zbyt dużej cierpliwości. Teraz napisy jestem "zmuszony" robić na WinUAE, choć mógłbym wypróbować PP na AOS4 Classic.
Oczywiście da się na 040/40 MHz, ale po co się męczyć? WinUAE + DP/PP to nic złego.
Tego typu programów na peceta nie znam i nie zamierzam się ich uczyć.
Tak jak powiedziałeś - DP i w moim przypadku PP, warto używać na możliwie jak najszybszym sprzęcie. Na A500 niczego bym nie zrobił.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 16:01:51 przez Andrzej Drozd
[#93] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #90

A ja mam teraz dylemat.

Zostawić 600 czy 1200. Tylko retrograne i trochę trakerów. Do 600 mam już CF oraz A604N no i jej gabaryty są rewelacyjne. Pozostaje zakup ACA co w obudwu przypadkach jest podobne cenowo.
Na dwie nie mam miejsca a na szafie wolę zbierać części zamienne do jednego modelu :)
[#94] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #93

A1200. Bezdyskusyjnie.
[#95] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #94

No niby tak większość ludzi sie na ten temat wypowiada ale czy do retro grana jest jakaś różnica?
[#96] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #95

Sprzedaj obie i do gier kup CD32 , na 4 plytkach masz praktycznie wszystko co wyszło.
[#97] Re: Bakcyl połknięty :)

@zorkadar, post #96

600 lub 1200.
Do innych modeli (no może jeszcze 4000 by mnie uszczęsliwiła szeroki uśmiech )nie mam sentymentu OK
[#98] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #95

Przecież A1200 ma układy graficzne AGA więc odpalisz gry AGA które nie odpalisz na A600.
Poza tym do A1200 upchasz Blizzarda z PPC
[#99] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #95

No niby tak większość ludzi sie na ten temat wypowiada ale czy do retro grana jest jakaś różnica?


Są fajne retro gry tylko dla AGA, a z WHDLoad nie odczujesz braku gier dla A500/A600.
A jeżeli "miłujesz" się jakością co do cykla, to A600 włóż do szafy i nie sprzedawaj. Gdy tych "cykli" ci zabraknie, to w niedzielę A600 wyjmiesz i sobie pograsz z dyskietek. Ja na taką okazję trzymam C64, wtedy gdy zdenerwuje mnie emulator. Choć jeszcze mnie nie zdenerwował.:thumbsup
Nie sprzedawaj żadnej Amigi, daj sobie trochę czasu. Zacznij jednak od A1200 i koniecznie pograj w gry AGA.
Ja wiem że myślę "nostalgicznie" - za dużo mam w głowie gier dotyczących AGA i dlatego poleciłem A1200. Jeżeli jednak czujesz że chcesz A600, to ok, ale w tym przypadku do szafy schowaj A1200.

Zrób sobie tourne z grami AGA na A1200. Jeżeli żadna cię nie ruszy, to zacznij rozbudowywać A600. Tylko wciąż nie sprzedawaj A1200. Za 5 lat dostaniesz za nią 5x więcej.pomysł
[#100] Re: Bakcyl połknięty :)

@Art, post #98

Tych gier na AGA to jest raptem ze 150. Zawsze coś ale nie jest to element decydujący.
Max co kupię to ACA 1220 i to pewnie tą najtańsza bo potrzebuję tylko fast ram pod WHDLoad. Do pracy mam inne komputery a wiem, że poza gierkami i trakerem z sentymentu nic innego nie będę robił.

Nawet demoscena mnie nie interesuje pod tym kątem bo wolę to odpalac z PCta.

Główna różnica jaką tu widzę to to, że za 1200 dostanę trochę więcej i będe miał jeszcze na części zamienne do 600 bo nie jestem w stanie znaleźć (naprawdę szukam :D ) przewagi 1200 do retrogrania.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 17:54:38 przez Climat
[#101] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #89

Możesz zrobić sobie sam z gniazda ISA.
[#102] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #100

To ja mam propozycje. Zostaw co chesz :) yippee
[#103] Re: Bakcyl połknięty :)

@Art, post #98

Poza tym do A1200 upchasz Blizzarda z PPC


Proszę, na litość boską.OK
Przestańmy już gadać o PPC. Ja sobie kupiłem dawno temu i mam, ale to jest niedostępny biały kruk na poziomie Pentium1 200 MHz, który w dzisiejszych czasach nie jest warty swojej MEGA ceny i dzisiaj za przeproszeniem "kupe" potrafi!
Dla AOS4 lub MOS są inne komputery.
Ja sobie mogę używać, bo mam. Ale nie ma żadnego komfortu z AOS4 oraz MOS. A czy na Pentium1 byłby jakiś użytek z WinXP?
[#104] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #102

Żeby to było takie proste

@amizet co moge sobie zrobić z gniazda ISA?
[#105] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #104

Riser do ACA-500 pisałeś że chcesz ją dać w inne miejsce.
[#106] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #99

To dobry argument.
Pogram trochę i zobaczę :)OK

Jeszcze takie noobowskie pytanie bo mi Google nie chce pomóc.

Do czego służy ten zielony kabelek?



Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 18:12:45 przez Climat
[#107] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #106

Do czego służy ten zielony kabelek?


Fabryczna poprawka błędu na PCB.
[#108] Re: Bakcyl połknięty :)

@strim_, post #107

Dziękuję za info.
[wyróżniony] [#109] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #100

A600 typowo do grania lub A1200 jednak mniej gier ale wieksza wygoda i mozna na niej cos tam podzialac.

Olej wszystkie ACA'i sraki, Blizzardy PPC'i, karty sieciowe, klok porty, ZORRO'y, graficzne PICASSe... i ludzi ktorzy namawiaja cie do kupna tych kosmicznie drogich BZDUR ktorych pozniej nie wykorzystasz a tylko nabijesz komus kieszen.
Nigdy zadnemu graczowi sie to nie przyda, a zaleta klasyka jest ogromna baza gier i dem i po to sie kupuje klasyka (a nie po to zeby sie wozic gownianym 68060 za 10tys PLN o wydajnosci 486 DX) OK

Jak ktos chce pograc w Quake'i, Doom'y czy Wolfenstein'y to bron Panie Boze!!! kupowania jakiegos turbo za 5.000 PLN do Amigi tylko nie sobie kupi Pentium 166Mhz na allegro za 100zl i bedzie mial super zabawe w 3D.
Aha i nie chowaj niczego do szafy!!! bo powoli zaczynaja wylewac kondensatory i jak wyciagniesz za 5 lat to moze juz nie bedzie czego wyciagac.
Uzywaj sprzetu albo sprzedaj i kase zainwestuj w jakies zwykle dodatki albo w zloto/srebro na pewno nie w stare klamoty.


p.s.
a w ogole to nie sluchaj amigowcow z PPA, bo tutaj kazdy ci powie cos innego (z reguly to co on ma najlepsze) i na koncu sie zniechecisz i kupisz C-64 na rzecz Amigi
[#110] Re: Bakcyl połknięty :)

@amizet, post #105

Raiser?? Bo to chyba do mnie było, co to takiego bo nic sensownego nie wygooglałem. A te złącza krawędziowe, gdzie tego szukać, jaki to typ? Bo od bidy taki kabel sam bym zrobił...
[#111] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #109



To tak jeszczę tylko zapytam... Co dokupić do 600ki zamiast ACA (taniej), żeby swobodnie korzystać w WHDLoad?
[#112] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #109

Aha i nie chowaj niczego do szafy!!!


Hehe, ja napisałem że do "szafy", ale chodzi mi o bezpieczne miejsce.
Wiesz, sam teraz częściej używam A1200 z Apollo, a drugą Ami z PPC zaniedbuje, ale załączam ją dwa razy w tygodniu nawet jak mam przesunąć tylko ikonki (choć często tam coś doinstalowywuje, np. ostatnio nowe MUI lub Evenmore). Z kompami jest takj jak ze samochodami - gdy nie pracują to rdzewieją.szeroki uśmiech
Z naszym amigowaniem jest podobnie.OK
[#113] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #111

RAM. W przypadku A1200 jest identycznie. RAM jest najważniejszy i olej wszystkie inne klamoty.

Dodam że chodzi o WHDLoad. Ponieważ aby grać bez WHDLoad, to właściwie potrzebujesz tylko dyskietek lub taśme HDD i na początek twardy dysk 4GB lub CFke.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 19:52:26 przez Andrzej Drozd
[#114] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #113

A ja sie zastanawiam wlasnie,nad jakims tv do mojej amigi 600 i karta turbo,abym mogl sobie spokojnie grac w stare amigowe gierki,napisac jakas gre w amosie itd itp.
[#115] Re: Bakcyl połknięty :)

@SzaryWilk, post #114

Jest wiele wątków o monitorach. Jeśli chcesz sobie popracować na CRT to polecam Microvitek - gwarancja dobrego obrazu.

W nowym Amigazynie ma się pojawić też test monitorów do Amigi, poczytaj. Ja sam jestem ciekaw tego zestawienia.
[#116] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #113

Hmmm...
Byłem przekonany (dzieki Ci *$@#!% internet), że do grania z CFa potrzebuję WHDLoad.
Jeżeli mogę sobie z karty grać w gry (jeszcze tylko znaleźć informację skąd je brać i jak instalować :D ) to mi nic więcej nie potrzeba. Mam 2MB w 600 i CF a miejsce u mnie na wagę złota :)

OKOKOK

@SzaryWilk ja też szukam jakiegoś LCD TV (nie kupię scandoublera) w formacie 4:3 ale nic za rozsądne pienądze nie widzę.

Musze poczytać o tych monitorach do amigi.

@Hexmage960 "ma się pojawić" czy się pojawił bo dodałeś "poczytaj sobie"? Pytam bo nie wiem czy kupować a nic w spisie treści nie widzę OK





Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 20:17:36 przez Climat
[#117] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #116

Numer 2 Amigazynu ma się pojawić w grudniu (ok. 10 grudnia)! Możesz jednak zamówić już teraz na stronie wydawnictwa: http://www.adamzalepa.pl.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 20:20:04 przez Hexmage960
[#118] Re: Bakcyl połknięty :)

@SzaryWilk, post #114

A ja sie zastanawiam wlasnie,nad jakims tv do mojej amigi 600 i karta turbo,abym mogl sobie spokojnie grac w stare amigowe gierki,napisac jakas gre w amosie itd itp.


Ja myślę sobie że Ty tylko marzysz o takim monitorze i marzeń nie zrealizujesz. Wiesz dlaczego? Marzenia nie wymagają wysiłku, a karta turbo i tym bardziej zrealizowanie gry w Amosie wymaga kilku lat.OK
Ja mam to samo, dlatego wolę być leniem.pomysł
Choć czasami coś tam zrobię, np. zabrałem się za robionie modułów bez żadnego przygotowania (modułowego) i często na siłę.pomysł
Ale od "wczoraj" postanowiłem że wystarczy jeden na rok, no może dwa, jak dobrze pójdzie , a jak będzie jeden na dwa lata, to też nic się nie stanie.szeroki uśmiech
[#119] Re: Bakcyl połknięty :)

@SzaryWilk, post #114

"...abym mogl sobie spokojnie grac w stare amigowe gierki"

A teraz sasiedzi przeszkadzaja w graniu?
[#120] Re: Bakcyl połknięty :)

@amizet, post #101

Możesz zrobić sobie sam z gniazda ISA.

Ale jak?
Do ACA500 potrzebne jest złącze 86 pin, ISA 8-bit ma ich 62, 16-bit to już w ogóle abstrakcja bo jest złożone dwóch gniazd 62 pin plus krótkie złącze 36 pin.
Też szukam takiego złącza celem umieszczenia ACA500 w obudowie komputera ale nie specjalnie mi się widzi lutowanie przewodów bezpośrednio do ścieżek na płycie Amigi, tak jak to rozwiązał (sprytnie i zgrabnie co trzeba przyznać) Kolega Fazior (fota zniknęła zdaje się z jego profilu więc nie podlinkuję)
Japońce mają w ofercie gniazda 86 pin (2,54mm rozstaw styków):
http://www.218dz.com/ViewProduct/88920
Niemiecki oddział również:
http://www.yamaichi.de/?id=770
Pytanie tylko czy da się pojedyncze sztuki zamówić czy minimum hurtem 100.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 00:51:09 przez Sounder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem