kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#811] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #810

Ja widze to totalnie na odwrot. Zwykly Vampir na 500, a power Vampir na 600 i 1200 :)
[#812] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #811

Płytą od A500 zagajnik wykarczujesz a od A1200 w zębach podłubiesz:D, ale każdy ma prawo do swojej opinii:).
[#813] Re: RTG i Vampire 600 V2

@HanSolo, post #804

jak to mówią:" shut up and take my money" ;)
jeśli takie specyfikacje by były zrealizowane, doszły do skutku ... o rany... RENESANS Amigi.
Wyobrażacie sobie te nowe porty?

Ale ja nie idę w żaden standalone, to musi działać z oryginalnymi bebechami.
[#814] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Ankuz MkOne, post #813


Ale ja nie idę w żaden standalone, to musi działać z oryginalnymi bebechami.
.
Obiema ryncmi się pod tym podpiszę.
[#815] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #814

A po co w takim Hyper_Vampirku oryginalne bebechy? Dla koszernosci? By sprzęt swoje ważył? Standalone w malutkiej, dedykowanej, obudowie może i by mnie zainteresował.
HW bez softu to jedynie kupa zlomu, a jeśli taki sprzęt ma mieć jedynie możliwość obejrzenia filmu spod Workbencha czy gry z ery Voodoo3 to nie wiem czy zabawka warta bedzie zakupu i zabawy nia.
[#816] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #815

Standalone w malutkiej, dedykowanej, obudowie może i by mnie zainteresował.

Opcje:
-mist
- fpgaarcade
- minimig
Go for it szeroki uśmiech
[#817] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #815

szczerze ?
oczywiście że dla koszerności ; )
dla ludzi którzy nie mieli kontaktu z Amigą w 80/90' pewnie nie ma różnicy.
dla mnie, nowe, malutkie pudełko ala minimig to już za blisko emulacji (może stać na biurku ale jako dodatek do królowej, nie zamiast).
Musi być ten "cuś" w Amidze.

o soft się nie boje, jak się takie parametry pokażą ,to kilku magików zaraz zrobi epickie porty (HL? Diablo I ? ; ) , również liczę na demoscenę.
a nawet sam Workbench na wypasie w A1200 (bez dodatkowego voodoo czy radeona) to już warto.

żałuje jedynie że nawet jak to wypali, to nie wyjdzie kilka tysięcy sztuk , tylko max sto + (?) , a to będzie za mało aby zrobić prawdziwy przełom (ustanowić nowy standard) w świecie Amigi.
[#818] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #814

...no niestety amigowcy dzielą się na zgodnych z emulacją sprzętu i twardych oryginałów :)
Ja ze względu na to że w sumie Amig używam tylko do grania w amigowe gry i do jeżdżenia z nimi na zloty należę do grupy nr 2. Takich jak ja jest masa cała.
Vampir też budził kontrowersje jednak z powodu że tani i szybki to ludziki odpuścili chociaż z początku było głośno.

Proszę Was! Jak robicie takie cuda to nie idźcie tylko w szybkość + dodatki SD HDMI i inne pierdy. Rozwijajcie te piękne projekty w stronę oryginalności i kompatybilności z Amigami.

Pewnie kiedyś i tak większość ludków skończy z jakimś mini PC w udawanej/nowej obudowie Amigi opóźnijcie ten proces please! szeroki uśmiech
[#819] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Vato, post #818

Hmm... pożyjemy zobaczymy jak będzie. Jak dla mnie możliwość schowania nowej płyty w starej obudowie jest chyba kompromisem do przyjęcia...

Z dobrych wieści jest nowy ScummVM RTG 1.8.0 który chodzi całkiem ładnie. Szczegóły na forum Teamu. Zachęcam do testowania szeroki uśmiech

PS dla leniwych link do nowego Scumma
I drugi link do krótkiego filmu jak to bangla na Vampirce



Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 23:26:29 przez pisklak
[#820] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #815

A po co w takim Hyper_Vampirku oryginalne bebechy?


Bo takie jest nasze hobby.OK
I to jest sytuacja bez ściemy. Bo to jest Amiga i nikt temu nie zaprzeczy.
Natomiast samo FPGA jest bez sensu. Już nie raz wałkowaliśmy ten temat. Nawet wyszło że niedoszła Natami nie jest Amigą, tylko emulatorem. A w tym przypadku sprawa jest bezdyskusyjna - to jest Amiga.

Wracając do samego FPGA i mając na uwadze (wciąż) prędkościowe ograniczenia:
Wtedy lepiej byłoby kupić mały komputerek, spreparować mu bios/startup, tak aby startował tylko UAE z JITem i pokona on prędkościowo każdy układ FPGA. Czy tędy droga? Czy nie lepiej mieć peceta i odpalać ręcznie WinUAE?
Natomiast akcelerator FPGA w prawdziwej Amidze to magia, majstersztyk amigowości i prawdziwa Amiga.OK
[#821] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Ankuz MkOne, post #817

dla ludzi którzy nie mieli kontaktu z Amigą w 80/90' pewnie nie ma różnicy.


Dokładnie tak jest.
[#822] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Ankuz MkOne, post #817

również liczę na demoscenę
Jak na razie, z wypowiedzi demosceny wynika, że są zdecydowanie zwolennikami pisania pod ściśle określony konfig. Tym konfigiem wydaje się goła A500. Zainteresowanie Vampirem określiłbym jako zdawkowe.
[#823] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #822

Potwierdzam. Gadałem na Revision z kilkoma weteranami i żaden z nich nie jest w ogóle zainteresowany robieniem dem na Vampira.
[#824] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #823

nie jestem pewien czy ogolna tendencja jest pisanie dem na gola pincsetke, w koncu pelno bylo dem na 060 itp, ale jesli tak jest to z mojego punktu widzenia bardzo dobrze bo zapobiegnie to fragmentacji sceny. vampire to powinna byc opcja a nie standard.
[#825] Re: RTG i Vampire 600 V2

@wawrzon, post #824

nie jestem pewien czy ogolna tendencja jest pisanie dem na gola pincsetke,


Pisanie dem na A500 zrobiło sie popularne dopiero od jakiegoś czasu.
[#826] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #816

Nie. To są poprzednie generacje:


Generacja I:

Minimig - to tylko nieco silniejsza Amiga 500, z procesorem poza FPGA, jak dla mnie stanowczo za mało.


Generacja II:

MIST - mam, ale jest raczej kiepski. Wydajnościowo gdzieś w połowie między A3000 i A4000/040, RAM'u nie za wiele, RTG brak, nie ma cyfrowego wyjścia dźwięku ani obrazu.

FPGA Arcade - powodzenia w próbie zakupu tego. Mi się nie udało.


Generacja III:

Przyszły Vampire V2.


Jeśli podajesz alternatywe, to podaj ją dla odpowiedniej generacji.
[#827] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #820

Nawet wyszło że niedoszła Natami nie jest Amigą, tylko emulatorem. A w tym przypadku sprawa jest bezdyskusyjna - to jest Amiga.


To całkiem zabawne jaką farsą karmią się obecnie co niektórzy Amigowcy, przeciwnicy "sprzętowej emulacji" którzy nabrali wody w usta z powodu wydajności Apollo i teraz po cichaczu zmieniają strony tak jak komuniści grają teraz demokratów.

Póki co na razie Vampire jest jeszcze akceleratorem, ale jak wsadzą do tego chipset to będzie pełną Amigą, sama Amiga będzie tylko skorupą i portami we/wy.

Poza tym, to przeciwnicy reimplementacji Amigi w FPGA uznali Natami za emulator i nie rozumiem stwierdzenia "wyszło, że" tak jakby od początku nie było wiadomo, że to nie Amiga, tylko jej implementacja. A teraz ciekawostka, gdyby taki Dave Haynie pracował osobiście nad Natami, czy dalej byłaby ona "sprzętowym emulatorem" w oczach konserwatystów?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 17:58:29 przez sanjyuubi
[#828] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Cedrat, post #826

Nie. To są poprzednie generacje: No i co z tego? Spełniają definicję "standalone w małej obudowie", spełniają. MM pisał o małym emulgatorze to podałem opcje, ewentualny monster Wampir i tak nie będzie pasował MM bo po cholerę mu ułomne 3D. A ja osobiście nie chcę mieć osobnej płyty w obudowie ala pudełko od zapałek - nie kupię takiego wynalazka. Ja chcę żeby mnie to siedziało w A500/A1200. Mogę chcieć? Mogę:). PS vampire v2 nijak przyszły nie jest, jest jak najbardziej realny, właśnie kończy 1 dobę formatowania 4Gb partycji na SD0: pfsformatem i zapowiada się że formatowanie poleci tak do jutrzejszego południa:)

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 19:00:54 przez fazior
[#829] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #828

Myslałem, że to wątek o Vampirte, a nie o strarych implementacjach Amigi w FPGA... Rzeczywiście, nieprecyzyjnie się wyraziłem - powinienem był napisać 'standalone Vampire' :)
[#830] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #828

Wiesz z takim transferem jaki slot SD ma teraz to się nie dziwię. Ale chłopaki pracują nad tym wiec zapewne niedługo będzie znaczna poprawa A na razie do formatowania to lepiej chyba używać UAE...

A propo FPGA i emulacji - ciekawe kiedy się ludzie nauczą że FPGA to NIE EMULACJA !
[#831] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #827

Ja ostatnio często używam WinUAE, bo lubię ten emulator. Wszystko mi na nim śmiga, np. PPaint i wiele innych rzeczy. Mimo tego, magię czuję tylko na sprzętowej A1200.

Kiedyś oczywiście byłem zwolennikiem Natami, ale dzisiaj moje wymagania wzrosły. Niestety na dzień dzisiejszy Vampire jako osobny komputer nie oferuje prędkości która uciągnie płynnie np. XviDa 720p oraz NetSurfa. Aktualnie jest tylko 2-3x szybszy od mojej Apollo 040/40 MHz. To za mało jak na osobny komputer. Jako akcelerator do Amigi jest ok.

Tak czy inaczej wciąż marzy mi się taki mały komputerek 68k, który nie będzie za bardzo odstawał od współczesnego świata. Mógłby być pod kontrolą AROSa 68k, ponieważ jest on kompatybilny z AmigaOS. Ale póki co, marzycielską bańkę przebija za mała wydajność FPGA.
[wyróżniony] [#832] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #830

Badam stabilność;). Doba z kawałkiem się formatuje i nadal działa dzielnie:).
[#833] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #823

szkoda.
hmm w sumie na tym etapie się nie dziwię , Vampire to jeszcze nowość.
ale jak liczba użytkowników zbliży się do liczby posiadaczy 060 to co wtedy? ; )
nie wierzę że nikt się nie skusi zakodować jakiś fajnych efektów aby się pochwalić, lub sprawdzić co może nowy Vampir.
ba, niektóre dema na 060 na tym Vampirze 1200 dopiero pięknie by chodziły (duży FPS)
[#834] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Ankuz MkOne, post #833

ale jak liczba użytkowników zbliży się do liczby posiadaczy 060 to co wtedy? ; )

Chyba nic, ponieważ dema to sztuka wyciskania ostatnich potów ze standardowych konfiguracji typu A500, Amiga z 030, Amiga z 060.

Fajną reklamą dla Vampire może być portowanie darmowych gier 3D.OK

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 21:28:33 przez Andrzej Drozd
[#835] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #834

I Sdl.
[#836] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pong777, post #835

Co fajnego jest na sdl? Aquaria?
[#837] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #836

Tymczasem Kipper pyta na EAB o V1200:
LINK
[#838] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Sir_Lucas, post #837

Czyli ma być zarówno samodzielny komputerek jak i karta do A1200. Ciężki wybór...
[#839] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #830

Nie nauczą się, temat był wałkowany kilka razy bez skutku. Wydajność Apollo sprawi, że niektórzy tetrycy przysiądą na tyłkach, ale podejścia nikt nie zmieni.

Swoją drogą wersja "standalone" ma jakąś szansę zdobyć popularność poza kręgami amigi jako najszybszy procesor fpga, np. wśród zwolenników mini komputerów typu r-pi (przydałyby się jakieś porty i/o), może nawet jakaś firma doceni Gunnara, wersja do amigi umrze razem z amigą.
[#840] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #839

Mylisz sie, Amiga jest niesmiertelna. Co do wersji standalone to bedzie w sumie na pewno drozsza, w zaleznosci od tego co sie bedzie dalo podlaczyc do niej, zakladam ze tylko mysz, joy i klawiature, do tego obudowa i jakies zasilanie. Innych wejsc/wyjsc Amigowych typu serial, parallel czy stacja dyskow raczej nie bedzie. Ja tam wole karte turbo z MMU/FPU/GPU do Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem