kategoria: Sprzęt
[#2221] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2220

Wystarczy przeczytać
To ogłoszenie jest nieaktualne.
[#2222] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2203

, bo ty przeciez nie kupujesz od nowo narodzonych Januszow biznesu, wiec troche nie bardzo rozumiem po co w ogole pytasz, tymbardzej ze z kolejnego twojego konta.


widzę że sarkazmu z odsprzedawaniem nie zajarzyłeś (co mnie nie dziwi)
[#2223] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2208

[#2224] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Solo Kazuki, post #2223

giana sisters twisted dreams w biedronce za 9,90zl :) pobralem sobie, chociaz wiem, ze to nie to samo :)
[#2225] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2157

Nawiązując do mojego postu #2157 chciałbym pochwalić się jaką piękną Amigę właśnie nabyłem. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że zrozumiałem iż "za darmo" to można jedynie dostać w ryj (choć w zasadzie trzeba zasłużyć, jednak nie zawsze) oraz że skutecznie wyleczyłem się z kupowania sprzętu na allegro. Podaję link do aukcji, w której wygrałem opisywany tutaj egzemplarz. Prosiłbym kolegów o nie kopanie leżącego, już posypałem swoją głowę popiołem.
To teraz troszkę opiszę swoje doświadczenia związane z rozpakowywaniem przesyłki. Pierwszym złym znakiem był fakt, że Amiga była owinięta tylko folią bąbelkową i stretch. Zero jakiegokolwiek kawałka kartonu lub tektury, która by mogła ochronić sprzęt. Po rozpakowaniu okazało się, że Amiga jest w dwóch kawałkach - jestem pewny, że w magazynie poczty rzucano paczką co spowodowało zerwanie zaczepów (swoją drogą obudowa była skręcona na dwóch śrubkach, jedna od CD-ROMu druga na śrubokręt płaski. Postanowiłem otworzyć komputer przed podłączeniem zasilania. Poniżej prezentuję zdjęcia po otwarciu Amigi (zapachu niestety nie jestem w stanie przedstawić, ale zapewniam że nikt by raczej nie chciał tego czuć - stęchła wilgoć, tanie papierochy i bóg wie co jeszcze).

"Mankamentem jest uszkodzona stacja dysków (rzęzi, prawdopodobnie do wymiany lub naprawy, niestety nie mam czasu na naprawianie)." Myślę, że nie trzeba komentować, zdjęcie mówi samo za siebie i wyjaśnia dlaczego są problemy ze stacją.



Tak wygląda płyta główna





Teraz już wiadomo dlaczego sprzedający nie zrobił zdjęć portów. Sądząc po dodanych zdjęciach i opisie można było przypuszczać, że Amiga jest w całkiem niezłej kondycji.



"Sprzedaję bez możliwości zwrotu i gwarancji, gdyż sprzęt ma już swoje lata."
Mam dużo starsze egzemplarze komputerów w dużo lepszym stanie i myślę, że wiek w tym wypadku niewiele ma do gadania. Ruda zaczęła nawet atakować elektronikę.



Wierzcie mi ale w rzeczywistości sprawa wygląda dużo gorzej. Jak można domyślić się ze zdjęć Amiga na chwilę obecną nie wstaje (na razie wstępnie oczyściłem płytę).
Broń boże nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał, że w tej chwili użalam się nad sobą. Wiem, że nie mam prawa zwrotu bo raz, że sprzedający zastrzegł sobie to prawo w opisie, druga sprawa że przedmioty kupione w formie licytacji nie podlegają zwrotowi. Nawarzyłem piwa i niestety będę musiał je wypić. Chciałbym tylko przedstawić licytującym userom takim jak ja, co ich czeka jak będą niewystarczająco uważni. Mimo wszystko będę się starał Amigę doprowadzić do ładu i porządku i przedłużyć jej życie, chociaż łatwo zapewne nie będzie. Po za uruchomieniem na pewno ciężko będzie się pozbyć tego fetoru

Nie chciałbym nikomu robić antyreklamy, ale uważam że osoba która udziela się na forum PPA powinna być nieco bardziej szczera i uczciwa, nie wierzę że gościu nie zaglądał do środka. Mi użytkownikowi oraz miłośnikowi Amigi sumienie by nie pozwoliło, żeby wystawiać sprzęt w takim stanie nie opisując szczegółów.

Na koniec efekt wybielania obudowy i klawiszy - czy kolega @Drakon faktycznie je wybielał? Bo efekt jest co najmniej marny.

[#2226] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

No cóż. Negatyw jak nic za to. Chyba, że zgodzi się na zwrot.
Teoretycznie wszystko się zgadza "mankamentem jest stacja dysków" :)

W praktyce porównałbym to do przypadku nr. 3 z moich przypadków. Pan zrobił zdjęcia tak żeby było widać tylko to co chciał żeby było widać. U Ciebie przynajmniej nie było w opisie "stan idealny" tak jak w przypadku moich padów PS3 które miały gniazda ładowania wyrwane z mięsem :)
[#2227] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Na pytanie czy zaglądał do środka masz odpowiedz w opisie aukcji:
Stacja jest w chwili obecnej odłączona, dodaję do kompletu.


PS. czy na zdjęciu z włączonym monitorem kolorki są prawidłowe? ... nie wydaje mi się. link
...a w opisie aukcji
Amiga generuje obraz bez zniekształceń i artefaktów.


Ja bym to zgłosił do allegro albo poprosił o zwrot 50% kosztów i ją naprawiał... duże ryzyko że się nie uda.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:12:59 przez Vato
[#2228] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Rzeczywiście słabo to wygląda. Ponoć wybielanie nie jest efektem trwałym. Może wybielał tylko obudowę. Chciałbym jednak wierzyć, że jednak tego nie zrobił, bo musiałby rozebrać sprzęt i zapoznać się z "zawartością". Byłby wówczas świadomy, że więcej w opisie przemilczał niż powiedział.
[#2229] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #2228

Wybielanie czy jego brak to tu najmniejszy problem. Amiga jest zdechła a płyta wygląda jak znaleziona we wraku Titanika qrna!
[#2230] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2227

Na pytanie czy zaglądał do środka masz odpowiedz w opisie aukcji:
Stacja jest w chwili obecnej odłączona, dodaję do kompletu.

Fakt masz rację OK Choć i tak to czułem w kościach, że zaglądał


PS. czy na zdjęciu z włączonym monitorem kolorki są prawidłowe? ... nie wydaje mi się.

W tym przypadku to kwestia dyskusyjna - aparat aparatowi nierówny, to samo tyczy się monitora.
[#2231] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #2228

Nie tak tragicznie. Amiga ze Szrotow jak Nic.
Do naprawy. Stacja do wymiany.
Chyba nie widziales co ja kupuje :)
[#2232] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2229

Ad.1 Podejrzewam, że słona woda lepiej by ją zakonserwowała
Ad.2 Tymi zdjęciami skutecznie zniechęciłem się do wymiany Wii lub Dreamcasta za Amigę
Ad.3 To ja już wolę mojego PM lub PC z Winuae.
[#2233] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

druga sprawa że przedmioty kupione w formie licytacji nie podlegają zwrotowi.


Przedmioty nie podlegaja zwrotowi gdy sprzedawca sprzedaje cos swojego z domu, niepotrzebnego, uzywanego. Licytacja nie ma tutaj nic do rzeczy. Drakon wystartowal ostatnio ze swoja naklejkowa dzialalnoscia gospodarcza i jak ja zarejestrowal to pewnie sie dogadasz z nim i bedziesz mogl mu zwrocic towar po pelny zwrot, a jak jej nie rejestrowal to pewnie tez sie zgodzi na zwrot zeby nie zostac tutaj zlinczowany :)

Zycze pozytywnego zakonczenia sprawy bo niestety, ale zostales ostro wydymany bo jasna sprawa jest, ze Drakon wiedzial jak wyglada plyta glowna i tyl Amigi i celowo nie napisal o tym w opisie auckji.
[#2234] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2231

Parę rzeczy widziałem :) i zdecydowanie wnętrzem byłem zwykle wręcz niemal zachwycony. Obudowy po dopieszczeniu też niczego sobie. W przypadku tej A600 wygląda to zdecydowanie inaczej. Trochę jak Amiga 1200 "powodzianka" ... jak niektórzy pamiętają.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:23:18 przez misiek2
[#2235] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2233

Kolego przykro mi widzieć taka sytuacje. To jest zwykłe chamstwo po prostu, gruba przesada. Sam kiedyś i obecnie wystawiłem Ami na sprzedaż i skrupulatnie opisuję co widzę i NA PEWNO nie ukrywam żadnych defektów, ale tu co widać to jest chamstwo po prostu PO CAŁOŚĆI.... Jak tak można.... ???
[#2236] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2227

PS. czy na zdjęciu z włączonym monitorem kolorki są prawidłowe? ... nie wydaje mi się. link
...a w opisie aukcji


Kolory wydają się prawidłowe. Rozmyta dyskietka to oczywiście efekt animacji i zdjęcia z dłuższym naświetlaniem.
[#2237] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2232

Popatrzylem na fotki jeszcze raz I musze przyznac ze jednak trudno bedzie Ta plyte naprawic ale probuj.
Ja kupuje zmiazdzone Plyty ale przynajmniej da sie ratowac.

Rzeczywiscie jak ktos z nas na forum to przegial pale.
Powinien sie uderzyc w piers I uczciwie oddac kase za Ta amige


Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:34:00 przez JacK_Swidnik
[#2238] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2232

@KM
Tymi zdjęciami skutecznie zniechęciłem się do wymiany Wii lub Dreamcasta za Amigę
Nie wymieniaj, bo kiedyś zatęsknisz za nimi

@JacK_Swidnik
Chyba nie widziales co ja kupuje :)
Też mi się zdarzało kupować różne trupy na giełdach, ale nie za takie kwoty

Mail poleciał do Drakon`a, zobaczymy co odpisze. Wolałbym ją odratować gdyby mi chociaż część kasy oddał, to bym chociaż miał na odbudowę. Trochę mi jej szkoda. Już specjalnie kupiłem Furię, a Amigi 600 jak nie miałem tak nie mam

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:29:24 przez NeckUno1
[#2239] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Oj... Ja swoja po latach nabylem tez od dziewczyny ktora mowila ze lezala na strychu... Amiga nie dziewczyna, zadnych kabli tylko pokrywa taka nawet fajna z Amiga i jakimis esami floresami. Ona przynajmniej dala foty ze blachy przy portach pordzewiale. W srodku bylo tego jeszcze wiecej, parchy jakies bable rdzy. Poszlifowalem, bacus10 zmienil klawiere, sprawdzil potestowal, na szczescie dziala reszta.
[#2240] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2238

Tak. Fakt. Probuj rozmawiac moze sprawa sie dobrze skonczy
[#2241] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@juen, post #2224

giana sisters twisted dreams w biedronce za 9,90zl :) pobralem sobie, chociaz wiem, ze to nie to samo :)

Nie to samo, niemniej to kawał niezłej platformówki.
[#2242] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Dobrze że zapostowałeś i pokazałeś co kupiłeś.

Powiem ci tak, kupiłem A1200 powodzianke za ponad 400 na allegro. Gość który sprzedawał był poprostu handlarzem ale antyków. Sprzedawał A1200 ale w ogłoszeniu zamieścił zdjęcia tej amigi z każdej strony i otwartą nawet! Widać odrazu było że po powodzi, ale nie żałuje zakupu. Bo rdza była tylo na ekranie ( ekran wyczyszczony papierem wodnym+ malowanie spray ocynk) i gniazda z tyłu ( też je ładnie wyczyściłem) . Płyta główna ( elektronika) była jak nowa. Stacja nie działała ( wyczyściłem i działa) . Czyli teraz wszystko ok. Cena była też OK. Sprzedawca wystawił z około 10 zdjęć i też był OK. Gdyby dał tyle fotek i w takiej okazałości co drakon w życiu był nie zalicytował.

Tak patrzę na twoje fotki A600 to słabo to widzę. Oczywiście życzę ci aby regeneracja się udała. Dla mnie wartość tego co kupiłeś to maks 150zł ale nie chciałbym tego kupić . I tak za dużo bo wspomniałeś że zatrzaski obudowy są już spękane.

Ogólnie myślałem że koledzy z forum takich rzeczy nie robią. Zrozumiał bym jak by to był zwykły "ktoś" kto nie jest amigowcem i nie miał w ręcę nigdy wkrętaka i nie wiedział co w środku jest.
[#2243] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Za coś takiego to jednak lincz i ostracyzm należy się jak psu kość
[#2244] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Aniol, post #2243

Kolego Drakon zostales przywolany. Napisz prosze jak zamierzasz rozwiazac Ta transakcje?
[#2245] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2244

Na pewno nie na forum, bo takie sprawy załatwia się między sobą.
[#2246] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Neckuno,

Na zdjęciu nr.3 widać , chyba scalak był wymieniany i przy wylutowywaniu ktoś go wylutował razem z padami ? Tak trochę widzę jak są dolutowane żyłki przewodu z nóżek scalaka do pcb.
[#2247] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2245

jak uważasz ale pewnie dowiemy się od Kolegi Duracel jak sprawe żeś załatwił
my nie odpuścimy, kolegów się nie oszukuje
[#2248] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2238

Napisałeś w lokalizacji, że bywasz w Wałbrzychu. Jak coś to podrzuć do mnie tą płytę, postaram się ją uruchomić, napęd także. Płyta jest pogrzebana przez nieudolnego "naprawiacza", ale jeszcze nic straconego, z gorszych rzeczy się wychodziło (zerwane pady pod BGA w laptopach). Na fetor też są sposoby :)
[#2249] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2247

Powstrzymaj się od zbędnych komentarzy. Pozdrawiam.
[#2250] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2249

Tłum jest spragniony krwi i lynczu ..więc dawaj dawaj
forum jest od tego
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem