kategoria: A4000
[#271] Re: ZZ9000

@nowy80, post #270

Mowa o kursorze na karcie graficznej ?
Ciekawe czy na AGA kursor też znika ?
[#272] Re: ZZ9000

@nowy80, post #270

"Po instalacji sterowników 1.13 na A4000 (CS MKII ze SCSI) nie zawsze po starcie systemu mam widoczny kursor myszy na ekranie."
"U mnie wiesza się LAN. Wróciłem do 1.12 i śmiga... "
"a u mnie freezuje Amige przy bootowaniu"
"FastATA restartuje Amigę"

U siebie nie mam żadnej z w/w przypadłości.
[#273] Re: ZZ9000

@gerul, post #268

wstepnie po wielu kombinacjach dochodze do tego, ze amiga mi freezuje z powodu lan, ona sie nie wiesza calkowicie, ale jak zubozylem startup to wbija do wb i w momencie laczenia sie z siecia spada predkosc do 1 klatki na kilkanascie sekund...
[#274] Re: ZZ9000

@juen, post #273

LAMA LAMIE NIE ROWNA
mimo braku czasu udalo mi sie dojsc do wszystkiego, w instalacji pominalem instalacje sterowniko LAN, nie chcialem zeby mi cos zmienilo w konfiguracji.

okazuje sie, ze nie podmienilo zz9000.device do neta, dlatego sie dzialy nieprzewidziane rzeczy. podmienilem plik i SMIGA!

moze kolega od problemow z LAN zrobil tak samo? device ma byc z 1.13!

dziwna sprawa, bo jak sie nie zmieni fw na karcie sd to system krzyczy, ale jak sie nie zmieni softu na amidze to juz w druga strone nie :)

AMIGA RULEZZZZ!

btw: zz9000 nie umie karty 128gb SD, chcialem wrzucic alternatywny FW i w ogole z ta karta nie wstala

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 16:07:38 przez juen
[#275] Re: ZZ9000

@juen, post #274

No to super!OK
1
[#276] Re: ZZ9000

@juen, post #274

Ja pierw zmieniłem soft na karcie sd, i wb nie wstał żeby wgrać nowsze stery, więc wróciłem do 1.2, zainstalowałem nowe stery w ami, podmieniłem boot.img na ten nowy 1.13 i wtedy wstało i zero problemów
[#277] Re: ZZ9000

@Norbert, post #271

Mowa o kursorze na karcie graficznej ?
Ciekawe czy na AGA kursor też znika ?

Chodzi o pulpit wyświetlany przez kartę graficzną, na AGA nie ma problemu. Na niewidocznym kursorze, teoretycznie da się pracować. Naciskając prawy guzik myszy, można określić gdzie jest kursor. Wystarczy jednak podczas bootowania wejść np. w boot menu, wtedy zawsze kursor myszy jest dostępny na pulpicie. Wróciłem do wcześniejszej wersji sterowników, nie mam wtedy wspomnianej przypadłości.
[#278] Re: ZZ9000

@nowy80, post #277

Od niedawna mam swój egzemplarz karty. Niestety poległem przy usb. Zrobiłem tak jak na tym filmiku: film. Otrzymałem komunikat Mounting MD01 ale nic więcej, żadna ikona mi się nie wyświetliła. Liczę na wasze wsparcie. (System 3.2/a4000d).
[#279] Re: ZZ9000

@Bartek2075, post #278

Jak wygląda mountlista MD01: ?
Czy masz wszystkie pliki na dysku (w konkretnych ścieżkach dostępu) jakich wymaga ta mountlista ?
Czy masz dostęp do urządzenia MD01 w CLI ?
Jakiego formatu jest pendrive/dysk jaki podłączasz do USB ?
Jaką pojemność MD01 pokazuje program FORMAT z katalogu SYSTEM?
[#280] Re: ZZ9000

@Bartek2075, post #278

Dysk trzeba jeszcze sformatować, jak każdy inny pod systemem Amigi. Wtedy jest dostępny jako "ikona" dysku. Miałem z nim spory problem odnośnie próby zapisu większej ilości plików. Zawiesza się w losowym momencie. Być może kolejne wersje sterowniki ustabilizują pracę USB. W tej chwili używam innej karty na zorro z USB pracującej pod Poseidonem. Wszystkie próby jakie przeprowadziłem, robiłem pod systemem OS3.9
[#281] Re: ZZ9000

@Bartek2075, post #278

Czy masz fat95 w katalogu L? Czy pendrive jest sformatowany (np. na PieCu) pod FAT32?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 15:58:13 przez Kitech
[#282] Re: ZZ9000

@Kitech, post #281

Mam, przekopiowałem na inną partycje, usunąłem z L. Ponownie przekopiowałem i teraz widzi. Pojawił się natomiast problem przy kopiowaniu. Ale walcze OK
[#283] Re: ZZ9000

@Bartek2075, post #282

Z l:fat95 zawsze warto zwiększyć parametr Stacksize w mountlist.

Poza tym jeżeli macie AmigaOS 3.1.4 czy wyżej, lepiej używac poprawionego CrossDOSa.

Filesystem=L:CrossDOSFileSystem
DosType=0x4D534800
SuperFloppy=0


I moutnlista powinna kończyć się na literę C np MD0C.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 16:46:38 przez ppill
[#284] Re: ZZ9000

@ppill, post #283

I moutnlista powinna kończyć się na literę C np MD0C.

Wymóg nowego crossdos?
A co się stanie jak nie będzie litery C ?
Czy dodanie litery D podmontuje partycje D ?
A co jesli na dysku jest partycja "W" a my o tym nie wiemy i nie dodamy W na końcu nazwy mountlisty ?
Czy ją zamontuje ?
[#285] Re: ZZ9000

@Norbert, post #284

Tak. C pierwsza, D druga i tak dalej. Podobnie jest z Fat95. Przy Dostype zmieniasz ostatnią cyfrę na 1 przy drugiej, 2 przy trzeciej itd. Problem jest taki, że jak zobaczysz sobie filesystem.resource to fat95 podpina tam 256 pozycji (0-255) co jest trochę overkillem. Nowy CrossDOS też tak potrafi ale literka na końcu mountlisty wydaje się lepszym rozwiązaniem.
[#286] Re: ZZ9000

@Bartek2075, post #282

Są kłopoty z kopiowaniem przy pendrive'ach o pojemności większej niż 4GB. Jakiego używasz?
[#287] Re: ZZ9000

@Kitech, post #286

Podpiąłem pena 4gb, taki wiekowy już ale sprawny
[#288] Re: ZZ9000

@Kitech, post #286

Są kłopoty z kopiowaniem przy pendrive'ach o pojemności większej niż 4GB. Jakiego używasz?

Przy FAT32 ?
Spróbuj exfat. W dokumentacji jest opis jak zrobić wersję która ma uaktywniony ZAPIS (teraz jest TYLKO DO ODCZYTU)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem