[#121] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #120

To Cię ojciec powinien przez kolano i parę dobrych pasów na tyłek.

[#122] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #95

Co złego jest w korzystaniu na czyjejś głupocie

Nazywasz Amigowcow głupolami? Ociec cie pasem przez leb powinien poczestowac, cobys madrosci nabral. Ty myslisz ze ilu jest w Polsce Amigowcow. 500 tys? Guzik, gora 500 (liczba z glowy i pewnie jest mniej). Prawie kazdy kazdego zna. I ty szukasz naiwniaka? Biedne dziecko...
[#123] Re: Amiga 2000 - pytania

@Grzegorz Kraszewski, post #121

Ale nie pisałem o posiadaniu konta, tylko o używaniu Allegro w ogóle.
Dodatkowo używałeś cudzego konta. Nie wolno Ci w myśl regulaminu.

[#124] Re: Amiga 2000 - pytania

@Andrzej Drozd, post #122

Celowałem bardziej w tych którzy nie odwiedzają ppa.
[#125] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #124

Okraść kogoś z rodziny to zło a obcego nie? Masakra... Tak się przyglądam z boku... Skończcie rozmowę z tym człowiekiem, bo nie warto.

"Jest pan zerem, panie pośle".

[#126] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #124

arti4-92 napisał(a):

> Celowałem bardziej w tych którzy nie odwiedzają ppa.

Dlatego tutaj próbowałeś podkręcić zainteresowanie aukcją?
I dlatego mamy się nie gniewać i uważać "aha, to nie nam chciał przekręt wyciąć, więc jest spoko"?

[#127] Re: Amiga 2000 - pytania

@GumBoy, post #126

sytuacja jak z kawałów żydowskich

[#128] Re: Amiga 2000 - pytania

@rzookol, post #127

tak..jestem za eutanazja :)

zaprosmy go na AmiWAWA2 i zrobmy mu kocube

[#129] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #124

Celowałem bardziej w tych którzy nie odwiedzają ppa.

No i dobrze. Powiedz teraz nam "drogi" chlopcze jak sie czujesz, gdy juz kogos oszukasz na niemala kase? Sprawia ci to satysfakcje, czy moze to jakas forma agresji, bunt? Czy masz z tym jakies problemy?
[#130] Re: Amiga 2000 - pytania

@Andrzej Drozd, post #129

To chyba kwestia bezstresowego wychowania Andrzej.

[#131] Re: Amiga 2000 - pytania

@rzookol, post #127

nawet znalazlem taki troche pasujacy

Bogaty dziedzic przywołuje handlarza Jankiela.

— Słuchaj Jankiel, potrzebne mi dwa charty.
— Nic łatwiejszego. Właśnie mam dwie sztuki do sprzedania. Ile pan dziedzic da?
— 200 rubli.
— 200 rubli? Pan dziedzic chyba żartuje? To niemożliwe. Do widzenia.
— Czekaj Jankiel, ile chcesz?
— Czterysta.
— A ładne są?
— Lepszych pan dziedzic nie znajdzie!
— No to niech ci będzie czterysta.

Jankiel wychodzi, spotyka swojego przyjaciela Srula i pyta:

— Nie wiesz czasem, co to takiego charty?

[#132] Re: Amiga 2000 - pytania

@Andrzej Drozd, post #129

To nie oszustwo :]
A z tym co bym zrobił, nie czuł bym się źle :]
Na allegro jest pełno takich jak ja, więc proszę uważać ;]
[#133] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #132

arti4-92 napisał(a):

> To nie oszustwo :]

ty tak uwazasz.

> A z tym co bym zrobił, nie czuł bym się źle :]

gratuluje uczciwosci.

> Na allegro jest pełno takich jak ja, więc proszę uważać ;]

Znaczy "Jesli inni oszukuja to ja tez moge"?

[#134] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #132

To nie oszustwo

Nie oszustwem jest sprzedanie golej A2000 za 30 zl. Ale wlozenie do tej A2000 pecetowego szmelcu, twierdzac ze calosc dziala juz jest oszustwem.
Zajmij sie sprzedaza pluszowych misi. Misie nie musza dzialac, a znajda sie jelenie co kupia za gruba kase. :P


Na allegro jest pełno takich jak ja

Dlatego ja sprzet kupuje raczej u supersprzedawców lub w Efunzine.
[#135] Re: Amiga 2000 - pytania

@Andrzej Drozd, post #134

szkoda drazyc temat ..chlopak nie widzi tu zadnej winy ...a na wychowanie ojcieci juz jest pewnie za slaby ...dajcie mu spokoj ..

[#136] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #132

arti4-92 napisał(a):

> To nie oszustwo :]

Te kłamstwa, które tu wypisywałeś też nie są oszustwem? Coś w stylu "to nie ja, skąd wy takie pomysły bierzecie"?
No ale, jak już pisałem, nie spodziewam się, żeby oszust czegoś żałował, więc czemu miałbyś.

> A z tym co bym zrobił, nie czuł bym się źle :]

Jakbyś trafił na odpowiednio zdeterminowanego kupca, to dobrze byś sie też nie czuł w efekcie.

> Na allegro jest pełno takich jak ja, więc proszę uważać ;]

Tak. Pełno jest takich oszustów. Trochę mniej wśród nich to idioci, którzy nie uważają, że źle postępują, ale po prostu z całą świadomością złego postępowania tak robią. Takich ludzi trzeba odpowiednio piętnować i wykluczać z Allegro.

[#137] Re: Amiga 2000 - pytania

@HOŁDYS, post #135

Nigdy nie jest za pozno. Byc moze to nie jego wina ze tak postepuje?
[#138] Re: Amiga 2000 - pytania

@Andrzej Drozd, post #137

Ta to wina cyklistów i bikiniarzy.

[#139] Re: Amiga 2000 - pytania

@Arbuz, post #138

to wina kryzysu

[#140] Re: Amiga 2000 - pytania

@Andrzej Drozd, post #134

zaraz wyjdzie ze wróg execa i oszust z allegro dobili targu i smieją się z maluczkich :)

[#141] Re: Amiga 2000 - pytania

@rzookol, post #140

Sorki za offtop: Widze że kolega rzookol słucha Kaczmarskiego, pozdrawiam, pozdrawiam
[#142] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #132

Aż z wrażenia sobie zatroluję:
To nie oszustwo :]

art. 286
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

8 latek... sporo, IMO.
Ciesz się, ze nikt sie nie naciął i że nieletni nie odpowiadają z tego artykułu...
A tak żeby nie pozostawić wątpliwości, aktualna wykładnia:
"Wprowadzenie w błąd polega na podjęciu przez sprawcę zabiegów mających na celu wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego nieprawdziwego obrazu rzeczywistości."

Miłych przemyśleń w zakresie "co jest oszustwem" życzę. :P ;)
P. S. Gdyby ktoś miał wątpliwości, pierwszy cytat jest of corz z Kodeksu Karnego.
[#143] Re: Amiga 2000 - pytania

@Torn, post #142

Panowie, po co te dyskusje z chłopakiem prowadzicie, skoro on i tak nie widzi swojej winy. Lepiej byłoby zadzwonić do domu, jak chłopak będzie w szkole i pogadać z mamusią lub tatusiem. Może będą natyle rozsądni, że dostanie "argumentem" (w postaci garbowanej krowiej skóry) po niższych partiach ciała. Ma ktoś telefon?

Pozdrawiam!
[#144] Re: Amiga 2000 - pytania

@Torn, post #142

Można powiedzieć że połowa użytkowników allegro łamie te coś co pokazałeś wystawiając na aukcji sprzęt jako "nie wiem czy sprawne".

Apropo tego nieprawdziwego obrazu rzeczywistości, to już zależy od człowieka, ja zawsze aukcje "nie wiem czy sprawne" czytam jako "uszkodzone".



Ostatnia modyfikacja: 18.03.2009 08:57:08
[#145] Re: Amiga 2000 - pytania

@mgrod, post #143

Matka zabraniała, a ojciec mówił że to złe(ale nie łamie regulaminu allegro, "tak więc wystawiaj"), no i co?



Ostatnia modyfikacja: 18.03.2009 08:54:04
[#146] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #144

Sluchaj gowniarzu, z premedytacja wsadziles karty isa zeby wygladalo ze cos w tej ami siedzi, na forum ppa starales sie podkrecic zainteresowanie ta aukcja, na allegro podbijales stawke - jestes zwyklym oszustem, czego w tym nie rozumiesz? Na amigowych aukcjach nacialem sie raz a kupilem kupe p******ek do ami, ale widze ze dzieki takiemu barachlu jak Ty nie ma sensu sobie glowy zawracac aukcjami.

[#147] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #144

arti4-92 napisał(a):

> Można powiedzieć że połowa użytkowników allegro łamie te coś co
> pokazałeś wystawiając na aukcji sprzęt jako "nie wiem czy
> sprawne".

Po raz kolejny usprawiedliwiasz się "bo inni". To tylko o Twojej niedojrzałości świadczy. Poza tym inni nie przyznają, że "nie wiem czy sprawny" to oszustwo, więc nie zakładaj z góry, że każdy jest kłamcą i oszustem tak jak Ty. Świat byłby nie do zniesienia wtedy. Rozmawiamy o Tobie. Twój przekręt wyszedł na jaw.

[#148] Re: Amiga 2000 - pytania

@mgrod, post #143

To samo temu oszustowi powiedziałem. Stwierdził, że czego bym rodzicom nie powiedział, to i tak nic nie zmieni...

[#149] Re: Amiga 2000 - pytania

@arti4-92, post #145

Widzicie? To nie jego wina, tylko rodziców.
Pozdrawiam!
[#150] Re: Amiga 2000 - pytania

@mgrod, post #149

Już dawno to stwierdziłem, że edukację co poniektórych należy zacząć od edukacji rodziców. Przykład Artiego4-92 tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu (które z pracy zawodowej również wyniosłem).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem