kategoria: A4000
[#151] Re: ZZ9000

@juen, post #150

dziwne u mnie było podobnie na FW 1.8 (KS 3.2), teraz jest ok, testowałeś inne "pendrajwy"?
[#152] Re: ZZ9000

@swt, post #151

nie, mam caly czas wpiety jeden. moze jeszcze sprobuje wrocic do starego sterownika zamiast calego fw, ale ogolnie ten fw to dla mnie wciaz jak beta. moze po prostu poczekam na lepsze czasy
[#153] Re: ZZ9000

@juen, post #152

Witam wszystkich! :)
Zaktualizowałem w swojej zz9000 firmware z 1.8 do 1.9.1 w wersji noautoboot i wszystko działa poprawnie łącznie z widocznością dodatkowej pamięci od razu po włączeniu. Próbowałem wersję podstawową na Zorro 3, ale za każdym razem po włączeniu Amigi najpierw wyskakiwało GURU Error: 8000 0004 Task: 08003278, choć po soft resecie było już dobrze. Zaktualizowałem przy okazji Picasso96 do najnowszej wersji oraz zainstalowałem RTG driver version 1.9.
Problem mam jednak z uruchomieniem portu USB dla pendrive. Na stronie MNT piszą tak:

zzusb.device now in ZZ9000 ROM (Remove Devs:ZZ9000USBStorage.device!)

No to usunąłem urządzenie z folderu devs i co dalej? mam zrobić jakiegoś mount'a nowego urządzenia? Bo na razie wsadzam pecetowego 1GB pena w FAT32 (który działał w wersji 1.8 firmware karty po zamontowaniu programowo odpowiedniego urządzenia).
Kazali nie używać tego co poprzednio to nie używam, a pendrive jest kompletnie niewidoczny w systemie.
Hmm...
Na comunity MNT support pisze użytkownikowi z podobnym problemem tak:

Hi, for the new way you don’t need any special tools except HDInstTools (recommended) or HDToolBox (has trouble with big disks).
Insert a USB stick in ZZ9000 and then turn on your Amiga.
Then, go to Icon Information on the HDInstTools icon and enter zzusb.device as the Device in Tool Types.
Next, start HDInstTools. It should discover the USB device as a harddisk. You can then partition it as usual. Make sure to use FFS, or if you want to use another filesystem you will have to mount the partitions manually after boot (using a tool like GiggleDisk / a Mountlist).


No to odpaliłem HDToolBox a tam... brak oczywiście na liście zzusb.device. Edycja ikonki, dopisanie w Tool Type zzusb.device, zapis, reset i... Nadal nic. Nie widać w systemie pendrive'a w USB w karcie...

Jsk Wam udało się odpalić pendrive z firmware 1.9.1? Bo ja już wymiękam...
[#154] Re: ZZ9000

@Cat, post #153

Witam,
rozumiem, że podmieniłeś w mountliscie ZZ9000USBStorage.device na zzusb.device?
[#155] Re: ZZ9000

@swt, post #154

Nic nie podmieniałem tylko w ogóle usunąłem to device z devs zgodnie z informacją producenta. Nic też nie mountuje. Chciałem użyć Hdtool zgodnie z sugestią. Nowy device miał być już w tej wersji w ROM…
[#156] Re: ZZ9000

@Cat, post #153

Z tego co ja zrozumiałem to musisz zaznaczyć ikonę hdtoolbix wejść u góry w menu icon i później w information(w ang Workbench) jak dobrze pamiętam(mógłem nieco pomylić nazwy), tam jak zdaje się masz pole tooltypes i tam możesz dodać linię i wpisać to zzusb.device a nie w hdtoolbox po uruchomieniu programu. Pole tooltypes w amigowej ikonie są jak opcje uruchomiania programu. Po dodaniu w ikonie tooltypes zzusb.device dopiero uruchamiasz program hdtoolbox i według tej instrukcji powinno działać.

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 14:03:46 przez Prometeusz84
[#157] Re: ZZ9000

@Prometeusz84, post #156

I tak też robiłem i… dalej nic.
[#158] Re: ZZ9000

@Cat, post #153

Jak masz FW noautoboot, musisz rozpakować gdzieś pakiet instalacyjny ZZ9000 i w katalogu EXTRAS masz plik zzusb.device oraz zzusb.device.noauto. Kopiujesz odpowiedni plik do DEVS i powinno śmigać.

pendriva na FAT32 montujesz podobnie jak poprzednio: mountdos zzusb.device fat95 mount
[#159] Re: ZZ9000

@Robo_G, post #158

pendriva na FAT32 montujesz podobnie jak poprzednio: mountdos zzusb.device fat95 mount


Dokładnie tak. Ja jeszcze pogmerałem w tooltypach ikonki mountdos'a i montuję pena nie z shella, a dwuklikiem z ikonki.
[#160] Re: ZZ9000

@Kitech, post #159

Dzięki. Działać działa, ale wykrzacza się podczas korzystania dokładnie tak samo jak w wersji 1.8... Czy komukolwiek USB z WB 3.9 na FW 1.9.1 noautoboot działa stabilnie?
[#161] Re: ZZ9000

@Cat, post #160

Zwykłe kopiowanie nawet bez zagnieżdżonych podfolderów i ciągle taka kaszana...



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 15:34:37 przez Cat
[#162] Re: ZZ9000

@Cat, post #160

Przy FW 1.8 miałem zawsze problem z większymi plikami powiedzmy powyżej 10MB, małe pliki kopiowało bez problemu. Teraz na 1.9 chodzi póki co bez problemu i dużo szybciej na tym samym pendrive 4GB. Właśnie przekopiowałem plik 250MB przeszedł za pierwszym razem.
[#163] Re: ZZ9000

@Robo_G, post #162

Przy FW 1.8 w ogóle mi nie działało USB. Przed chwilą na FW 1.9.1 przekopiowałem bez problemu plik ponad 200MB. Za to wykrzacza mi się przy kasowaniu plików z pena.
[#164] Re: ZZ9000

@Robo_G, post #162

Teraz na 1.9 chodzi póki co bez problemu i dużo szybciej na tym samym pendrive 4GB.

Porównując moją konfigurację A4000 z Twoją: może kluczem do sukcesu jest WB3.1? Ja mam 3.9. Może Warp 060? Ja mam Warpa 040... Zastanawia mnie ten numer GURU (#8000 0004). Chyba związany jest z pamięcią o ile dobrze pamiętam? Ten sam mam na dzień dobry z FW 1.9.1. zorro 3 podstawowy. Na noautoboot nie mam tego GURU na starcie i wszystko niby działa dobrze... Zastanawiam się czy to, że mam 64MB na Warpie i 256MB na zz9000 nie robi takiego zamieszania w FAST, że USB działa jak działa?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 22:29:07 przez Cat
[#165] Re: ZZ9000

@Kitech, post #163

Przy FW 1.8 w ogóle mi nie działało USB. Przed chwilą na FW 1.9.1 przekopiowałem bez problemu plik ponad 200MB. Za to wykrzacza mi się przy kasowaniu plików z pena.

Ale pod WB 3.9 czy 4.1?
[#166] Re: ZZ9000

@Cat, post #165

Mozesz sprobowac zwiekszyc stos, moze to pomoc, jak sa zle napisane sterowniki czy biblioteki albo programy, ktore uzywaja za duzo miejsca na stosie.
[#167] Re: ZZ9000

@Don_Adan, post #166

Mozesz sprobowac zwiekszyc stos, moze to pomoc

Zwiększałem do 40000, 65536 i więcej. Dodawałem buforów do urządzenia - nic lepiej.
Nie ma tu żadnych reguł - raz kopiuje się plik 20MB bez problemu a raz wywala GURU już na początku kopiowania. Zauważyłem jednak, że szansa przekopiowania prawidłowego pliku rośnie jeśli robi się to pojedynczo. Jak np. cały folder z kilkudziesięcioma plikami - to pewne jest, że się wykrzaczy...
[#168] Re: ZZ9000

@Cat, post #165

Pod WB 3.9.
[#169] Re: ZZ9000

@Kitech, post #168

Pod WB 3.9.

A jakbyś zrobił takie doświadczenie: przekopiował cały folder w całości, który zawiera np. koło setki np. mod'ów - czy też by się udało bez kłopotów? I jeszcze jedno pytanie: jakiego pendrive'a używasz? Bo może to też ma jakieś znaczenie? Ja używam np. starego Kingstona DataTraveler 1GB...
[#170] Re: ZZ9000

@Cat, post #169

Katalog ponad 230MB z podkatalogami i mnóstwem małych plików - przekopiowanie z pena poszło bez problemu.
Stara ADATA 3,75GB.
[#171] Re: ZZ9000

@Kitech, post #170

Mam kilka pytań na szybko do zz9000
- jeżeli posiada firmware do zorro 2, to który plik mam podsadzić, aby zmienić ją na zorro 3?
Po prostu ściągam zz9000 firmware 1.9.1 boot.bin for zorro 3 i umieszczam na microsd?
Czy mam za pierwszym razem kartę jakoś updatować, czy po prostu wsadzić tam plik i samo się zrobi?
No i jak jest z wstawaniem systemu? Karta chodzi od razu czy po dłuższej minucie od włączenia?
Czy dzięki karcie mp3 chodzą bez zastrzeżeń? Czy zatem jest sens dokupienia do niej Sound modułu? W czym konkretnie ten moduł pomoże?
Czy poszczególne rewizje kart, mają jakieś różnice, błędy w starszych wersjach?
[#172] Re: ZZ9000

@Ralpheeck, post #171

Update firmware robisz po prostu podmieniając plik na microSD. Karta za każdym razem wczytuje firmware z karty i inicjalizuje firmware od zera, nie ma czegoś takiego jak "pierwsze uruchomienie".
Firmware wczytuje się w czasie poniżej sekundy, zdecydowanie szybciej niż zrobi bootstrap sama Amiga. Na nic nie czekasz.
Zdaje się, ze póki co nie ma dekoderów MP3 dla ARMa na ZZ9000 (chyba że coś mnie ominęło). Więc karta nijak nie wspiera MP3.... chodzą więc jak na każdej innej Amidze,
Moduł dźwiękowy daje 16 bitowy dźwięk, więc chociażby w ten sposób może przyspieszyć enkodowanie MP3 (bo AHI nie musi dodatkowo męczyć CPU), nie mówiąc o polepszeniu jakości. Trudno powiedzieć co zaoferuje MNT w sofcie dla modułu dźwiękowego, może będzie jakiś soft dla MP3. Zobaczymy.
Starsze rewizje miały np. nieprawidłowe napięcie na CPU. Aby uniknąć uszkodzenia sprzętu należy zrobić prosty fix. Wszystko opisane w sieci.
[#173] Re: ZZ9000

@swt, post #137

11:35 AM · 21 sty 2022·Twitter for Android
lukas f. hartmann

i'm sorry but ZZ9000AX shipments will be a bit delayed (mid-end Feb) because the ZZ9000->AX cable was complicated to make and the manufacturer is overloaded before spring festival.

No to się deczko rozjaśniło.
[#174] Re: ZZ9000

@Kitech, post #173

A w kwestii samych kart zz9000 sie cos rusza? Ktos cos ?
[#175] Re: ZZ9000

@arturB, post #174

Batch 8:
"Status (Jan 13, 2022): Parts for all cards sold so far (Batch 8) are in stock and production is in progress."
Batch 9:
"Status (Jan 13, 2022): We have reopened pre-sales for Batch 9 which we expect for a June 2022 shipping target. Before buying, please keep in mind that due to the global chip shortage, additional delays can happen. We will ship your card eventually, but patience is key."
[#176] Re: ZZ9000

@Kitech, post #175

Hehehe dobre
[#177] Re: ZZ9000

@Kitech, post #173

to wygląda że ax przyjdzie szybciej niż sam zz
[#178] Re: ZZ9000

@juen, post #177

W MNT nigdy nic nie wiadomo. Moja ZZ9000 przyszła 5 miesięcy po zapowiedzianym wcześniej terminie. :)
Ale karta jest fajna :)
[#179] Re: ZZ9000

@wali7, post #178

wiem, jest ok mam ja i dlatego wisze uprzejmemu koledze jedna, ktora zamowilem juz hoho temu :)
zamowilismy tez dwa ax'y no i czekamy, ax'y przyjda i kolega bedzie se mogl tylko popatrzec bez zz :D

co do zz9k samego w sobie spoko karta, ale mocno lezy jezeli chodzi o oprogramowanie do niej... gdzie datatype'y? :( jakby chociaz jeden przyklad bylby czy cos, to moze ludzie juz sami by pogonili z reszta... wydaje mi sie, ze autor oczekiwal ze ludzie nagle zrobia mnostwo sterownikow, a tu nic... na co nam ten arm :)
[#180] Re: ZZ9000

@juen, post #179

Juen... a kto z nas dwóch jest programistą? :)
SDK do karty jest udostępnione za darmo.
Tak na serio to wiem, że to kwestia braku czasu, ale może ktoś ze specjalistów (może Ty?) byłby w stanie pochylić się nad tematem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem