Wątek zamknięty
[#1] Doom III - Porównanie
Jak wiadomo porzedni wątek na temat amigowego portu gry Doom 3, został skutecznie ubity przez sympatyków systemu MorphOS, którzy nawet po publikacji źródeł w wyniku czego główny oskarżyciel w osobie Cowcata wstydliwie zamilkł, z uporem maniaka próbowali wmawiać wszystkim do okoła że Huno jest złodziejem. Chociaż wykonałem jedyny słuszny krok w postaci zaprzestania dyskusji w wątku, który z założenia miał obrazować rozwój amigowego portu Dooma, a stał się przyczynkiem do tego by sympatycy Amigi tego rozwoju obserwować nie mogli, nie znaczy to jednak że zapomniałem o złożonej wówczas obietnicy zrobienia materiałów porównawczych portów Dooma zarówno strony oskarżycielskiej jak i wersji amigowej. Skompletowałem więc sprzęt w postaci starej karty graficznej Radeon X1950 i obiecuję że jak tylko port Dooma 3 w wersji dla AmigaOS 4 będzie wydany, film porównawczy zostanie przeze mnie opublikowany na YT. Póki co w ramach małego wstępu macie obrazek, prezentujący jak wyglądają twarze postaci, w wersji od mistrza Cowcata vs. "pirackiej kopii" od "niegodziwego Huna"szeroki uśmiech

[#2] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Krótko mówiąc - założyłeś ten wątek, żeby poinformować wszystkich że jak tylko będziesz coś miał to pokażesz?

P.S. Hostowanie zdjęć nie za bardzo wyszło, bo nie widzę Twojego obrazka. Na przyszłość lepiej używać przycisku "Dodaj obrazek przez imgur". Wyręczę Cię (przy okazji - nie wydaje mi się, żeby to była ta sama twarz):

[#3] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Mnie bardziej się podoba grafika po prawej, czyli wersja AmigaOS.
[#4] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Pożyjemy, zobaczymy...
[#5] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Zrób screen w tym samym miejscu i na tych samych ustawieniach. Bo na razie to nic z tego nie wynika.
2
[#6] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #1

DOOM 3 To stara gra ale fajnie że wyszła na retro amige
nie mam się czym podniecać naprawdę .
Kiedyś Pc nie dorównywał amidze teraz te "nowe amigi "
za kupę kasy nie dorastają pc do kostek
7
[#7] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #6

Tak samo jak stare Amigi za kupę kasy :).
Bo chodzi o zabawę a nie o dorównywanie pc :)
1
[#8] Re: Doom III - Porównanie

@karolb, post #7

AMIGI Mają mega bibliotek gier/programy /dema - dedykowane na amige !
a nie PC wtyczki

Tak samo jak stare Amigi za kupę kasy :).

zależy kiedy kupiłeś

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 20:42:08 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 20:42:24 przez Dorian3d
[#9] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #8

AMIGI Mają mega bibliotek gier/programy /dema dedykowane na amige !


Tak samo jak AmigiNG :) Z tym że na NG masz za pomoca emulacji to co klasyk + to co NG :)

zależy kiedy kupiłeś


Mówimy o portowaniu Dooma3 dzisiaj, więc zakładam wszystko na stan dzisiejszy :)
[#10] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #6

DOOM 3 To stara gra

Stara, ale jara. Wyszła jakoś 2004 i spełnia moje
prywatne kryteria, które mówią "każda gra, która
wyszła po 2006 roku to kupa".
[#11] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #6

150zł to dla Ciebie kupa kasy?
[#12] Re: Doom III - Porównanie

@michal_zukowski, post #11

za jaka amige ?
[#13] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #12

No za Powermaca G5 z MorphOSem, czyli coś na co powstał jeden z prezentowanych przez mufę portów Dooma3. Chyba, że napisałeś posta zupełnie niezwiązanego z tematem wątku...
[#14] Re: Doom III - Porównanie

@michal_zukowski, post #13

mi nie chodzi o Powermaca G5
[#15] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #14

No ale to jest sens robić port na MorphOSa z G5 bo jest tani, a nie ma sensu robić port na X5000/AmigaOS4 bo kosztuje ~50 razy więcej?

Użytkownicy OS4 lubią wydawać dużo gotówki na maszyny z AmigaOS4 więc baza użytkowników jest pewnie podobna, a do tego dochodzi lekkie współzawodnictwo, który system będzie mieć to zrobione "w pełni". Ludzie lubią współzawodnictwo.
[#16] Re: Doom III - Porównanie

@michal_zukowski, post #15

X5000/AmigaOS4 ta dokładnie nie ma deskowanych gier na to

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 21:53:54 przez Dorian3d
[#17] Re: Doom III - Porównanie

@michal_zukowski, post #13

Gdzie za 150 zł można kupić powermaca G5?
[#18] Re: Doom III - Porównanie

@Mir3k, post #17

Pewnie z jakiegoś demobilu. Swego czasu power g4 czy g5 robiły w poligrafii, widziałem
ich sporo.
Wydaje mi się, że trzeba postawić na G5, bo G4 t chyba nie ten rozmiar kapelusza
do Dooma3.
[#19] Re: Doom III - Porównanie

@Mir3k, post #17

przeważnie na allegro, trzeba patrzeć
aktualnie jest jeden PCIe: https://allegro.pl/oferta/apple-powermac-12161561781

200zł ale zawsze można poczekać na tańszą wersję ;)
[#20] Re: Doom III - Porównanie

@Dorian3d, post #6

Zakładając ten wątek, miałem niestety świadomość poważnego ryzyka iż ktoś z motylem pod awatarem, będzie chciał go rozwalić tak samo jak ten poprzedni. Cóż Dorian3D, wbrew ksywce chyba nie lubi gier 3D, bo zamiast dyskutować na temat Dooma woli dyskusję  o DM. Przy czym w tym wypoadku skrót ten nie oznacza zespołu Depeche Mode, a popularny zwrot, którego pierwszej części nie wypada mi tutaj cytować a druga to "Maryny". Zatem wszystkich którzy chcą śledzić rozwój amigowego portu Dooma 3 i jak się prezentuje na tle wersji mosowej informuję że stosowny wątek jest też na forum.amigaone.pl, tam są same konkrety i nie trzeba się przedzierać przez wielokrotnie przerabiane banialuki, typu co jest Amigą, co jest droższe co jak się ma do PC itp. itd.
[#21] Re: Doom III - Porównanie

@recedent, post #2

Wyręczę Cię (przy okazji - nie wydaje mi się, żeby to była ta sama twarz):


No nie i ta twarz też chyba nie jest ta sama. Niemniej ubrania mają te same, więc coś tam sobie można porownać. Co do zarzutow o ustawienia grafiki jednego z forumowiczów. Sam Dooma 3 na Morphosie jeszcze nie odpalałem, bo muszę znaleźć czas by zainstalować ten system. Natomiast wyciąłem sobie klatkę z Twojego wczorajszego filmu. Mniemam że chciałeś zaprezentować światu grę nie na najgorszych a na najlepszych dostępnych ustawieniach.
link

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 10:23:34 przez MUFA-amigaone-pl



Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 10:25:45 przez MUFA-amigaone-pl

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 10:26:51 przez MUFA-amigaone-pl
[#22] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #21

To jest ten sam doktor Bertruger. Powinien wyglądać tak:



Sam nie wiem która z "naszych" wersji jest bardziej przerażająca, ale żadna nie oddaje mu sprawiedliwości.
1
[#23] Re: Doom III - Porównanie

@recedent, post #22

Spokojnie wersja dla AmigaOS 4 nie została jeszcze upubliczniona, co oznacza iż autor ma pełną świadomość że brakuje jej jeszcze do doskonałości. No ale z kazdym dniem skraca ten dystans. Co do Twojej wersji autor najwidoczniej uznał iż port jest na tyle dobry że warto go wrzucić na MorphOS Storage i na tym skończę, by nie produkować niepotrzebnych sporów.
[#24] Re: Doom III - Porównanie

@recedent, post #22

Tak tez prezentuje sie wersja linux na amigaOne x5000 i wyrabia w fullHD w - zaryzykuje- okolo 60fps. To jednak zasluga gpu i rdzeni procesora. Mam obawy czy wyjdzie tak pynnie pod OS4. Co do strony wizualnej to podejrzewam jest osiagalne.
[#25] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #21

Wersja MorphOS wygląda jak na Geforce 2mx a wersja na AmigaOS niczym na radku 9000pro.Doktor Bertruger to jest gość.
Gdyby żył dzisiaj to pokonałby stan epidemiczny w kilka dni.
[#26] Re: Doom III - Porównanie

@arturB, post #24

Łe, Linux? Linuksa też sobie mogę zainstalować na QUADzie i będziemy się przerzucać FPS-ami.
Myślę, że na amisystemach (i w przypadku Dooma 3 oczywiście) spokojnie da się osiągnąć taką jakość grafiki jak na Linuksie. Problem polega na tym, że dostępne sterowniki do układów graficznych... jak by to powiedzieć? Tylko częściowo wykorzystują możliwości dostępnego sprzętu. Ale to jeszcze nic, bo system operacyjny wykorzystuje tylko jeden z czterech dostępnych rdzeni procesora :)
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Doom III - Porównanie
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Doom III - Porównanie
[#29] Re: Doom III - Porównanie

@mmarcin2741, post #25

hahaha, no nie mogę , pokuszę się o stwierdzenie to co z tego że ktoś to przeportuje itp. skoro mogę kupić byle jakiego pc i grać w full hd, co to udowodni że amiga potrafi odpalić grę z 2004 roku? może ale co z tego?
1
[#30] Re: Doom III - Porównanie

@Amcio, post #29

To kup byle jakiego PC i graj w FullHD na zdrowie. Tylko nie opisuj swoich przygód na amigowym portalu pomysł
5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem