Wątek zamknięty
[#121] Re: Doom III - Porównanie

@Private_Public, post #120

A ja apeluje o zamkniecie tego scieku

Ps.dziwi mnie ze jeden z moderatorow bierze w tym udzial i nic zlego nie widzi
1
[#122] Re: Doom III - Porównanie

@Private_Public, post #120

Pegasos G4 i AmigaONE G4 lub G3 także obsługują karty graficzne posiadające shadery.
[#123] Re: Doom III - Porównanie

@HOŁDYS, post #121

A ja apeluje o zamkniecie

Racja. Trzeba w końcu rozstrzygnąć, który system jest lepszy i zamknąć ten temat szeroki uśmiech.
[#124] Re: Doom III - Porównanie

@Rafael/ARMO, post #105

Ale co on biedny ma począć, można mu tylko współczuć, bo albo nie rozumie albo świadomie ucieka od niewygodnych pytań. Oba wyjścia są żałosne.
[#125] Re: Doom III - Porównanie

@Amig_OS, post #116

Gazetę i fakturę zakupu? Gościu ty tak na poważnie? szeroki uśmiech
[#126] Re: Doom III - Porównanie

@mmarcin2741, post #123

taka slynna piosenka Fancy

What kind of fool
What kind of fool am I?
I look for shaders in the game
For memories of days to come
In your eyes, I feel the flames of war

Flames of war, flames of war
I'm drowning in the sea of war
And enough is never enough
When I find myself deep in your eyes
Over and over again, flames of war

5
[#127] Re: Doom III - Porównanie

@Private_Public, post #120

"wygląda jak kupa" to trafne podsumowanie obecnego stanu tej bardzo bardzo starej gry którą ktoś próbuje przenieść na jeszcze bardziej stary system , tylko po co bo na pewno nie po to by ktos sobie pograł (kazdy zdrowy na umysle wie ze taniej i lepiej kupic starego peceta niz bawic sie w takie smieszne porty na amidze które chodzą jak kupa i wyglądają jak kupa) ..dla jasnosci to nie jest żaden hejt (raczej refleksja nad robieniem rzeczy z mojego punktu widzenia bezsensownych , bo innego gdy ktos robi DREADA lub JUMP-a na amige , gry które oferują dobry wygląd dostosowany do mocy Amig, a co innego jak ktos rzuca sie z motyką na słońce i próbuje przenieść grę do której Amigi się nie nadają (z wielu powodów które zostały juz omówione w tym wątku))
[#128] Re: Doom III - Porównanie

@Azakiel, post #127

No cóż nie wyrokowałbym na Twoim miejscu takich rzeczy, bo co się do czego nadaje i co jak wygląda to pokażę życie. Na razie zapowiada się na to że wersja amigowa będzie nawet wyglądać trochę lepiej niż oryginał z PC, przynajmniej takie plany ma Huno i już wprowadza je w życie. Ponadto zapewniam Cię że sporo osób będzie w to grać w tym na 100% ja, tak jak grałem w dziesiątki innych gier, które mogłem wcześniej zaliczyć na PC ale tego nie zrobiłem. Zatem spokojnie z tymi ocenami jeszcze przed pojawieniem się amigowego portu, bo finalnie może się okazać że jedyną rzeczą która wygląda jak kupa będzie Twój komentarz.
1
[#129] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #128

port gry bedzie wygladal lepiej niz oryginal ?

Kurde Stary, powiedz co bierzesz to tez se lykne, moze zmlodnieje o 20 lat
5
[#130] Re: Doom III - Porównanie

@selur, post #129

@selur
port gry bedzie wygladal lepiej niz oryginal ?


Doom3 doczekał się wersji poprawkowej w postaci Doom3 BFG Edition - a więc zawsze można coś poprawić w oryginale :)
Poprawiano w niej tekstury i unowocześniono system oświetlenia.

W Doom3 HunoPPC udało się osiągnąć jeszcze ładniejszy wygląd shaderów i cieni niż w porcie PC.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 01:41:20 przez Amig_OS
1
[#131] Re: Doom III - Porównanie

@Azakiel, post #127

Przecież nikt nie będzie w to grał. Bo gdyby kogoś gra interesowała to by ja dawno 100 x zaliczył na innym sprzęcie.
Kilku będzie kontemplować dzieło z zadowoleniem, ze to na Aos4 czy w przyszłości Mos

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 02:05:59 przez Aniol
[#132] Re: Doom III - Porównanie

@Amig_OS, post #130

Doom3 BFG Edition

Doom3 BFG dodano propocje ekranu 16:9 oraz obsługę pada od Xboxa360.
Grafika pewnie nieco podbita, bo gra ma sporo większe wymagania
niż oryginał.
Że Doom3 stary i słaby, to każdy ma swoją opinię. Ja uważam, ze to
jedna z ostatnich dobrych gier. Ostatnią była Bioshock z 2006.
Także na pewno warto portować takie klasyki.

Osobiście dooma3 na xbox original grałem, w 30klatkach
"cinematic", co w sumie dodawało klimatu szeroki uśmiech.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 02:16:20 przez mmarcin2741
[#133] Re: Doom III - Porównanie

@HOŁDYS, post #121

Mnie zupełnie nie dziwi. Norma u owego.
[#134] Re: Doom III - Porównanie

@mmarcin2741, post #132

Raczej jedna z ostatnich gier zanim, żeś zdziadział
2
[#135] Re: Doom III - Porównanie

@Aniol, post #134

Nie pan. Potem jeszcze grałem jak kupiłem dobry komp. Metro Last Light,
Batman Arkham Asylum oraz GTAV. Raczej traktuję te tytuły jako wyjątki
potwierdzające regułę szeroki uśmiech.
[#136] Re: Doom III - Porównanie

@mmarcin2741, post #132

Osobiście mam dość wyglądu gier na na silniku UNREAL - wszystko wygląda identycznie aż do znudzenia.
Wole produkcje oparte na własnych silnikach: Wiedzmin3, Dying Light , Horizon Zero Dawn, God of War ...

Wydawcy bardzo rzadko upubliczniają kod swoich gier - a amigowe firmy nie stać na kupowanie drogich licencji więc cieszmy się z DOOM3.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 04:05:19 przez Amig_OS
1
[#137] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #128

Kolejny pozytywny komentarz odnośnie pracy HunoPPC:

BSzili:
I just wanted to say the working bump maps make for a stunning difference in Doom 3. It's a huge leap forward.

HunoPPC:
if it's effects you're talking about, it brought out all the reliefs by giving more realism (bumpmapping), and the speculars give this shine effect (a little mirror) that gives the plus side of the rendering.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 04:35:25 przez Amig_OS
[#138] Re: Doom III - Porównanie

@michal_zukowski, post #122

Biegnijmy po x5000, kupujmy ten dostępny sprzęt za 10K PLN żeby pograć w DOOM3 - przyszłość jawi się wspaniale, będą szejdery ......OK
6
[#139] Re: Doom III - Porównanie

@Kwiatki, post #138

Wyprodukujesz taniej ? - nie da się.
Zazdrościsz komuś, że go stać ? - nie ładnie.
Nie zaglądaj ludziom do portfela - to brzydka cecha.
1
[#140] Re: Doom III - Porównanie

@Kwiatki, post #138

Kto bogatemu zabroni :)

To ze wyszedl port na Morphos i AmigaOS4 ok ..fajnie
Ale te kłotnie i przepychanki miedzy wami ogladam na co dzien miedzy PO vs PiS
powinno byc to od razu "studzone" a nie moderator bierze w nich czynny udział (jako jedna z aktywnych stron)

Aż sobie sciagne tego Dooma 3 BFG na PS3 i zobacze jak to wyglada i gania na konsoli z 2006 r
albo szkoda czasu
1
[#141] Re: Doom III - Porównanie

@HOŁDYS, post #140

Najbardziej biją po oczach postacie w low poly. Reszta byłaby akceptowalna jeszcze jakieś 6 lat temu.
[#142] Re: Doom III - Porównanie

@Kwiatki, post #138

kupujmy ten dostępny sprzęt za 10K PLN żeby pograć w DOOM3

10k to nie tak drogo. Zresztą, uważasz, że dla Amigi nie warto sięgnąć głębiej do kieszeni?
[#143] Re: Doom III - Porównanie

@Kwiatki, post #138

Wiesz u mnie w pracy jest koleś, który dojeżdża do roboty mniej więcej na przemian raz Fiatem 125P raz Skodą 105. Każdy z kilkuset innych pracowników doskonale rozumie że to jest jego hobby, to jest jego pasja i jeszcze nikt mu nie powiedział coś w stylu "Stary po grzyba Ty kupiłeś tą Skodę, przecież każdy może dojeżdżać do pracy autem tańszym, które jest mniej paliwożerne, a do tego ma klimę, wspomaganie i elektryczne lusterka". Tylko tutaj w ramach amigowego frienshipu, grupa zawistników próbuje wszystkich uświadamiać że nikt w to nie będzie grał, bo to sprzęt za 10k, że przecież to bez sensu bo to jest na PC itp. itd. Wiecie co jest bez sensu, wasze głupie i płytkie komentarze. Ja wiem że jest to na tanim PC, ale będę w to grał nie na tanim PC tylko na drogiej Amidze One, bo to jest moje hobby i moja sprawa i żaden posiadacz starego jabola nie jest w stanie mi tego zabronić.
1
[#144] Re: Doom III - Porównanie

@Amig_OS, post #139

A gdzie Ty widzisz, że ja tu komuś czegokolwiek zazdroszczę ??
Nie wyciągaj pochopnych wniosków tam gdzie ich nie ma :)
2
[#145] Re: Doom III - Porównanie

@Kwiatki, post #144

@wątek:

Czy wątek ma jeszcze cokolwiek wspólnego z porównywaniem dwóch portów gry Doom 3 na komputery NG?

@Amig_OS:

Bardzo cenisz sobie uwagi BSziliego, więc tu masz dobrą radę od niego:

I know it's easier said than done, but just ignore ppa.pl. The aforementioned frustrated OS4 users will drown out any useful feedback, so it's better to just walk away.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 11:15:16 przez recedent
[#146] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #143

Wiec uszanuj tego który ma podobne hobby i zbiera „stare jabole” :) domagasz się szanowania Twojego hobby a nie szanujesz czyiś :)
[#147] Re: Doom III - Porównanie

@MUFA-amigaone-pl, post #143

10k za komputer, który w przeglądarce nie odpali np. Netflixa to trochę za drogo. Problem w Twoim porównaniu jest taki, że zostawiasz stare funkcjonalne auta do najnowszego flagowego "AMIGOWEGO" komputera, który nie jest w stanie i chyba już nie będzie ogarnąć podstawowych rzeczy. To, że Masz swoje hobby i obrażasz przy okazji posiadaczy "starego jabola" pozwala mi tak twierdzić... Osobiście polecam Ci zakup Rpi400 bo może dzięki temu komputerkowi za 400 pln załatasz wszystkie braki AOS4 i całość będzie warta 10400 co jest niewielką cenową różnicą.
[#148] Re: Doom III - Porównanie

@WojoS, post #147

nie odpali np. Netflixa

Oglądasz Netflixa czy puszczasz dzieciom?
[#149] Re: Doom III - Porównanie

@Kwiatki, post #146

Szanuję dlatego nie wchodzę na niebieskie wątki z głupkowatymi niczego nie wnoszącymi złośliwymi komentarzami, więc może Ty rób tak samo, bo z boku wygląda to słabo, tak jakby ten amigowy Doom 3 mocno działał Ci na nerwy.
1
[#150] Re: Doom III - Porównanie

@WojoS, post #147

A mi pozwala stwierdzić że mój komputer jest dla mnie tak samo a nawet dużo bardziej funkcjonalny, jak model 125P dla posiadacza Fiata. Pozwala też stwierdzić że nie jesteś obiektywny w ocenie, skoro uważasz że jak użytkownik starego Maca wejdzie tu tylko po to by ciągnąć OT z prowokacyjnym komentarzem to jest ok, ale trzeźwa ocena takiego komentarza z mojej strony, to już jest obrażanie człowieka.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem