kategoria: Sprzęt
[#2011] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #1964

Panowie przepraszam, jeśli komuś zepsułem nerwy lub sprawiłem przykrość. Dziękuję za słowa tym którzy "stanęli po mojej stronie". Każdy ma prawo swoją opinię wyrazić. Powstrzymam się zatem od autoreklamy w tym wątku na przyszłość. Miałem po prostu około 10 osób, które prosiły mnie o wykonanie boot selectorów i puszczenie w obieg. Zamiast szukać w rocznym archiwum wiadomości mailowych dodałem informację tutaj dla nich i innych że oferta mi się poszerzyła i można kupować. Co do kolejki Savy68k wspólnie z kolegą Arczim zdecydowaliśmy, że zysk z niej zostanie przeznaczony dla twórcy projektu, któremu należy się podziękowanie i gratyfikacja. Jestem w kolejce na normalnych zasadach. Zamówiłem 4 sztuki. To tyle ode mnie.
[#2012] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2011

Boot selektor świetna sprawa,nie trzeba masakrować obudowy a500 żeby użyć wygodnie np. goteka OK Szkoda, ze w A1200 już nie tak prosto z tego co wiem
[#2013] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2008

Niby tak, ale to właśnie odróżnia Cię od handlarza sprzętem. Każda ciekawsza oferta poniżej pewnego poziomu cenowego zostanie w pierwszej kolejności wychwycona przez właśnie handlarza, co moim zdaniem zepsuło tę społeczność. W tym kontekście trochę szkoda, że nie ma tu przykładem Amibaya śladów po zakończonych ofertach. Większa świadomość, z kim masz do czynienia rownież co do cen za jaki sprzęt został nabyty, a pózniej po ile sprzedany przez dana osobę pozwoliłaby nabrać pewności co do celów tutejszej bytności pewnych osób. Wiedziałbyś dla kogo to pasja a dla kogo interes.

Nie twierdzę, że każdy na ppa ma nastawienie handlarza.
[#2014] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@MarX, post #2010

MarX dzieki ci ze nie musze juz tworzyc epistołów zeby tlumaczyc rzeczy oczywiste ... jak np savoir vivre ludzi na poziomie majacych swoje hobby...
Podpisuje sie pod tym co napisales
[#2015] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2011

A ja też stanę po twojej stronie, Jacku. Wiem, że handlujesz sprzętem do Amig, ale to nie jest żadna tajemnica i każdy od jakiegoś czasu mógł o tym przeczytać.
Do pozostałych (którzy jeszcze tego nie wiedzą): Różnica między Pongiem, a handlarzynami, jak to już padło w wątku, jest taka, że oni idą na maksymalny zysk z totalnym nieposzanowaniem kupującego. Pong filantropem może nie jest, ale to, co oferuje, to coś znacznie więcej niż tylko tzw. opchnięcie towaru i adiós. Ktoś już napisał, że daje 24 miesięczną gwarancję, fakturę VAT, a ja dodam, że jeszcze można przy tym liczyć na profesjonalny i miły kontakt oraz wsparcie. Gdyby wszyscy "handlarze" tak się zachowywali, to świat Amigi bardzo by na tym zyskał. A z mojego osobistego doświadczenia wiem, że Pong chciwy na kasę nie jest (mieliśmy pewną pogmatwaną wymianę, na której świadomie dał mi fory, pomimo że nalegałem inaczej ).
Zatem zamieszczanie przez niego informacji nt. swoich aukcji w tym wątku jest jak najbardziej na miejscu (innych argumentów przemawiających za już nie będę przytaczał, bo każdy zainteresowany tematem mógł o nich przeczytać powyżej).
[#2016] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Umpal, post #2015

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z tym nagraniem idealnie oddaje nasze amigowe realia. szeroki uśmiech
[#2017] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Leon, post #2016

Dobre OK
[#2018] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Leon, post #2016

Aż się przeniosłem do lat 90's na chwilę :D
[#2019] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Na tej aukcji jest klawiatura z przykrywą. Klawiatura, jak to klawiatura, ale ta przykrywa... dobre wibracje. Jest wykonana z ciekawego plastiku, który chyba nigdy nie zżółknie. Chętnie zobaczyłbym obudowę do którejś Amigi z tego materiału. Nieco błyszcząca, ale taki "odpust" mógłby się prezentować bardzo ciekawie
[#2020] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@MarX, post #2010

Faszysta, socjalista, amigowy szeryf, autorytet moralny... uff... jak wiele ciepłych słów spłynęło na mnie dzisiejszego dnia.
Pisząc o szeryfach i „autorytetach moralnych” miałem akurat na myśli inne osobistości (a może powinienem napisać osobliwości ) naszego forum.

Przecież cała ta lista na Savynę to nie jest pomysł osób, które ją montują. Ot znalazł się w pewnym momencie „przewodniczący komitetu kolejkowego”... Nie byłoby listy, nie byłoby tematu. Architect sam pisał, że nie zwraca na tę listę specjalnej uwagi.

I to w takim klimacie rodzi się prawdziwy, rzekłbym "socjalistyczny" friendship. Taki w stylu: "Ja mam programator do Goteka, to Ci zaprogramuję wsad za piwo, Ty jesteś świetnym elektronikiem to wymienisz mi kondziołki po kosztach".
Ale też trzeba pamiętać o tym, że w momencie gdy my, jako „producenci” sprzętu kupujemy części, czy zlecamy płytki drukowane, to socjalistyczny friendship już tutaj nie działa i po prostu musimy wyskoczyć z gotówki. A możliwość dogadania się z naszymi „handlarzami” pozwala lepiej planować zakupy i poprawić płynność produkcji. Czy na przykład zaoferować swój sprzęt jako nagrodę w takim, czy innym konkursie.

I to nie przeszkadza wcale w hobbystycznej przyjaźni. Koledzy z forum zawsze mogą np. kupić moje sprzęciki bezpośrednio, nawet na tym czy innym zlocie omijając koszty przesyłki i marżę naszych „wyzyskiwaczy”. Przy okazji pomogę zamontować, jak trzeba doradzę... Jak już zauważono w tym wątku, grupa użytkowników tego forum i grupa kupujących amigowy sprzęt na Allegro tylko częściowo się pokrywają, w dodatku dla mnie bezpośrednia sprzedaż na Allegro oznaczałaby mniej czasu na projektowanie i montaż nowych zabaweczek.
[#2021] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Umpal, post #2019

mam taką dla A500
[#2022] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pabloz, post #2014

Też tak postrzegam, hmm postrzegałem tę całą zabawę, od jakiegoś czasu nie chce mi się już nic.
[#2023] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #2020

Ten wątek staje się coraz bardziej chory zbacza z jego pierwotnego celu
[#2024] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2022

To zapisz się do jakiejś sekty. Gdy już zauważysz w jakiej jesteś pupie, to wtedy zrozumiesz co to jest własny wybór i że powinno ci się zawsze chcieć coś pozytywnego. Bo nie zawsze trzeba używać Amigi. Dobre gry na pececie lub konsoli to przecież nic złego. A Amigi mam i nie kupuje, bo po co mi więcej?
[#2025] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2024

A ja myślałem, że jestem już w sekcie PPA
[#2026] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2025

Nasza sekta jest wyjątkowa. Gdy cie w kurzy, to napisz gdzieś "ku...chu...ja pier...mam tego dość piiiiii" i nawet nie będziesz musiał kasować konta, tylko dostaniesz urlop na którym przemyślisz dużo rzeczy i będziesz z radością oczekiwał końca urlopu. Świeży i napełniony pozytywną energią do dalszych działań w naszej nieprzymusowej sekcie PPA.szeroki uśmiech
[#2027] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2026

Ktoś chętny na stickery do Ami? Trzy rodzaje.
Drukowane na wysokiej jakości folii winylowej, zabezpieczone grubym laminatem.

KLIK

Dostępne także do Commodore i Atari.
[#2028] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2027

co to za karta ? link

fotki z tej Amigaaukcji
[#2029] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@winder, post #2028

[#2030] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@winder, post #2028

[#2031] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@MarX, post #2010

"socjalistyczny" friendship. Taki w stylu: "Ja mam programator do Goteka, to Ci zaprogramuję wsad za piwo, Ty jesteś świetnym elektronikiem to wymienisz mi kondziołki po kosztach


Powiem Ci, że ja osobiście doświadczyłem od ludzi z tego forum właśnie takiego podejścia o jakim piszesz i to działa.
Zobacz na mrówcza robotę Architekta, sklep ITU, wydawniczą robotę pana Zalepy, chłopaków z R3D, innych programistów, organizatorów amigowych party (Chełm rulez), PPA ok, racja.
Osobiście nie raz pomagali mi (nie dostając nic w zamian) pozwolę sobie wymienić kilka ników w podzięce: Dez3, Dorian, SuperBonio, Kwaku, Charliefrown i wielu innych. Pong również należy do tej grupy ludzi, prowadzi drobny handelek, ale na Boga, to chyba nie grzech (rodziny z tego nie utrzyma), daje gwarancję i fakturę, to chyba dobrze!? ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 12:35:55 przez BULI
[#2032] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2029

Karta z 1998 roku
[#2033] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@BULI, post #2031

Co ciekawe również doświadczyłem takiego typu podejścia i to właśnie min. ze strony Ponga .
[#2034] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@philipo, post #2033


Dzisiejsza dostawa z OLXa :)
[#2035] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2034

Miłej lektury. Zajęcia starczy na lata.
[#2036] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2034

Grubo, piękna kolekcja
[#2037] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@philipo, post #2036

Vampire V2 - Nie wiem na ile rzetelny sprzedawca ale może ktoś z okolicy :)

http://olx.pl/oferta/amiga-600-turbo-vampire-v2-CID99-IDg7lAz.html#5280cf310e

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 20:59:11 przez Davka
[#2038] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Davka, post #2037

Ten sam sprzedawca

http://olx.pl/oferta/amiga-1200-hd-blizzard-1230-iv-32mb-ram-hd-800mb-CID99-IDg77fF.html#b31087e804

Powodzenia! OK I gratulacje szczęśliwemu nabywcy!
[#2039] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@philipo, post #2036

Ktoś chyba próbował wzorować się na obudowie kolegi @tomski.
[#2040] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2034


Amiga magazyn, obłożony, na półce szybkiego dostępu. Jak coś potrzebuję, biorę odpowiedni rocznik.



Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 21:13:18 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem