[#31] Re: Zakup na Allegro

@BomberMAX, post #30

U mnie wartość to 264zł
[#32] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #31

Wiadomo, że policjant nie jest rzeczoznawcą ale to dlatego fundamentalnym pytaniem jest na ile wyceniasz daną rzecz lub ile za to dałeś.
[#33] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #31

idz ze na policje i nie czekaj, tyle czasu minelo, jakby ktos chcial wyjasnic zrobilby to juz

jedna godzinke stracisz na zeznania i spisanie protokołu przez policjanta albo i mniej i po wszystkim, za miesiac kaska odzyskana w calej kwocie
[#34] Re: Zakup na Allegro

@BomberMAX, post #30

Tak, moze i tak jest w teorii, ale w praktyce to sie juz przekonalem jak to bywa na roznych komisariatach. W Brzegu od razu przyjeli zgloszenie. W Skwierzynie bylem 2 razy z roznymi sprawami i 2 razy odprawiono mnie z kwitkiem. Przepisy przepisami, a podejscie ludzi do zagadnienia to druga sprawa. Wiec prosze nie pisz mi, ze bzdury pisze.
[#35] Re: Zakup na Allegro

@SuperBuster, post #34

Mi chodzi stricte o not. służbową. A to że tak robią to ... bez komentarza Panie Kolego.
To jest tak jakbyś złapał gumę w aucie a pomoc drogowa mówi że nie wymieni koła mając 10 takich zapasowych na pace.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 15:47:09 przez BomberMAX
[#36] Re: Zakup na Allegro

@atarens, post #33

Idę w poniedziałek, przez weekend przygotuje całą dokumentację.
[#37] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #36

Otrzymałem przed chwilą przelew zlecony dzisiaj na kwote 162zł. I tak pójdę na policję
[#38] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #37

Ciekawi mnie jedna sprawa. Sprzedający twierdzi, że otrzymał rekompensatę w wysokość 65% wartości ubezpieczenia (z 280zł) a przelał mi 162zł, powinien 182zł. I że brakujących 102zł (z 264zł które mu przelałem) nie przeleje bo nie ma. Sprzedaje sprzet za kilka tysiecy a nie ma 102zł. Ciekawi mnie jak zareaguje policja na tą czesciową wpłatę. Pewnie bedą kazać czekać.
[#39] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #38

To już jest oszustwo.
[#40] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #38

Jesli sprzedajacy nie ma siana, to tylko dlatego, ze pewnie aktualnie buduje wille z basenem
[#41] Re: Zakup na Allegro

@selur, post #40

Trzeba było iść od razu na policję.
[#42] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #38

Załóż, że jegomość ma znajomego w firmie kurierskiej i może celowo fingować zaginięcia jeśli to on zamawiał kuriera na towar który wysyłał on decyduje kto odbiera od niego towar prawda?. W taki sposób może sobie dorabiać parę stówek "na zaginięciach". Nie wiem jednak jak jest faktycznie ale warto na takie możliwe rozwiązanie zwrócić uwagę. Zatem nie zgadzaj się na żadne częściowe rekompensaty. Zapłaciłeś mu 264 i tyle powinien Tobie zwrócić. Ja miałem inny przypadek z gra Dune II odzyskałem grę nie wiem jak się to skończyło dla delikwenta ale podobno zawinęli go ze sporą ilością towaru którego dorobił się na oszustwach. Mnie powiedzmy, że złapał na sfingowany dowód przelewu.


OK

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 18:45:28 przez miro_78
[#43] Re: Zakup na Allegro

@miro_78, post #42

Juz mi przelal, ale i tak ide w poniedzialek na policje.
[#44] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #43

Jeśli przelał całość, to policja grzecznie (albo i nie) przyjmie zgłoszenie i na tym się skończy. Będąc pełnomocnikiem procesowym drugiej strony, bez większych problemów, wybroniłbym go bez najmniejszego uszczerbku. Zanim pójdziesz na policję zgromadź dowody wskazujące na to, że chciał Cię oszukać. Inaczej on może Tobie zrobić kuku za obsmarowanie w gronie potencjalnych nabywców. Pomyśl o tym. Trudno powiedzieć czy rzeczywiście wysłał paczkę, ale zapewne nie dysponujesz żadnym dokumentem na potwierdzenie tej czynności. Gdyby jednak to zrobił, to jaki byłby finał, gdyby ten fakt udowodnił?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 19:30:30 przez misiek2
[#45] Re: Zakup na Allegro

@misiek2, post #44

Mam numer nadania paczki, paczka widnieje w systemie, jako nie dostarczona do punktu w pile. W tej chwili przelał mi 162zł.
Sam mi pisał, że czeka na paczkę ze stanów za ileś set dolarów. Jest tam wiele klawiatur i jak chce to moge poczekać kilka dni (tygodni) i jak przyjdzie to podeśle mi jedną. Wystarczy popatrzeć za ile sprzedaje reszte sprzetu na allegro. Wydaje mi sie, że koleś kreci.
[#46] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #45

A mnie dziwi, ze paczka kuriera zaginela.
Ostatnio nie slyszalem, zeby ktos ze znajomych mial taki przypadek za paczka kuriera zginela, sam tez tego nie doswiadczylem.
[#47] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #45

Czyli paczkę wysłał, tyle że gdzieś ją wcięło. Ostatnio ponoć złapali kolesia, który "pozbawiał" kurierów pracy i "odbierał hurtowo bez ich obecności" z ich samochodów przesyłki. W Twoim przypadku to sprawa sprzedawcy z kurierem. Jako, że nie doszło do dostarczenia przesyłki, to powinien zwrócić całość kasy, jeśli się tego domagasz.
[#48] Re: Zakup na Allegro

@misiek2, post #47

Domagam sie, ale kasy nie ma.
[#49] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #48

Albo czegoś nie rozumiem, albo nie doczytałem tematu.
Gdzie tu jest wina sprzedawcy, skoro paczkę nadał a zaginęła u kuriera?
To ty jako nabywca wybierasz i płacisz za przesyłkę.

Gdybym komuś coś sprzedał a nabywca powiedział wyślij mi to koleś
zwykłym listem za 3 zł, to bym tak zrobił, ale nie mogę brać odpowiedzialności,
jeśli list nie dojdzie.
[#50] Re: Zakup na Allegro

@Andrzej11, post #49

Masz racje, ale skoro zapłaciłem to chce miec towar, lub pieniadze. A teraz nie mam nic, po za czescia sumy ktora wydałem. Kupujacy jej ni zgubil tylko kurier.
[#51] Re: Zakup na Allegro

@Andrzej11, post #49

No to chyba nie rozumiesz do końca, skoro porównujesz paczkę nadaną kurierem (a to jest coś bardziej bezpiecznego?) do zwykłego nierejestrowanego listu za 3zł, sugerując, że kupujący jest sam sobie winien, że wybrał kuriera (uzbrojone konwoje są nieosiągalne dla zwykłego obywatela). Przesyłki kurierskie są przecież ubezpieczone i w razie zaginięcia powinni zwrócić równowartość. Więc skąd się wzięło to 65%?
[#52] Re: Zakup na Allegro

@Andrzej11, post #49

No tak. Ale jeżeli firma kurierska ukradła paczkę to powinna zwrócić całą ubezpieczoną kwotę. Ja jednak czuję, że rzeczywiście sprzedawca może mieć układ z firmą kurierską.

Ja, skoro jest numer nadania i widnieje w systemie, zadzwonił bym przy okazji do firmy kurierskiej i dowiedział się co się z paczką stało, na jaką sumę była ubezpieczona i ile faktycznie zwrócili, szczególnie, że paczka dajmy na to była by wysłana na mój adres, czyli powinni tych informacji udzielić, a jak nie chcą to też ich policją postraszyć, bo wygląda to na zmowę.

A i sprzedawca niech Ci jeszcze Skiba prześle skan nadania paczki.

Tam będzie suma ubezpieczenia i wszystko inne.

Nasz jeden kolega z PPA kupił na Allegro komórkę Samsunga Galaxy S4, jednak trafił na złodzieja, który się włamał na cudze konto. Zgłosił na policję, Allegro zwróciło całą kwotę. To chyba było 800 zł.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 21:21:07 przez gilban
[#53] Re: Zakup na Allegro

@gilban, post #52

65% nie wiem skąd się wzieło.

No tak. Ale jeżeli firma kurierska ukradła paczkę to powinna zwrócić całą ubezpieczoną kwotę. Ja jednak czuję, że rzeczywiście sprzedawca może mieć układ z firmą kurierską.


Całkiem możliwe, że tak jest.

Ja, skoro jest numer nadania i widnieje w systemie, zadzwonił bym przy okazji do firmy kurierskiej i dowiedział się co się z paczką stało, na jaką sumę była ubezpieczona i ile faktycznie zwrócili, szczególnie, że paczka dajmy na to była by wysłana na mój adres, czyli powinni tych informacji udzielić, a jak nie chcą to też ich policją postraszyć, bo wygląda to na zmowę.


Dzowniłem, do Włocławka i Piły. Paczki tam nie ma, sprzedający mi opisał jak wyglądała. Obsługa dwóch punktów stwierdziła, że od paczki musiał się odkleić list przewozowy. Dlatego paczka zagineła. Z tego co wiem paczka była ubezpieczona na 280zł. Nie dowiem się ile dostał sprzedający, bo nie nadałem paczki, i nie mam prawa do takich informacji. Tyle sie dowiedziałem
[#54] Re: Zakup na Allegro

@Andrzej11, post #49

W przypadku allegro odpowiedzialność sprzedawcy trwa do odbioru towaru, albo i dłużej z tytułu rekojmi bądź gwarancji. To wynika niejako z regulaminu. Sprzedawca oferuje również usługę transportu i daje kupującemu możliwość wyboru. Transport jest wliczony w cenę, którą z reguły uiszcza się z góry. Sprzedawca wysyła towar i to on dysponuje dokumentem potwierdzającym nadanie paczki - może reklamować fakt zagubienia paczki. Inną kwestią jest skutek reklamacji zagubienia bądź zniszczenia paczki. Jeśli dobrze pamiętam, to zwraca się jedynie koszt jej nadania, natomiast odszkodowanie za zawartość. wchodzi w grę, jeśli zadeklarowano jej wartość.

Link (dotyczy sprzedawcy będącego przedsiębiorcą)
http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/odpowiedzialnosc-sprzedawcy-za-przesylke/



Innz link
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/162381-odpowiedzialny-za-przesylke-na-allegro.html
[#55] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #53

To zgłaszasz na Policję i oni się dowiedzą bo mają takie możliwości. Choć oczywiście trochę to potrwa. Bo to może kręcić sprzedawca, ale on może być czysty, a tylko firma kurierska zawaliła.

Oczywiście opisujesz całą sytuację prawdziwą podając dane gościa i firmy kurierskiej.
[#56] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #53

Obsługa dwóch punktów stwierdziła, że od paczki musiał się odkleić list przewozowy.

No to już jest mocno naciągane.
Ilekroć chce się zerwać taki list przewozowy na którym widnieją dane osobowe celem jego zniszczenia przed utylizacją to się trzeba mocno namęczyć.
[#57] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #1

Sprzedawca może czytać ten temat...
[#58] Re: Zakup na Allegro

@Hubez, post #57

Czyta :)
[#59] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #58

Właśnie sobie poczytałem warunki ubezpieczenia DPD w razie zaginięcia paczki. Ubezpieczyciel w takim przypadku wraca 100% zadeklarowanej wartości paczki.
[#60] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #59

No to i masz odpowiedź, że sprzedawca ma nieczyste sumienie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem