kategoria: Sprzęt
[#2161] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2160

Spadłem z krzesła...
[#2162] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #2161

A ja owszem, kupiłbym... Obecnie wprawdzie już tylko tydzień dzieli mnie od pięćsetki pierwszej po fafnostu latach i w tym tempie do A1200 powinienem dojść do 2035 ale cholera wie po ile wtedy będą chodziły styropiany i karton... Rozważałem też inwestycję w ten produkt dla córki, ma 3 lata ale na posag byłoby jak znalazł o ile jej przyszły wybranek nie okaże się handlarzem i nie puści tego na portalu aukcyjnym...

... a to oszustwo jakieś jest, zadzwoniłem, wyjaśniłem że za parę lat planuję zakup komputera który będzie pasował do pudełka i że chciałbym podjechać i sprawdzić czy styropian będzie pasował... ale sprzedawca nie zgodził się na oględziny w domu. Także... ktokolwiek będzie to kupował, uważajcie bo to może być fejk jakiś :D
[#2163] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #2161

A ja nie spadłem...bo to pewnie cacodemon666, handlarzyna Adaś z Leżajska/Łodzi.OK
[#2164] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2163

tia, albo to pewnie Andrzej Drozd któremu brakło argumentu do przywalenia komuś :)

Na poważnie - UAE daje tak dużo, że aż dziwne się wydaje kupowanie klasyka, przecież to jest mniej praktyczne...
[#2165] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2164

Idąc tym tropem można powiedzieć, że używanie Amigi czy wszystkiego innego jest niepraktyczne, ale czy o to w tym chodzi? Właśnie dlatego, że nie o to, ludzie kupują i używają Amigi i inny sprzęt. BTW jest taka strona t2e.pl
[#2166] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@softiron, post #2162

Znam tego użytkownika i nie sądzę, że to jest "wałek". Jednak zgadzam się, że nasz forumowy kolega wystawił "solidną" cenę...
[#2167] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2164

UAE nie smierdzi tak jak prawdziwy klastk
[#2168] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2160

Fala upałów zbiera swoje żniwo.

Chwila, chwila. Znam tę podłogę, tę szafkę. Prawie tak popularna jak stół Arturowskiego; jestem prawie przekonany, że to nawet ktoś z naszych. Zresztą, combo imię+nazwa wsi bardzo zawęża grono. szeroki uśmiech
[#2169] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2159

Też ostatnio szukałem A1200 do kupienia za ludzką kwotę

Zdefiniuj "ludzką kwotę", proszę. Jestem ciekaw, ile byś zaproponował mając z tyłu głowy założenie, że ani nie chcesz skubnąć sprzedawcy, ani nie chcesz "przepłacić".
[#2170] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #2169

Ja zaproponuje. 200-300 to jest normal a cena do amigowania
Reszta to biznes.
[#2171] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@softiron, post #2162

Chyba pomyliłeś kartony, bo do mnie nikt nie dzwonił, jakby dzwonił to bym zaprosił i przynajmniej kawę postawił
*y ma rację, to mój karton, cena taka była, gdyż jeden hejter który spamuje cały czas moją skrzynkę wyzwiskami zaproponował taką cenę, żebym wystawił, to wystawiłem
Wcześniej dostałem kilka wiadomości z niższymi ofertami, a później kilka z hejtami, teraz w dzień 13 z hejtem.
Dla osób które wysyłały mi spam z hejtem, polecam: Maść szeroki uśmiech
Karton niestety wystawiam za taką cenę, gdyż wolę sobie go zostawić, niż puścić tanio, a później zobaczyć go na aukcji na jesień z gołą A1200 za 1500pln w licytacji. Sam sporo za niego dałem.
Ja się wyzwiskami nie przejmuję, ale opinia o naszym środowisku robi się bardzo słaba, już nie raz słyszałem, że przypadkowi ludzie sprzedający Amigę ze strychu (i to faktycznie ze strychu) dostają pełno wiadomości z hejtem (albo za tanio, albo za drogo, albo z podejrzeniami że wał).
[#2172] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #2171

Nie no żartowałem z tym tekstem... Urlop mam. Slońce którego nie znoszę, rum który uwielbiam... Coś pochrzaniłem proporcje. Ale faktem nie znając historii cena może rozśmieszyc. Także bez urazy.
[#2173] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #2171

Gratuluje rozmysłu. Skutkiem ubocznym takich ofert jak Twoja jest właśnie absurdalny poziom cen. Tylko czekać, aż Twoje tysiąc pińćset zostanie uznane przez pozostałych za normalny poziom ceny za karton ze styropianem. Jeśli więc transakcja nie doszła do skutku, nie należało sie kompromitować tylko zdjąć jak najszybciej. A zamiast użalać się po trzykroć, że usłyszałeś trochę (mam nadzieję) krytyki pod swoim adresem, na przyszłość zastanów się kto odpowiada za słabą opinię o tutejszym środowisku.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 23:49:17 przez mdx
[#2174] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mdx, post #2173

Prawda jest po środku. Co z tego, że handlarz zasugeruje się wysoką ceną, skoro nikt mu tego później nie kupi. Pamiętacie babeczkę, która próbowała wycisnąć 3500zł za A1200 w kartonie schodząc do 2250zł? Też sugerowała się nabijaną do 4500zł aukcją. Myślała, że robi ludziom uprzejmość, a później tylko żyłka jej pulsowała przy skroni widząc reakcje. "POBIJAMY REKORD OBSERWOWANYCH!", "Nie czekaj tylko KUP!!!!11jeden". To przykład podobnego faila. Krzywda nikomu się nie stała, za to był ubaw.

Swoją drogą, wystawiłem kiedyś obudowę do C64 za 350zł opisując jaki to niespotykany rarytas i jak wielką w ogóle wyrządzam przysługę kupującym, że mają możliwość nawet wejść na tę aukcję. Czerwony dywan, raj, unikat, autentyk. Podobnie zrobiłem z obudową do stacji 1541 za 500zł. Ilość osób biorących tę ofertę na poważnie była... cóz, interesująco zasmucająca.

joker
[#2175] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2170

Propozycja miała uwzględniać brak chęci odzierania sprzedawcy, takich cen nie było nawet na PPA "po koleżeńsku" 5 lat temu przed "falą" retro; obecnie mamy 2016. wariat?

Oczywiście, jeżeli ktoś nalega, chętnie odkupię od niego wszystkie A1200 w tej cenie, ba, nawet dorzucę za każdą 50zł (ale 50zł, a nie 100zł, bo to już by był handel, a przecież chodzi o amigowanie).

joker
[#2176] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #2175

Po co Ci więcej niż 1 szt. (względnie 2ga na zapas) do amigowania? Do amigowania wystarczy 1 egz. Wydaje mi się, że sam proponujesz skupowanie wszystkiego po nierealnie niskiej cenie w jakimś konkretnym celu. Czyżby "lokata kapitału"?
[#2177] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mdx, post #2173

Każdy ma rozum i wie ile może za co dać...
Może i się kompromituję, ale moim zdaniem ludzie tacy jak Ty bardziej.
[#2178] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #2177

Takie cuda, mógł poczekać parę miesięcy.Wartość autografu by wzrosła.szeroki uśmiech
[#2179] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #2176

Jakiej "nierealnie niskiej cenie"? "Zaoferowano" przecież 50zł więcej, niż przedmówca. Panie, pan słyszy? Pisiont zuotych!!11

PS. Żart nie chwyta, gdy "rozumie" się go zbyt sztywno/dosłownie, z niejednym sarkazmem - jak widać - jest bardzo podobnie.

PPS. Nie, nie chodzi o skupowanie Amig. Chodziło o ukazanie pewnej zależności kupno/sprzedaż oraz że cena 200-300zł jest myśleniem życzeniowym (wręcz urojeniowym) i była nierealna nawet 4-5 lat temu. Informacja podana na tacy parę postów wcześniej.

(Ostatni śmieje się ten, komu trzeba tłumaczyć żart.)

You're welcome! ...

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 10:20:23 przez F7sus4
[#2180] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2156

Doszły do oferty badge A1200 "ESCOM" oraz Amiga CD32.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=77934&us_id=2714306
[#2181] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #2179

Wierz mi, 4 lata temu się zastanawiałem nad kupnem A1200 i pamiętam, że była możliwość zakupu za kwotę w granicach 300zł. Wtedy miałem marne zarobki i szkoda mi było tej kwoty (po za tym bardziej mnie interesowały stare konsole i sprzęt 8-bitowy i w niego inwestowałem), dziś zarabiam troszeczkę lepiej i w mordę sobie pluję, że nie kupiłem ani jednej sztuki. Tak czy siak uważam, że te kilka lat temu łatwiej było kupić sprzęt bo było mniej ogłoszeń w formie licytacji, a więcej opcji "Kup Teraz". Jak były licytacje to kończyły się w miarę przyzwoitą kwotą i nie było tylu licytujących co dziś, po za tym nikt nie podbijał ceny na początku aukcji do niewiarygodnych wartości.
Myślcie co chcecie, może ktoś mnie weźmie za idiotę, głupka, ignoranta i posądzi o brak poszanowania dla Amigi - goła A1200 bez osprzętu pod względem technicznym jest dla mnie warta nie więcej jak 300 zł. To samo tyczy się CD32, CDTV i innych.
Kocham Amigę bo daje mi dużo radości, ale uważam że liczy się rozsądek i chłodne podejście przede wszystkim.
[#2182] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2181

Trafiłeś. Goła A1200 (bez zasilacza, myszki, itp.), kosztuje około 350-400 zł.
I już.OK
[#2183] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #2168

Nie wiem czy mnie oczy nie mylą, ale czyżby cena spadła
[#2184] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2182

Smiech Tak jak pierwsza lepsza goła, ta akurat nawet niestestowana link
[#2185] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2182

Możesz mi podać konkretną ofertę? Bo szukam i nie mogę znaleźć Szczerze Ci powiem, że od jakiegoś czasu próbuję trafić w ten zakres cenowy ale bez skutku. Nawet na forum nikt nie proponuje takich cen.
[#2186] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2185

Na Allegro nie znajdziesz. Wszystko jest opanowane przez handlarzy, którzy kupują od siebie te Amigi za coraz wyższą cenę.
Pytaj, poluj, oby jak najdalej od Allegro.
[#2187] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #2184

Ta jest warta 100-150 zł (niesprawdzona i być może uszkodzona), ale pod warunkiem że sprzedawca zrobi foty wewnątrz. Dodatkowe części nic nie są warte bez sprawdzenia.
[#2188] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2187

Gdyby była wystawiona za nawet 300 zł i tak poszła by w 1 godz. Max
[#2189] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lopez0228, post #2188

Dla kolekcjonerów magazynów ciekawa aukcja
[#2190] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2186

Tak. Trzeba samemu szukac.
Na allegro Sa chore ceny nie do przyjecia ale to juz bylo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem