kategoria: A600
[#61] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #59

Wlasnie o to mi chodzi, co moge wyciągnąć z takiego nagrania. Ale to słabo, chyba, że jedyne dla fanu coś takiego.

#58 Co do jakości... Plik jest w mono, poziomy dźwięku są zrównane, jakoś juz nie pamietam, ale chyba 192. Na Pauli słuchasz? Bo w sumie nie testowałem tego na tym... Ale to raczej mało realne, a jaki procek?
[#62] Re: Bakcyl połknięty :)

@radzik, post #61

Puszczam to z kompa prze M-Audio 24/96, z powodu braku kabli/ jak na razie/ z PC do Amigi idzie kabel RCA/RCA który jest wpięty w DSS8+ tam daje sobie Monitoring, i z Pauli wydobywa się dźwięk który leci do miksera a później na głośniki.

Dobrze jest zastosować mikser, albo coś co zmieni dźwięk przed samplerem.

Jeśli chciałbyś osiągnąć optymalną jakość, tak naprawdę musiał byś po samplować dźwięk z Amigi. Gdy byś chciał podawać gotowy odcinek z Amigi, czyli gdyby wychodził on z pliku, to trochę mogło by być to metalowe i dość surowe.

Lecz gdy Amigę wciśniesz, w poszczególny etap produkcji, wtedy słuchacze rozpoznają że Amiga gdzieś tam gra, została użyta, a całość będzie w miarę zjadliwa.

Dźwięk w pliku a dźwięk płynący z Pauli to dwie różne rzeczy, na które np: składa się stan płyty głównej, a softowo to jeśli ktoś używa AHI to to będzie brzmiało jeszcze inaczej, na pewno nie wiem nie używam.

Teraz używam Amigi 1200 z 020 i 4mb fast, wydaje mi się że inaczej gra na 030 a inaczej na 020.

Na razie otacza mnie jakiś Haos, tak że jak używam Amigi to sampluje coś do ramu to jest minuta czy dwie z hakiem, jeśli mi się podoba to zapisuje i odpalam AudioMaster IV gdzie tworzę sekwencje, gdy mi się spodoba to naciskam H i słucham, i czekam aż się płynnie zacznie Loop-owć to następuje po chwili. Gdy np: Amiga gra tak całą noc i jak rano wstanie i nie powiem k**wa co to jest, to stwierdzam że spoko sekwencje zrobiłem i można tego jeszcze kiedyś posłuchać, oczywiście to co podoba się mi nie musi się podobać wam.

Oczywiście są to moje początki z Amigowaniem, tak bardziej na poważnie zacząłem w tym roku w tamtym się tak trochę bawiłem, a w przyszłym może zaliczce jakiś Progres.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 09:22:23 przez amizet
[#63] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #26

No to z Wawy jest Nas coraz więcej :) Ja też niedawno dołączyłem dostając starą i wysłużoną A500. Na razie doprowadzam ją do stanu używalności. Można niedługo jakieś lokalne copy party zrobić :)
[#64] Re: Bakcyl połknięty :)

@amizet, post #62

Na razie otacza mnie jakiś Haos

Oj tak, zwłaszcza jeżeli Ci 030 odtwarza inaczej niż 020... Dźwięk przygotowany na Amidze wystarczy potem zresamplować cyfrowo do 44,1 kHz (można też na Amidze, jak ktoś ma dużo czasu).
[#65] Re: Bakcyl połknięty :)

@Jarecky, post #63

Podoba mi się ten pomysł :)
[#66] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #64

Z racje, że nie wiem, czym można taki dźwięk zresamplować, jakiś soft?
[#67] Re: Bakcyl połknięty :)

@Jarecky, post #63

OK jasne!
[#68] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #65

Mi też się podoba :).
[#69] Re: Bakcyl połknięty :)

@radzik, post #66

Z racje, że nie wiem, czym można taki dźwięk zresamplować, jakiś soft?

Gdybyś się uparł robić to na Amidze, to SoX (jest na Aminecie). Na PC resampling ma każdy szanujący się edytor audio, poczynając od darmowego (a całkiem niezłego) Audacity.
[#70] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #69

Dzięki. To już wiem.

BTW: Z racji, że mocno zastanawiam się nad A600 jako platformą "mobilną", znalazłem takie cuda (choć są dośc drogie):

- http://www.ebay.de/itm/10-ZOLL-LCD-TFT-PC-MONITOR-AUTO-DISPLAY-BILDSCHIRM-VGA-/350484229212?pt=Auto_TFT_Monitore&hash=item519a7cec5c

- http://www.ebay.de/itm/8-ZOLL-LCD-TFT-MONITOR-AUTO-DISPLAY-TOUCHSCREEN-PC-VGA-/300614204931?pt=Auto_TFT_Monitore&hash=item45fe00be03 - dotykowy

Ktoś coś miał kontakt z czymś takim?
[#71] Re: Bakcyl połknięty :)

@radzik, post #70

Zagadaj do użytkownika Jack_swidnik, on coś podobnego miał z Timexem na ostatnim Amiparty.
[#72] Re: Bakcyl połknięty :)

@Jenot, post #71

No i przybyła do mnie przesyłka z nowym nabytkiem :):)
Cieszyłem się jak za małolata :) Chociaż szybko dostałem rozczarowania…
Ogólnie sztuka piękna nigdzie nie przebarwiona, plomby, widać że nie odpicowaywana tylko jak pisał sprzedawca wyjęta z pawlacza i wystawiona na sprzedaż. Do tego 100 dyskietek WOW :)
No ale… Podłączyłem ją do TV przez kabel SCART , włączam i bach! ZONK, nie widze dyskietki tylko raz biały kolor, potem czerwony, zaraz zielony… wkladam dyskietke, dupa, nie czyta. OMG uwaloną amige kupiłem :( A mówił że była sprawna… Co za *******. No ale po chwili załamania pomyślałem chwile i wyjąłem pamięć. I bach.. orzyła!! JEEEE!!! super Amisia jest z malym logo C= więc pomyślalem że moze będzie z kik1.2, ale jest 1.3 :) No nie działa tylko enter, przynajmniej po godzinie obcowania tylko to odkryłem. W innym temacie podpytam o to i owo.

Ale pytanie takie na gorąco, jeśli planuje zakup aca500 to warto kupic/naprawic pamiec tą z pod klapki czy jest wtedy zbędna??

pozdrawiam! OK
[#73] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #72

A możesz jeszcze raz tylko powoli, po polsku oraz z zachowaniem interpunkcji ?
[#74] Re: Bakcyl połknięty :)

@lupus, post #73

A co to mi takie cyferki i znaczki powstawiało?? A no tak zapomniałem że na forumach trzeba ładnie pisać. SORRY.

No i przybyła do mnie przesyłka z nowym nabytkiem :):) A500
Cieszyłem się jak za małolata :). Chociaż szybko dostałem rozczarowania.
Ogólnie sztuka piękna, nigdzie nie przebarwiona, są plomby nawet, widać że nie odpicowywana tylko jak pisał sprzedawca wyjęta z pawlacza i wystawiona na sprzedaż. Do tego 100 dyskietek WOW :)
No ale. Podłączyłem ją do TV przez kabel SCART , włączam... i bach! ZONK, nie widzę dyskietki tylko raz biały kolor, potem czerwony, zaraz zielony. Wkładam dyskietkę, pupa, nie czyta. OMG uwaloną amigę kupiłem :( A mówił że była sprawna. Co za *******. No ale po chwili załamania pomyślałem chwile i wyjąłem pamięć. I bach.. orzyła!! JEEEE!!! Super!! Amisia jest z malym logo C= więc pomyślalem że może będzie z kik 1.2 ale jest 1.3 :) No nie działa tylko enter, przynajmniej po godzinie obcowania tylko to odkryłem. W innym temacie podpytam o to i owo. Ale pytanie takie na gorąco, jeśli planuje zakup aca500 to warto kupić/naprawić pamięć tą z pod klapki czy jest wtedy zbędna??

pozdrawiam! OK

Teraz OK? starałem się pomysł Wiesz emocje i wieczny brak czasu...

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 12:41:44 przez zeter
[#75] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #74

Lepiej :) Gratuluję zakupu i oby długo służyła :)
[#76] Re: Bakcyl połknięty :)

@lupus, post #75

To ja się tak namęczyłem i tylko tyle??
Dzięki stary! ;) :) OK

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 12:44:09 przez zeter
[#77] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #74

Ale pytanie takie na gorąco, jeśli planuje zakup aca500 to warto kupić/naprawić pamięć tą z pod klapki czy jest wtedy zbędna

Dzięki ACA będziesz miał dodatkową szybką pamięć operacyjną FAST, ale warto mieć pamięć slow/chip pod klapką, większość gier tego wymaga.
Programów graficznych/muzycznych tym bardziej.
[#78] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #74

Zobacz czy czasem bateria nie wylala na tym rozszerzeniu pamieci.
[#79] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #74

orzyła!!


Tu też jest błąd.
[#80] Re: Bakcyl połknięty :)

@Andrzej Drozd, post #79

Dzięki Panowie.
Nie wiem ile to jest ale pewnie 512?? Nie znam się na tym ale wydaję mi się że bateri tu nie ma chyba??? Można tu wstawić załącznik?
Fotka pamięci TU http://www.fotoszok.pl/show.php/2252921_pamiec.jpg.html

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 13:04:36 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 13:07:13 przez zeter
[#81] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #80

To 512Kb Ram bez baterii. Czyli pewnie albo kondensator albo pamiec walnieta ewentualnie jakas blaszka w zlaczu gniazda mogla sie wygiac.
Zdecydowana wiekszosc rozszerzen do A500 to 512Kb, inne to 1,5Mb ale takie rozszerzenia maja dodatkowe czipy z kabelkami i sa rzadkie i drogie.
Nie oplaca sie kupowac czegos takiego jak ACA do A500. Kupa kasy a efekt mizerny. Poki co wszelkie ACA sa drogie i nie oplacalne. Lepiej za jakis czas kupic A600 i czekac az wyjdzie nowa karta turbo do niej.
[#82] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #81

Moglem odrazu kupic 600 ale chodzilo oto że chciałem to co miałem kiedyś :) Te Aca to chce tylko z powodu przenoszenia danych. Gotek wypada slabo a emulator lotharka drozszy od aca. Wiec w tym przypadku jaki mam wybór?? Niby kabel i podłączyć do pc. Ale slyszalem ze do takiego zabiegu dodatkowe 512 ramu w Ami tez za malo.

A500 bede uzywał do zabawy w DP, Disney Animation i moze troche do muzykowania. No i pewnie pogram z dzieciakiem co by poznawał skąd te tablety i srajfony teraz :) Spectrum ma juz opanowane :) no przynajmniej wie ze trzeba wpisac load"" ;)
[#83] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #81

JA wiem... Tak z boku na to patrząc to WSZELKIE wydatki na amige są za duże :P JA mam aca500 i aca 1232.. Czy sie opłaca - NIE. Czy mam co chciałem - TAK i jestem z tego zadowolony XD ACA 500 jest trudna do pobicia jeśli chodzi o WYGODĘ przenoszenia danych - z kartami CF pod a600 nie jest tak różowo (działają tylko niektóre i to humorzaście)
[#84] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #82

"A500 bede uzywał do zabawy w DP, Disney Animation i moze troche do muzykowania"

Ja rowniez dzialam w DP ale nie na A500, bo bym apopleksji dostal.
A500 powinna sluzyc glownie do grania, bo robienie czegokolwiek na niej to mordega i latwo sie pozniej zniechecic. Do "robienia" czegos plecam jednak A600 lub A1200 z odpowiednim osprzetem.
[#85] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #81

Nie oplaca sie kupowac czegos takiego jak ACA do A500

A myślę, że to jedno z lepszych rozwiązań dla A500!
Jak uda mi się odzyskać swoją A500 to mam zamiar dokupić właśnie to rozszerzenie i nie wkładać żadnego turba do niego.
WHDLOAD na A500 nie potrzebuję, wystarczy HxC Flopy do gier, a ta odrobina Fastu i szybszy CPU (ale za to bardziej kompatybilny z oryginalnym niż w przypadku kart turbo) wystarczą żeby system na CF fruwał i żebym łatwo mógł przenosić dane z/do A500 (o Kickach nie wspomnę).
[#86] Re: Bakcyl połknięty :)

@selur, post #84

oraz 83,84,85

Tez uwazam podobnie ze te aca500 poza cena ma same zalety. No a jesli od uzytkowników tej że karty słyszę pozytywy to chyba warto spróbować.
Zobacze jak będzie z tym DP, narazie to powrót po latach. Na pierwszy ogien i tak idzie naprawa Enter i zobaczę co z tą pamięcią. pomysł

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 14:16:28 przez zeter
[#87] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #86

Dobrze pisał przedmówca. Kup A600. A500 będzie do gier a A600 do całej reszty.



ps Kup A600 od kogoś na ppa.pl

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 14:45:07 przez chicago
[#88] Re: Bakcyl połknięty :)

@chicago, post #87

kup a 600.. i wkó#@# sie przy doborze kart cf, wkór#@#@ się że czytnik cf na pcimcia ma humory albo w ogóle nie działa.. kup dodatkowo rom bo sprzedawca "zapomniał" że a600 któą sprzedaje ma rom nie obsługujący dobrze twardego dysku.
Fakt niezaprzeczalnym plusem 600 jest dostęp do taniego rozszerzenia pamięci chip do 2mb...
[#89] Re: Bakcyl połknięty :)

@sunater, post #88

Oj Panowie ledwo pare godzin mam amigę a już dzięki Wam czuje klimat tamtych lat :):) Jak się każdy wykłócał w szkOle co lepsze. Że 500 bo ma numeryczną, a nie 600 bo ma 2mb, nie 500 bo ma kik 1.3 i gry dzialaja. etc OK Mam 500 i tak zostanie! Czy jest gorsza czy lepsza. Nieważne, zawsze obok stoi mac i7 32GB ram więc jak coś ;) pisze na klawiaturze

A jeszcze apropo samej ACA500 i złącza na którym siedzi. Jak się te złącze nazywa, gdzie to kupić (męski/żeński) Chce albo zrobić po taśmie do środka albo przejściówkę żeby karta stała w pionie a nie leżała obok bo brak miejsca :):)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 14:52:57 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 15:05:03 przez zeter
[#90] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #89

"Mam 500 i tak zostanie!"

Stary ja nie mowie, ze masz sprzedac A500 tylko, ze nie masz kupowac ACA... panimajesz? szeroki uśmiech

A500 bedzie ci sluzyc wiernie od odpalania gier z dyskietek, bo to najlepszy model do tego ale jak chcesz dzialac w DP to lepiej odpal WINUAE w trybie A1200+hdd, wtedy jest to naprawde przyjemne. Nascie lat temu zaczynalem pikslowanie w Deluxie na A500 a grafike przenosilem miedzy A500<->PC dyskietka 720Kb. To byla droga przez meke i zajela mi tyle czasu, ze moglbym wyrenderowac caly film disneya.

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem