kategoria: Sprzęt
[#2251] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #2250

No właśnie nie jest od tego. Nie zwykłem wywlekać brudów, żałości czy spraw prywatnych na forum publiczne, bo to zwyczajnie szczeniackie. Sprawę załatwiam z użytkownikiem NeckUno i tylko z nim, to chyba logiczne. Pozdrawiam.
[#2252] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2251

nas Twoje sprawy prywatne nie interesują
ale odkąd ten temat pojawił się na forum przestał być prywatny a jest publiczny i wszytkich interesuje pewnie jak zakończy się ta sprawa
więcej komentować nie będę i też nie mam zamiaru u Ciebie nic kupować
[#2253] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2251

Troche dziwne podejscie. Reklamujesz swoje naklejki czesto na roznych forach amigowych publicznie choc do ich sprzedazy sluza inne serwisy i to nie jest wedlug Ciebie szczeniackie, jednak w przypadku problemow z zakupami u Ciebie gdy ktos chce przestrzec innych publicznie na tym samym forum na ktorym sie publicznie reklamujesz to juz jest wedlug Ciebie szczeniackie.

Juz wczesniej zachowywales sie nieco chamsko na forum, ignorujesz i nie odpowiadasz na pytania w sprawie przedmiotow ktore sprzedajesz, teraz wysylasz zardzewiala Amige innemu uzytkownikowi tego forum i nie wspominasz o tym w opisie aukcji, to nie dziw sie, ze po tym wszystkim ludzie zadaja wyjasnien publicznie.
[#2254] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

[#2255] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2254

Czyli PC, Amiga, Atari, Commodore w jednym ... nice!
[#2256] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2253

Jestem pewien, że z użytkownikiem NeckUno dojdziemy do porozumienia, to tak dla ogólnej, publicznej informacji.
Natomiast co do chamskości, poproszę o jakiś przykład mojego chamskiego zachowania (to kwestia tego, co kto rozumie jako chamskie), zaś jeśli komuś nie odpowiedziałem na pytanie dotyczące badge czy naklejek, to musiałem je przeoczyć i przepraszam. Z drugiej strony wolałbym, by pytania trafiały do mnie jako prywatna wiadomość (tak czynili niektórzy użytkownicy i odpowiedzi oczywiście dostali) - zresztą po co śmiecić w samym wątku?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 11:49:11 przez Drakon

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 11:51:07 przez Drakon
[#2257] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2252

Nie wypowiadaj się za wszystkich ("nas"), bo to złe podejście do życia. Co do Twojego posta, to przepraszam z góry, ale odczytałem go jako "a teraz mam Cię w nosku, tupnę nóżką, odwrócę się pleckami i nic już od Ciebie nie chcę, bo jestem głęboko urażony".
Cóż.
[#2258] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2256

Nie chciałbym tutaj się wcinać między przysłowiową wódką a zakąskę ale ukrywanie wad sprzedawanego przedmiotu jest naganne niezależnie czy kupujący jest z naszego forum czy nie. Takie coś powinno od razu skończyć się negatywem niezależnie od późniejszego "pomyślnego rozwiązania" bo to była celowa próba wprowadzenia nabywcy w błąd - świadczy o tym choćby brak zdjęcia tylnej części gdzie jest wyraźnie widoczna rdza. Próba naprawy po fakcie bo się zostało złapanym za rękę tego faktu nie zmieni.

Przyzwyczailiśmy się chyba, że komisy samochodowe nas oszukują ale dlaczego mamy tolerować takie zachowania w naszym retroświatku? A jeśli nabywca dopiero chciałby wciągnąć się w tą tematykę? Po czymś takim odechciałoby mu się retroamigowania.
Sam kupiłem kiedyś uszkodzoną A600 ale sprzedawca dokładnie opisał co nie działa, zrobił zdjęcia pokazujące główne mankamenty i cena oczywiście była adekwatna. Teraz dzięki pomocy Marcina74 Ami jest znów na chodzie. Szanujmy się ludzie bo i tak jest nas niewielu.

Drakon - robisz fajne rzeczy dla Amiświatka i sam parę od Ciebie kupiłem. Szkoda, że połakomiłeś się na trochę dodatkowej kasy a straciłeś wiarygodność. Może Ami nie poszłaby za 250 tylko za 150 a może lepiej ją było oddać do renowacji i potem sprzedać, kto wie. Uważasz, że warto było?
[#2259] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2258

Lepiej bym tego nie ujął... Przykre jest to że nasza generacja się starzeje, jesteśmy tymi w oczach których platforma powstała i była na szczytach a cwierc wieku pozniej nadal sa takie dziwne akcje na portalach aukcyjnych "wśród swoich". Smutne po prostu. + jest to że sprzedawca nie odwraca się plecami.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 12:19:25 przez BomberMAX
[#2260] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2258

Nic tylko zgodzić się w pełnej rozciągłości!

Pytanie z innej beczki: Czy ktoś ma może C64 w dobrym stanie do sprzedania?
[#2261] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2251

To dobrze, że negocjujecie rozwiązanie konfliktu. Kłopot w tym, czy do takich negocjacji by doszło, gdyby nie ten wątek. Czasem czytam sobie komentarze i riposty negatywów na allegro. Przykład:

sprzedający dostał negatywa bo wysłał laptopa z:
- uszkodzoną matrycą
- zepsutą baterią
- wydłubanymi głośnikami
- wydłubanym USB

Riposta sprzedawcy i negatyw odwetowy:
- koleś kupił laptopa za 200 zł i oczekuje cudów, brak głośników był w opisie aukcji.

wygląda znajomo?
[#2262] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@infboras, post #2261

Kłopot w tym, czy do takich negocjacji by doszło, gdyby nie ten wątek.


Myślę, że właśnie gdyby nie ten wątek, sprawa zostałaby rozwiązana między nami zaraz po otrzymaniu ode mnie maila od użytkownika NeckUno. Natomiast kupujący wolał - zamiast się skontaktować i wyjaśnić sytuację - grzebać w Amidze (która była sprawna), następnie wylewać swoje żale na forum, a dopiero później napisać do mnie. I tutaj następuje tarcie.
[#2263] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2262

On nie wylewał żali na forum tylko pokazał jak można się naciąć na fotki i opis, a kupić kawałek złomu.
Dobrze, że wyjaśniacie to między sobą.
Powodzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 13:08:15 przez Vato
[#2264] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2263

Będzie dobrze, nie jestem ch*jem. Raz kupiłem wraz kilkoma innymi użytkownikami PPA wirtualną A1200 z Bielska, więc...
[#2265] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@kashinho, post #2260

Hmmm w sumie to chyba ja bym miał jedno C64 II na zbyciu. Ale nie jestem pewien czy mam do niego zasilacz i magnetofon(mam dwa C64 II ale chyba jeden zasilacz i jeden magnetofon). Ze dwa lata temu czyściłem je, rozbierałem na czynniki pierwsze przy czyszczeniu/myciu etc, a teraz jest w worku foliowym na strychu(złożone są). Jak co to odezwij się na priv.
[#2266] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2262

Drakon - o jakich "negocjacjach" w ogóle piszesz? Celowo zataiłeś, że sprzedajesz pordzewiałą, tykającą bombę (teraz działała a za parę tygodni mogła paść) i jeszcze masz pretensje do kupującego?
Nabywca wyraźnie napisał - że nie ma prawa do zwrotu bo tak stało w aukcji. Napisał do Ciebie dopiero po tym jak tu na forum padła sugestia, żeby jednak temat z Tobą wyjaśnić.

Ja to widzę tak - zgodnie z zasadami sprzedaży Kupujący przyjął warunki aukcji i nie ma prawa zwrotu. Może ew. zgłosić reklamację, że towar nie był dobrze zabezpieczony i uległ uszkodzeniu w transporcie. Natomiast z moralnego punktu widzenia aukcja nie była uczciwa i wina (moralna) spoczywa na Tobie (za zatajenie faktycznego stanu sprzętu). Co do działania czy nie działania - nikt tego teraz nie rozstrzygnie jak było naprawdę. Czy i jak to załatwicie to już sprawa między Wami. Dla mnie pozostał tylko niesmak.


Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 13:24:20 przez jimmy
[#2267] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2247

jak uważasz ale pewnie dowiemy się od Kolegi Duracel jak sprawe żeś załatwił
my nie odpuścimy, kolegów się nie oszukuje


Eeeee? Ale o co chodzi? Stalin i Stanisław też brzmi podobnie, ale to zupełnie inne osoby
[#2268] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2266

Drakon - o jakich "negocjacjach" w ogóle piszesz?


Nic takiego nie pisałem.
[#2269] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2268

Zwracam honor - faktycznie "negocjacje" były w zacytowanym fragmencie. Reszta mojego posta chyba jednak nie mija się z prawdą?

Dobra, żeby nie było OT - czy ktoś z forum wylicytował może te mikrostyki ? LINK Odkupiłbym ze 3 sztuki (blaszka + sprężynka).
[#2270] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2262

Natomiast kupujący wolał - zamiast się skontaktować i wyjaśnić sytuację - grzebać w Amidze (która była sprawna), następnie wylewać swoje żale na forum


Stary, nic kompletnie do Ciebie nie mam, więc dobra rada, nie pogrążaj się OK

Amiga nie była sprawna, bo sam napisałeś, że "mankamentem jest stacja". Trudno zatem było jej nie rozbierać i nie grzebać skoro nie działała stacja (pomijając jej stan widoczny na zdjęciu).

...a skoro już się rozebrało i zobaczyło jak tragiczny jest jej stan w środku... to czy Twoim zdaniem ten widoczny stan nie wymagał interwencji? Piszesz, że była sprawna i nie należało w niej grzebać. Rozumiem zatem, że jedyne co należało robić to odpalić jakimś cudem Superfroga i cieszyć się zabawą?

Stan tej Amigi jest przedzawałowy i jest to oczywiste chyba dla każdego kto miał cokolwiek wspólnego z elektroniką. Skoro jednak dla Ciebie nie jest to oczywiste, to wypada zapytać - Czy gdybyś zdecydował się na kupno używanego auta na wyjazd z rodziną, to nie zrobiłbyś w nim przeglądu i ewentualnej wymiany zużytych podzespołów tylko zapakował bagażnik i bak do pełna i ruszył w trasę, bo sprzedający powiedziałby Ci, że auto było sprawne i nie trzeba było w nim grzebać?

Kolego, sorry, ale trochę wyobraźni. Każdy ma prawo popełnić błąd. Nikt Cię tu pewnie nie skreśla, ale załatw sprawę jak należy i będzie po sprawie. Bez zbędnych tekstów nastolatka przyłapanego przez mamę na przeglądaniu świerszczyków taty

Kupujący zrobił co należy. Widzę tu sporo analogii co do polityki . Przyłapano nas na czymś niegodnym, zostaliśmy skarceni, no to teraz trzeba się poskarżyć, że zły tak naprawdę jest ten co nas przyłapał i to niegodziwe, bo gdzie zasady itd. :)
[#2271] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2258

ba, wydaje mi sie, ze moze i by poszla za 250, bo takie mamy ceny i dziwne zachowania (ktos naprawi i jeszcze zarobi), ale przynajmniej byloby przejrzyscie :)
[#2272] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@juen, post #2224

Dzięki za info Juen OK

[#2273] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2272

[#2274] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2272

bouldera nie widzialem, a bylem w takiej mega gigant biedronce :( poszukam jeszcze w innych :)
[#2275] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2262

Sorry stary, ale co ty pierniczysz? Ja osobiście nic nigdy od Ciebie nie kupię, taka aukcja bez zdjęć pordzewiałych portów, z nieprawidłowym opisem, to totalna dyskwalifikacja!

Dzięki za podniesienie tematu tej akcji tutaj, dobra robota! Dzięki NeckUno1 za ostrzeżenie!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 22:03:37 przez APair
[#2276] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2270

Nie sądziłem, że wywołań takie poruszenie swoim postem. Dziękuję wszystkim życzliwym użytkownikom forum za wsparcie duchowe. Dostałem wiadomość od Drakona i aktualnie jesteśmy na etapie negocjacji, mam nadzieje że się dogadamy. Będę informował o sytuacji jak się coś wyjaśni. A póki co Polska - Portugalia 1-1. Są emocje!
[#2277] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@APair, post #2275

Sorry stary, ale co ty pierniczysz? Ja osobiście nic nigdy od Ciebie nie kupię, taka aukcja bez zdjęć pordzewiałych portów, z nieprawidłowym opisem, to totalna dyskwalifikacja!

Dzięki za podniesienie tematu tej akcji tutaj, dobra robota! Dzięki NeckUno1 za ostrzeżenie!


Więcej wykrzykników... Wykrzykniki w wypowiedziach zazwyczaj świadczą o niestabilności emocjonalnej. Nie wiem, nie wnikam. Nie chcę też, żebyś cokolwiek u mnie kupował, bo widzę, że... no nie chcę po prostu.

NeckUno, prosiłem o numer telefonu, żeby wyjaśnić sprawę :)

Wszystkich wieszających na mnie psy i koty serdecznie pozdrawiam.

A tych bijących pianę obrońców... Cóż. Bez komentarza. Przypuszczam, że gdyby ktoś z "forumowych kolegów" był lany w mordę na party, stalibyście z boku.
Jak już pisałem, sprawa zostanie rozwiązana, i to nie dzięki forum (sam zainteresowany pisał, że poddał się emocjom pisząc post), ale poprzez normalny kontakt i rozmowę.
Kończę temat.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 22:17:52 przez Drakon
[#2278] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2276

Dostałem wiadomość od Drakona i aktualnie jesteśmy na etapie negocjacji, mam nadzieje że się dogadamy.


Ja jestem pewien, że tak będzie. Na pohybel bicielom piany, którym się nudzi.
[#2279] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2277

a Ty bys pewnie byl tym bijacym ;)
[#2280] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@juen, post #2279

Nie. Ja nie z tych. Za dużo mam lat i doświadczeń na karku, żeby zachowywać się szczeniacko lub jak urażona panienka.

Nie lubię też tzw. "wzajemnego poklepywania się po plecach". Złe doświadczenie, jeszcze z Intel Outside II.

Jutro zdzwaniam się z Marcinem, więc proszę już niepotrzebnie w wątku nie pitolić od rzeczy.

BTW ktoś z Was zauważył, za jakie kwoty Lukhash sprzedał swoje "customowe" C64?
Masakra jakaś.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 22:20:39 przez Drakon

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 22:33:14 przez Drakon

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 22:34:09 przez Drakon
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem