kategoria: A4000
[#211] Re: ZZ9000

@c64portal, post #209

Karta jest fantastyczna w moich odczuciach. U mnie śmiga w 1920x1080, ale testowałem też 2560x1440 - fenomenalne uczucie, że system to dźwiga. Kartę dostałem w swoje ręce, jak już wyszedł FW 1.12.1, więc te wszystkie żale wylane na tą kartę były dla mnie niezrozumiałe. Włączyłem ami, video z AGA popłynęło złączem HDMI na jeden z moich monitorów...myślę, jest grubo. Obraz idealny, wycentrowany, nasycony, ostry. Żadnych lagów. Czas na RTG, instalacja, restart, prefsy, 1920, pyk, szczęka na podłodze....

Pomyślałem, problemy pewnie się pojawią...Postawiłem Miami DX, IB, pyk, ppa.pl po 3 sekundach na moim workbenchu. Ktoś robi sobie ze mnie jaja; przecież to miało nie działać, a prędkość miała być żenująca. Pobierałem z Aminetu Genetic Species. 9 archiwów po kilkanaście MB jednocześnie - to jak to działa, to jest mistrzostwo świata. Archiwum z Napalm nie powiek skąd - pyk, leci, kilka minut i mam na dysku.

Na USB mi generalnie nie zależało, ale mówię, dobra, sprawdzę. Jedyne co zrobiłem, to skopiowałem ze Storage MS0 do DOSDrivers, a po drodze przeedytowałem na zzusb.device. Do gniazda poleciało USB pierwsze z brzegu 8GB. Restart, jest zamontowane, działa. Zapuściłem kopiowanie stuffu z demosceny. Poleciało kilkadziesiąt MB grafik; zero problemów. Transfer pod SysInfo 2,6 MB/s. Nie jest to Deneb, ale to jest ficzer w cenie karty, a Deneb chodzi po 700 Euro.

Reasumując, jeśli ktoś szuka bardzo szybkiej i stabilnej karty na ZIII z HDMI, która działa na strzał z każdym nowoczesnym monitorem i ma MEGA ScanDoubler z szybkim przełącznikiem, to polecam. Świetny Lan gratis :)



7
[#212] Re: ZZ9000

@crimart, post #211

Fajne te karty szkoda ze na A1200 nic nie wychodzi.

Ale zdania i tak nie zmienie - Amiga: tylko desktop!
1
[#213] Re: ZZ9000

@_DiskDoctor_, post #212

Ja to się gubię, co jest desktop, a co nie w Amigach. A4000D, to desktop? :)
A2000 / 3000 to nie desktop?

A1200 - Warp ze znakomitym ponoć RTG?

Wiesz, Amig, to kilka w domu musi być, no bo jak inaczej :)
A jak są Amigi, to musi być i C128; a jak jest on, to C64 nie może zabraknąć. To są rzeczy oczywiste, przecież nie muszę tłumaczyć :)
1
[#214] Re: ZZ9000

@crimart, post #213

Desktop to dla mnie A500, A600, A1200, CDTV.

Wiem ze WARP ma RTG ale zrozumialem ze taka karta jak w tym watku ma lepsze mozliwosci.
[#215] Re: ZZ9000

@_DiskDoctor_, post #214

Czemu lepsze? Obie mają rtg, usb i internet. Natomiast warp ma 060 na 105mhz.
Nie licząc możliwości ich rozszerzania to warp jest zdecydowanie lepsza karta..

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 06:28:18 przez juen
1
[#216] Re: ZZ9000

@crimart, post #211

Kurcze, u mnie USB sprawia problemy i nie wiem czemu. Czasem przekopiowanie np 5mb to problem i nigdy nie wiem od czego to zależy. Używam pendrive 4GB, sformatowany na fat32 i używam zzusb.device. Soft oczywiście najnowszy. Chyba, że ty na penie masz partycję Amigową?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 07:04:40 przez Jield
[#217] Re: ZZ9000

@crimart, post #211

Karta jest fantastyczna w moich odczuciach...
Pomyślałem, problemy pewnie się pojawią...Postawiłem Miami DX, IB, pyk

Hehe dokładnie. Wczoraj w 5 minut postawiłem też Miami i wszystko ruszyło od strzału... DHCP, itp i pyk zadziałało. Na próbę odpaliłem na monitorze Full HD i zastanawiam się czy tak nie zostawić sobie. :)
Dzisiaj w planach USB i jak starczy czasu to jeszcze AX'a skonfiguruję.
Ale przy okazji pytanie czy jeśli postawię AHI to dema, gry i programy "niesystemowe" będą z tego korzystały? Na filmie u Nowy80retro widziałem, że demo działało z dźwiękiem z karty, ale może to demo było tak napisanane na AHI? Czy dźwięk z Pauli jest jakoś "wpuszczany" na tę kartę?
[#218] Re: ZZ9000

@c64portal, post #217

Czy dźwięk z Pauli jest jakoś "wpuszczany" na tę kartę?


Według listy ficzersów tak:

"Mix in and enhance Amiga Paula audio and/or analog CD Audio".

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 09:07:52 przez miau
[#219] Re: ZZ9000

@c64portal, post #217

Na próbę odpaliłem na monitorze Full HD i zastanawiam się czy tak nie zostawić sobie. :)


Zostaw, zostaw- trzeba poświęcić chwilę, żeby dobrze dobrać czcionki, ale Workbench wygląda obłędnie w natywnej rozdzielczości matrycyok, racja
Ja mam u siebie natywną 1920x1200 i w takiej mam Workbencha - jest zajefajnie (na Voodoo3) OK
[#220] Re: ZZ9000

@miau, post #218

tak jest, dziala to jak nalezy :)
[#221] Re: ZZ9000

@juen, post #220

A dźwięk u mnie po AHI chyba trochu ciszej gra. Gdzieś czytałem, że to trzeba jakoś inaczej podłączyć?
[#222] Re: ZZ9000

@Jield, post #221

tez zmixowany czy np z mp3? bo z mp3 to faktycznie cicho, ale maja to poprawic w mhi zdajsie
[#223] Re: ZZ9000

@juen, post #222

Aaa trudne pytanie zadajesz, ale faktycznie mp3 w AmigaAMP. Czyli to nie tylko tak u mnie.
[#224] Re: ZZ9000

@juen, post #215

Warp przede wszystkim jest kartą nie do tej Ami, która mnie interesuje najbardziej :)
Tak, jest super, ale bardziej super będzie Warp 4060 :)
Aktualnie się zadowalam 060 / 100 haha. Ale szczerze, funkcjonalnie nie robi mi to różnicy względem 060 / 60MHz. Bo niby co? Okienko się szybciej rysuje, czy lha robi szybszy unpack? Jest zajebiście z każdym 060. A nawet 040; szczególnie z ZZ9000 :) Kontroler IDE w A4k po lekkich poprawkach ciśnie te 5MB/s na 040, a na 060 już 6MB/s. To i tak było marzenie kiedyś kiedyś. Pełna satysfakcja jak na 30letni komputerek.
1
[#225] Re: ZZ9000

@Jield, post #216

Chyba od mikrokontrolera w Penie. Nie, nie, lecę na L:fat95.
Spróbuj zrobić pełen format pod windows (diskpart w cmd z admina) i ustaw defaultową tablicę alokacji.
I oczywiście od czasu do czasu wywali się ten pen podczas kopiowania, czy to długich nazw plików, czy dużej ich ilości; ale ogólnie nie jest to IMHO technologia, której ja jakoś ufam, czy to na PC, czy na Macu.
[#226] Re: ZZ9000

@BULI, post #219

heh no właśnie czcionki to jest to co stało się nagle "problemem" :)
Fajnie że mój monitor LG potrafi się przełączyć w 4:3 jak trzeba więc pokusa żeby zostać przy nim jest duża.
[#227] Re: ZZ9000

@BULI, post #219

Dobry! Korzystając z okazji chcę podpytać o Voodoo3. Planuję bowiem za jakiś czas pobawić się Mediatorem.

- Jak realizujesz przełączanie z chipsetu na RTG?
- Czy jest możliwa do ustawienia rozdzielczość 1920x1080 i czy wystarcza VRAMu na taką ramkę?
- Masz może jakieś PPC na PCI - jeśli tak, to jak to działa z Voodoo?

dziękuję
m.
[#228] Re: ZZ9000

@crimart, post #224

Też się zadowalam w a4k 100mhz i MHz robią mi mega różnice bo Amiga to przede wszystkim demoscena
1
[#229] Re: ZZ9000

@juen, post #228

Ale wiesz Juen, ze większość produkcji, które Ci robią mega różnice powstało na konfigu słabszym niż Twój? :)
[#230] Re: ZZ9000

@crimart, post #227

Pod A4000 bardzo rzadko używam chipsetu, a jak już to najczęściej są to produkcje scenowe i oglądam je na CRT, lub tym samym monitorze co RTG, czyli LCD przez VGA (łapie PAL)

Tak jak pisałem wcześniej, ja mam ekran Workbencha w więcej niż FullHD, bo 1920z1200 w 16 bitach.
Pamięci graficznej wystarcza, chociaż dobra tapeta potrafi sporo zjeść, ale i tak jestem w stanie jeszcze odpalać gry pod sprzętowe 3D, chociaż teraz mam skrypcik, który przed uruchamianiem pamięciożernych gier, zwalnia pamięć graficzną.
Tu przy okazji trochę widać mój system:

Tak mam Ragnaroka, czyli G3 800 Mhz na karcie PCM, podłączone przez adapter do Mediatora, wszytko dzięki pracy Dennisa Boon pokłony (Sonnet.library).
Jestem mega zadowolony bo wiele starego softu dostało skrzydeł, wyszło trochę portów nowych gier (Quake3, RTCW, Hexen2,Jedi Knight 2 etc), więc można pograć, pooglądać filmy mpeg2 (DVD), DviX, 3vix, posłuchać muzyki, odpalić emulatory MAME (chodzi rewelacyjnie), SNES, SMD, PSX etc, więcej znajdziesz w tym wątku.
1
[#231] Re: ZZ9000

@crimart, post #229

Oczywiście, że wiem. Nie wiem co to zmienia :)

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 07:21:24 przez juen
[#232] Re: ZZ9000

@BULI, post #230

Imponujący masz setup;

Miałem ochotę potestować i sonnet.library i mediatora i grafiki; ale po głębszym reserchu, haczącym o ten wątek ponad 250 podston; jestem totalnie zniechęcony. Powody są zasadniczo dwa.

Pierwszy; Ceny, które poszybowały w kosmos. To nawet nie jest śmieszne. Karty Voodoo po 2-4k. Appocalypse łącznie po średnio 1000$. Dostępność zerowa. Sprzedający nie potrafiący potwierdzić, że sprzęt na pewno działa. Takiej patologii nie widziałem dawno, oj dawno. I może bym w nią brnął, bo jestem wariatem, jak prawie każdy, kto bawi się dużą Amigą, ale......

Powód drugi - zakup nie stanowi sukcesu, bo sprzęt jest totalnie kapryśny i nieobliczalny. Co tam się dzieje w tym wątku...Magia... Ten podciąga jakieś napięcie, ten lutuje ram do ppc. Mediator jeden działa, drugi nie działa. Jeden wykrywa, drugi wiesza po włożeniu. Wyjmij kartę, przełóż slot, wypowiedz dwa zaklęcia :) To się w pale nie mieści. Rozmontował mnie fragment w którym kolo opisuje, że jego Sonnet musi się wygrzać, wtedy poprawnie inicjalizuje PPC; ale jest luz bo wystarcza 15 minut. No ja jestem jakby elastyczny, ale chyba nie aż tak, żeby wywalić 2k$ na graty, które nie wiadomo, czy wstaną.

Nie mniej podziwiam, szanuję, kibicuję; chyba zostanę przy klasyku typu 060+ZZ, a ambicje PPC będę nadal spełniał na MOSie.
[#233] Re: ZZ9000

@crimart, post #232

Na Allegro voodoo 3 to kilka stówek raczej, a nie 2-4k.
[#234] Re: ZZ9000

@crimart, post #232

Ha, ha- wiesz nie znam cen obecnie, ale domyślam się, że źródełko w Izraelu i w USA wyschło i jak ktoś wystawia to w zacnej cenie (sonnety można też było znaleźć w Japoni).
Źródło kart PCM też można czasem odkryć w niespodziewanych miejscach z racji zastosowania ich w automatyce przemysłowej.
Był czas gdy na Amibay goście mieli ich całkiem sporo, a kartę G3 z 64MB ram można było kupić za ok 100$ (ram podobno można dolutować do 256MB).

Voodoo 3 pod PCI ciężko upolować, ale nie jest to niemożliwe- trzeba być jednak cierpliwym jeśli nie chce się płacić chorych cen (Amibay, Ebay, czy nawet OLX/Allegro).

Co do kompatybilności to większość problemów dotyczyła A1200, same karty PCM i Sonnet jeśli są sprawne to są już dobrze rozpoznane i opisane, czyli wiadomo, czy będą działać czy nie na dużej Amidze.

Sam mediator też czasem potrafił sprawiać problemy (machy), ale obecnie jest jeszcze alternatywa w postaci Firebird.
Ja swoją zabawę zacząłem dość wcześnie, więc nie wydałem fortuny, a mocne PPC marzyło mi się od 20 lat, kiedy stałem się posiadaczem Blizzarda PPC i czasem brakowało pary- sonnet library to takie spełnienie marzeń, oczekiwań z czasów studenckich, gdzie nie śmiałem marzyć nawet o A4000 a co do dopiero o CS PPC ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 21:55:54 przez BULI
1
[#235] Re: ZZ9000

@crimart, post #232

klik dużo szybsze niż CSPPC no i tylko 178sztuk maja.
1
[#236] Re: ZZ9000

@Aniol, post #233

No no, na agp, bo pci praktycznie sie nie pojawia; a jak bym chciał więcej niż 16mb vramu, to 2-4k; nawet w chwili kiedy to piszę. Jest to patologia bez jakiejkolwiek konwencji z ideą mediatora - dostęp do tanich kart pci.
[#237] Re: ZZ9000

@lukzer, post #235

Ale powiedz, znasz temat powierzchownie, czy wiesz, że potzrebny jest rack za 500$, żeby to wsadzić w mediatora?
[#238] Re: ZZ9000

@BULI, post #234

Karty PMC z Izraela są cirka 200$, ale rack PMC>>PCI, to marzenie ściętej głowy. Niektóre orły w USA krzyczą już po 900$ za sam adapter. Więc się robi 1 100$.

Voodoo 3 - czasem jakiś szrot mignie za 200$, ale 4, czy 5 to już grube tysiaki.

Mediator - Kumpel się aktualnie morduje z MKIV. Ma dwa Killery K1 i to PMC z Izraela. W każdej możliwej opcji ma freez po kilkunastu minutach.

Jak wiemy Sonet library jest już "ukończona", więc wsparcia dla MKIV...nie będzie. Smuteczek
[#239] Re: ZZ9000

@crimart, post #237

Niestety tylko powierzchownie ale tyle wystarczyło żebym zaprojektował i uruchomił ten jak go nazwałeś "rack" za sporo mniej niż 500 USD klik.. jak będziesz zainteresowany to sprzedam Ci PCB za 25USD reszta części nie wyniesie Cie więcej 20-25USD
2
[#240] Re: ZZ9000

@lukzer, post #239

Podziękował; już badam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem