kategoria: A4000
[#181] Re: ZZ9000

@wali7, post #180

przegladalem to SDK robiac podejscie pare razy, ale zasadniczo to nic tam nie ma...
jakby chociaz bylo to w formie zrodel datatype to ktos by chetniej wzial i dodal kolejne. oczekiwalem po tej karcie, ze jednak takie rzeczy beda dostarczone gotowe :)

poki co sdk sprowadza sie do tego, ze masz osobny program do ladowania tych binarek, takie troche karkolomne
[#182] Re: ZZ9000

@juen, post #181

Czyli datatatype musiałby wywołać program pod armem, przekazać dane i odebrać wyniki. A jest tam jakiś mechanizm zarządzania procesami pod tym armem, czyli jakaś forma multitaskingu?
[#183] Re: ZZ9000

@wali7, post #182

jest tylko program, ktory sluzy do zaladowania pliku z amigi do pamieci arm i uruchomienia, do tego prosta forma komunikacji czyli mozliwosc wyplucia cos do stdout, czy pobrania z stdin. ogolnie samo api chyba ma max 5 polecen. nawet nie wiem ile mu to czasu zajmuje ta dodatkowa komunikacja. nie wyglada to rozowo :( wszystko rozbija sie o napisanie programu, ktory bedzie dzialal tak jakby na drugim komputerze obok + prosta forma wymiany danych.

co najgorsze - chyba tylko jeden na raz ;/

strzaszna kicha :P to nie to co ppc obok 68k.

mozna miec dostep do rtg, czyli np otworzyc (chociaz nie wiem czy ten arm nie jest za slaby na to) po stronie linuxa (zz9k) przegladarke i zmusic ja by wyswietlila sie w jakims kwadracie na pulpicie amigi, ale to rownie dobrze mozna by odpalic zdalny pulpit...

no nie jest to w ogole dopracowane na ten moment...

mysle, ze w takim przypadku lepszym rozwiazaniem bylby adapter pi na zorro. na pewno tanszym i wydajniejszym. w ten sposob bysmy mogli zrobic tanie rtg, tania karte dzwiekowa, tani lan... i chrome'a w oknie wb

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 12:57:46 przez juen
[#184] Re: ZZ9000

@jargo, post #121

Może Ty mi pomożesz w moim problemie: link?
[#185] Re: ZZ9000

@biax, post #1

Hej!

No i paczuszka dotarła :)






1
[#186] Re: ZZ9000

@biax, post #185

Hej!

Nie ten wątek:)
[#187] Re: ZZ9000

@Kitech, post #186

Bawię się tą kartą od 3 dni i mam takie pytania.
- Czy udało się komuś ustalić jakie są warunki odczytu pendriva? Jakie warunki musi spełniać ewentualnie jak to zrobić ?
- Czy szybkość procka wpływa na odświeżanie przesuwanych okien etc ? Ustawiłem na fullHD i troche przerysowuje okienka
- Lan w moim odczuciu chodzi niezbyt szybko - tak około wydajności plipboxa - oczywiście ekran na fullHD więc może ma to też jakiś wpływ - widze że na 1280x720 działa wszystko jakby szybciej
- Gdy mam 2 okna otwarte to potrafi nie przerysować tła pod jednym z okien
- Zauważyłem, że po instalacji zz9000 dropbox przestał dziać właściwie. Nie kopiuje plików z dboxa na dysk lokalny chociaż odczytuje katalog zdalny etc. Czy to może mieć związek z pamięcią na karcie zz?
[#188] Re: ZZ9000

@arturB, post #187

Pendrive max pojemność 4GB, jeżeli jest większy należy na nim wydzielić partycję <= 4GB. Karta jest bardzo wybredna i zdarza, że jakiegoś pendrive w ogóle nie trawi. Nie udało mi się ustalić co wpływa na poprawność odczytu / zapisu. Czasem działa poprawnie, transfery bez szału, ale do przenoszenia danych akceptowalne. Następnego dnia, albo nawet po resecie sypie błędami lub nawet się wiesza... Typuję ciśnienie atmosferyczne lub promieniowanie słoneczne. Zabootować amigi z pendrive sformatowanego na FFS nie udało mi się, tzn. amiga bootuje ale od razu wywala błędy.

Szybkość odświeżania jest determinowana przez Zorro III + CPU, im wyższa rozdzielczość tym więcej danych do kopiowania. Używam 1600x1200 na 060/60MHz jest nieźle.

Problem "wydajności" LAN jest znany.

Przetestuj firmware bez Autoboot i Z3 Ram, wykluczysz ewentualny problem z pamięcią na karcie.
[#189] Re: ZZ9000

@swt, post #188

- Ok. Zrobiłem pendrivea 1gb ale jako dysk amigowy. Czyli jak wsadzam do PC to musze uzyc uae. Czy jest jakas metoda na "manie" takiego uniwersalnego usb sticka ?
- narazie mam 030/30mhz bo turbinka z 040 i fastem jest w malej naprawie. Ale Ok. Jesli szybszy procek robi robote to mnie urządza.
- Co do LAN to da się to jakoś wytrzymać.
[#190] Re: ZZ9000

@arturB, post #189

Mogę się mylić ale raczej nie ma możliwości stworzenia sticka z FAT i FFS jednocześnie. Przygotowałem sticka FFS z założeniem, że będę mógł z niego awaryjnie/testowo bootować. Na chwilę obecną to rozwiązanie nie działa (przynajmniej u mnie) więc sprawę olałem i używam tylko FAT32, z którym amiga dobrze sobie radzi.
[#191] Re: ZZ9000

@swt, post #190

Nie wiem, czy jest to możliwe na pendrive, na twardym dysku da się to robić.
[#192] Re: ZZ9000

@swt, post #190

A jak ten FAT32 odczytac z zz9000?
[#193] Re: ZZ9000

@arturB, post #192

Sprawa pendrivea z grubsza opanowana, ale zauwazylem ze tryby PAL - przynajmniej lo-res sa obcięte po bokach. To jest gdzies ustawialne czy to problem generalny ?
[#194] Re: ZZ9000

@juen, post #181

Nie wiem jakie jest Wasze zdanie ale po kilku dniach zabawy tą kartą mam następujące wnioski:
1 Albo sterowniki karty albo najnowszy p96 zajeżdżają pamięć i system wysypuje się po pewnym czasie. Eksperymenty z otwieraniem i zamykaniem okien pod os3.9 po pewnym czasie powoduja kompletne guru
2 sdk jakiekolwiek w tej chwili niewiele zmienia bo karta jest niestabilna i debug moze byc horrorem
3 karta rozszerzająca audio imho jest na tą chwilę jedynie gadzetem poprawiajacym Lukasowi cashflow bo uzytecznosc znikoma
4 Z jakiegos powodu niektore aplikacje ktore dzialaly bez zz9000 przestaly dzialac - byc moze odpowiedz w pkt 1
Nie wiem czy macie jakies lifehacki dot. zycia z ta karta ale takie sa moje doswiadczenia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 13:10:26 przez arturB
1
[#195] Re: ZZ9000

@arturB, post #194

1. Nie ma większego sensu sięgać po kolejne wersje p96 bo nie wnoszą za wiele. Też miałem problemy z kilkoma wersjami. Używam zdaje się 3.2.2 i jest stabilnie. ) OS 3.9, a4k, 060 i sporo innych kart rozszerzeń
3. nawet jej jeszcze nie zamontowałem - ograniczyłem się tylko do poprawy cashflow Lukasowi
4. Nie zaobserwowałem - wszystko działa z zz9000 tak samo
1
[#196] Re: ZZ9000

@swt, post #188

Ma ktoś jakiś sprawdzony model pendrive'a co działa na 100% z najnowszym firmawem?
[#197] Re: ZZ9000

@jargo, post #196

Nie wiem na ile to pomoże, ale sprawdziłem kilka i zauważyłem, że te starsze o mniejszej pojemności działają. Mam Verbatima 4GB i Kingstona 4 GB, kupione ponad 10 lat temu.
[#198] Re: ZZ9000

@misha, post #27

więc mam prosty konwerterek hdmi->analogowe vga i podłączony monitor Sony Trinitron. Wszystko śmiga idealnie; AGA, RTG, scrolle przylepione do ekranu, 50Hz.

Dzisiaj przyszła. Na razie robi wrażenie.
Za cholery jednak nie mogę uzyskać obrazu przez przelotkę HDMI->VGA. Mam dwie, śmigają z Malinką a z tym ustrojstwem nie chcą. Jaką masz tę przelotkę dokładnie?
[#199] Re: ZZ9000

@gerul, post #198

a jak krotki kabel masz??
[#200] Re: ZZ9000

@gerul, post #198

Po pierwsze warto mieć monitor, który schodzi do 50Hz np. Sony Trinitron, które testowałem, wszystkie dawały radę. Oczywiście można w sterownikach ustawić 60Hz (np. przy instalacji o to pyta) ale wtedy scrolle wyglądają fatalnie. Testowałem kilka przejściówek hdmi -> VGA i dobrze działają te do których można podpiąć zewnętrzne zasilanie 5V i trzeba je podać. Najwyraźniej to w złączu hdmi z zz9000 ma znikomą wydajność prądową. Bez zewnętrznego zasilania obrazu albo nie było albo był za ciemny i zniekształcony.
[#201] Re: ZZ9000

@misha, post #200

Dlatego istotny jest jak najkrótszy kabel
[#202] Re: ZZ9000

@juen, post #199

No dosyć długi kabel, bo to przełącznik KVM jest. Nie jest obraz ciemny ani słabej jakości tylko nie ma go wcale. Czy to rzeczywiście kwestia zasilania przelotki? Czy malinka daje więcej prądu niż ZZ9000?
Możesz podać konkretny model tej przelotki która Ci działa?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 16:54:04 przez gerul
[#203] Re: ZZ9000

@gerul, post #202

jakbym mial strzelac w "postaw na milion" to 200 tys na zbyt dlugi kabel 800tys na przelotke.

chociaz nie mozna wykluczyc ze jedno + drugie razem pogarsza mocno sprawe

ps: w sygnale cyfrowym nie ma pogorszenia jakosci. jest albo nie ma go wcale. ewentualnie pojawia sie i znika jak... :)

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 20:22:40 przez juen
[#204] Re: ZZ9000

@juen, post #203

Sprawdziłem dzisiaj z innym kablem VGA, niecały metr. Też nie daje obrazu.
Czyli mam szukać trzeciej przelotki? Gdybym wiedział że zadziała to w ciemno mógłbym kupić. A jak kupię trzecią i będzie to samo to trochę lipa...
[#205] Re: ZZ9000

@gerul, post #204

Kupiłem przelotkę z zasilaniem na USB i zadziałała. Dzięki misha.
1
[#206] Re: ZZ9000

@gerul, post #204

jeszcze krotszy kabel :D
[#207] Re: ZZ9000

@gerul, post #205

No to i ja się pochwalę że i do mnie dotarła ZZ9k+AX
Na razie skonfigurowałem tylko RTG. I miałem pierwszy problem. Tzn na P96 z Aminetu mi bardzo wolno odrysowywało okna. Ktoś tutaj wcześniej zgłaszał ten problem. Tzn u mnie kopiowanie okien było OK ale np gadżety czy napisy w okienkach rysowały się długo. Pobrałem P96 z icomp.de i nowe firmware BOOT.bin i jest OK.
Działa na serio szybko. Najszybsza z kart jakie miałem do A4000. Dzisiaj pewnie skonfiguruje sieć i USB a na koniec zostawiam sobie moduł AX. Dam znać jakie wrażenia.
Tutaj kilka zdjęć: https://c64portal.pl/2022/12/20/a4000-zz9000ax/
[#208] Re: ZZ9000

@c64portal, post #207

no to predkosc rtg zawdzieczasz chyba dzieki nowemu fw, a nie Jensowemu rtg?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 15:25:29 przez juen
[#209] Re: ZZ9000

@juen, post #208

raczej tak. tzn najpierw zrobiłem update FW i zaczęło chodzić szybciej, ale RTG od Jensa stwierdziłem, że też wezmę skoro poprawki się tam pojawiają. W sumie to i chyba chciałem wesprzeć ich pracę ;)
Co mnie nadal bardzo pozytywnie zaskakuje to jak szybko przełącza się pomiędzy trybami RTG i AGA. Mam monitor CRT 17'' (przelotka VGA/HDMI z zasilaniem) i generalnie nigdy tak szybko to nie działało. jestem Mega zadowolony z tej karty jak na razie.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 17:36:27 przez c64portal
[#210] Re: ZZ9000

@c64portal, post #209

Scandoubler jest super, ale to chyba też dzięki konstrukcji a4k to jest aż tak wypasne. Chyba, że się mylę?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem