kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#931] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #930

A mnie się zdaje, że z Amigą nijakich problemów nie ma... Dla bogaczy lub mieszkańców krajów gdzie się płaci normalną siłą nabywczą są Ami NG/Xxxxx i inne tego typu płyty i wynalazki. Dla opłacanych podludzi ze wschodu w Polin mieszkających są wynalazki typu OS4.x i emulator WinUAE. Dla wszystkich pozostają klasyki i coś mimo tylu lat na nie jeszcze powstaje. O dziwo chyba więcej sprzętu niż softu. Kto wie czy Atari jeszcze nie skorzysta....
[#932] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #931

Hahah, znaczy ze im więcej zarabiasz tym większa szansa, że wydasz kasę na cos tak kompletnie bezuzytecznego jak AmigaOne Xcostam? Hahaha, to tak nie działa. Nawet gdyby te komputery kosztowały 10% swej obecnej wartości rynek wcale, wymierne, by się nie zwiększył. To sprzęty dla absolutnych fanów przesuwania ikonek - zastosowania jako takiego przecież nie mają żadnego. Nie, to nie są komputery dla bogatych. To komputery dla absurdalnie wąskiego grona fanów. Ich cena to najmniejszy problem.
[#933] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #932

Obawiam się, że dla hobbystów to działa właśnie tak. Biorąc pod uwagę jednak płaszczyznę użytkową, masz rację. Amiga jest obecnie takim Trabantem/Garbusem/Mini wśród komputerów. Używa się jej , ale nikt z komputerowego pospołu ich nie widzi, że jeździ... No czasem na zlotach automaniaków... Czasem się zdarzy jakiś ewenement jak ja , że ma jeszcze taką Amigę w studio pracującą. Ale to już ostatki, i raczej lenistwo by użytkowy terminal zmienić na zdalnego PC. No i trochę nostalgii. Myślę, że ok 2000 roku amigowe środowisko przegapiło okazję. Wydawało się że świat jest dwubiegunowy - podzielony między powszedni PC i kawiorowy Apple. A tu jeszcze wlazł Android i to była ta nisza gdzie AOS mógł się zagniezdzić... Ale cóż. Mamy co mamy i ja jestem pełen podziwu dla środowiska , które już dwie dekady od upadku C= jakoś tam żyje... może to nocowanie na dworcu w podziemiach - ale wyobraźcie sobie upadek Microsoftu i co by się stało z windows, albo applem jakby tyle lat minęło od bankructwa... Gdzieś pewnie w encyklopedii by po 20 latach wspominali albo czasem można by kupić jako mebel w antykwariacie...
[#934] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #933

o chodziło mi to to :D



I co zle by było takie cos w 1997 roku powiedzmy?

Wiem, wiem, ten akcelelator straszył by z wnętrza Ami :D

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 17:00:22 przez xtro
[#935] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #931

No właśnie jest problem użytkowy, ponieważ nawet X1000 nie spełnia już całkowicie tego kryterium. Wiem, bo używam AOS4.1 na klasyku. Mam wszystko dużo woooolniej, ale mam wgląd. Nie chcę kupować szybkiej maszyny dla AOS4, ponieważ nie zastąpi mi peceta.
Kwestia finansowa to tylko wymówka. Każdy może ograniczyć hamurgerowanie, piwkowanie i palenie tego świństwa "15" zł za paczkę i co miesiąc odłożyć 200 zł. Po dwóch latach będzie prawie 5 tyś na kompa.
Natomiast klasykowanie to magia i hobby. Czyli dobra zabawa oraz kontynuacja wspaniałych lat 90-tych.OK
[#936] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #933

Myślę, że ok 2000 roku amigowe środowisko przegapiło okazję


W sensie technicznym nie było dużo do zrobienia, no może jednak Blizzard G3/G4. Jednak oczekiwanie na te buraczki typu Pegasos i AmigaONE i...wypuszczenie AmigaONE z Linuxem, to była klapa na całego.
Generalnie problemem było podzielenie środowiska na AOS4 i MOS, tylko jednak pamiętajmy, że te systemy i tak utrzymały nasze środowisko i generowały przypływ klasykowców.
Jak już pisałem wcześniej. PPC ma kluczową rolę w istnieniu naszego środowiska i należy się temu prockowi złoty medal.
Ale teraz...czas powrócić do lini 68k, ponieważ tylko to ma sens. 68k w FPGA. Tylko jak długo jeszcze będziemy czekać, aby to wszystko było wydajne?
Zaczekacie? Zaczekamy!!!OK
[#937] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#938] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#939] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#940] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#941] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#942] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#943] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#944] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Aniol, post #943

Powiedzcie mi ile się czeka na Vampirka od zamówienia i opłacenia.
[#945] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#946] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Jacol, post #944

rok albo mniej.
[#947] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Jacol, post #944

Ja płaciłem w grudniu a dostałem jakoś w lutym.
[#948] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #947

Reglamentacja jak za wczesnych lat 80
[#949] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#950] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#951] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#952] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Vato, post #946

Mistrzowska odpowiedz
[#953] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#954] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #767

Nowy sterownik link

[#955] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #954

We want moreeeeee. Ale progres jest.
[#956] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #954

Zamiast SD mogli zrobić złącze mini SATA, aż szkoda patrzeć jak potencjał się marnuje.
[#957] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #954

Ja tam się nie znam ale na razie to chyba SD pracuje jako 1bit SPI czy coś takiego, więc pewnie można to przyśpieszyć... Ale chyba nie jest tak tragicznie żeby załamywać ręce na tym SD nawet teraz. Powinno być całkiem używalne chyba
[#958] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #957

No jak ma odtwarzać 720p w realtime, to może się nie wyrabiać
[#959] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RTG i Vampire 600 V2
[#960] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #958

Wiesz ja jakoś sobie nie przypominam żeby ktokolwiek obiecywał 720p na V600...
No i jak mówiłem powinno to dać się poprawić, musze zapytać majsty albo ceaich-a.
Zresztą żeby miac 720p przy zegarze w okolicach 80-100 MHz to i tak trzeba by dedykowany dekoder robić. Bo chyba nikt mi nie wmówi że np. ARM czy PPC albo x86 da radę... bez sprzętowego dekodera i z takim zegarem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem