[#361] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #360

@Jenot a no nic, to dzisiaj zabawa z przelutowaniem gniazda Tak coś czułem.

@maliniak z płyty podłączyłem tylko INT2 i OVR, ale to do HDD. Możesz naprowadzić na trop gdzie podłączyć INT6 i co jeszcze?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 10:28:13 przez Hal
[#362] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Przydało by się nowe zamówienie na gotową Protein może jeszcze raz by kolega zorganizował
[#363] Re: Protein turbo A500

@adammis56, post #362

Na gotową się nie zanosi brak czasu na składanie tego do kupy. .
Co najwyżej mogę zamówić nowa partie płytek z układami CPLD
[#364] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #363

W poprzednim zamówieniu mi brakło więc się piszę płytka plus zaprogramowane układy.
[#365] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #363

Poszukam kogoś co by mi to złożył bo sam to nie dam rady jak znajdę to bym się pisał ale jeszcze potwierdzę osobno co do oferty.
[#366] Re: Protein turbo A500

@adammis56, post #365

Jakbyś chciał to mogę Ci złożyć, ale póki co trzeba czekać na kolejną dostawę. Ja również w dalszym ciągu jestem zainteresowany płytką oraz zaprogramowanymi układami.
[#367] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #363

A czy ta karta działa tylko jako turbo 14 mhz ,bez ramu i kontrolera ?

Jeżeli tak to jestem zainteresowany.
[#368] Re: Protein turbo A500

@damianx, post #367

zabrałem się za montaż płytki
wg listy części zrobiłem taki komplet w tme, będę zamawiał dla siebie, część elementów w tme trzeba zamawiać w większych ilościach

lista czesci tme

piszcie czego nie uwzględniłem lub które elemety zmienić

brak mi gniazda simm72 i złacza IDE

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 16:27:29 przez JacK_Swidnik
[#369] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #368

tu moja działająca proteina składana przez Jenota
i druga płytka którą będę składał obecnie


foto1


foto2

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 16:39:56 przez JacK_Swidnik
[#370] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #368

Gniazda SIMM znajdziesz na Allegro albo w slawmirze. Gniazda IDE kupiłem w TME ale jakie są to widać na zdjęciu, które zamieściłeś - raster i ilość pinów się zgadzają natomiast boczne ścianki trzeba było odciąć bo się wtyczka nie mieściła.
[#371] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #370

@Jenot: Kupiłeś zły typ po prostu, kupuję w TME IDE40 do moich przelotek dwuportowych i są dobre. Stosowałem z powodzeniem Ninigi ZL231-40PG oraz Amphenol T821-1-40-S1.
[#372] Re: Protein turbo A500

@Krashan, post #371

No wiem, że zły ale kupowałem pierwszy raz. Na oko wyglądały OK. Teraz to już sobie poradzę. Zwłaszcza, że podałeś co kupujesz ;)
[#373] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #372

zrobiłem aktualizację listy w tme zobaczcie czy gabarty rezystorów, kondensatorów są ok

brakuje tylko złącza simm, procesora i pinów na zworki
martwi mnie ta min ilość zamawiania elementów
np. C14 jest 1 kondensator w smd z trzeba zamówić min 100szt

szacowany koszt części 81 zł netto + vat 23% + wysyłka ok 12zł netto
trochę naleci

aktualna lista czesci tme

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 21:21:11 przez JacK_Swidnik

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 21:22:25 przez JacK_Swidnik
[#374] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #372

To co podał Krashan to są identyczne wymiarowo proste gniazda IDC 40 i będziesz musiał tak samo kombinować, bo to się razem z wtykiem po prostu nie mieści pod klawiaturą.
Po co utrudniać sobie życie kiedy można dać zwykłą kątową, podwójną listwę goldpin przyciętą do 2x20pin



Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 21:22:16 przez Kilos
[#375] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #374

dodałem tą listwę kołkowa kątowa do listy części 2x20 o symbolu: ZL310-2X20P
może być?
super to wygląda

co to za kondensatory? chodzi mi o obudoę? jak żeś je wlutował?

o fajnie,
http://allegro.pl/gniazdo-pamieci-ram-simm-72-pin-f-vat-lublin-i5942875997.html
gniazdo mam tu w lublinie do kupienia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 21:40:51 przez JacK_Swidnik
[#376] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #375

Ta listwa się nie nadaje, bo jest w rastrze 2mm, a potrzebujesz 2.54
Kondensatory to zwykłe SMD w rozmiarze D, po rozgięciu wyprowadzeń "do siebie" pasują idealnie.
Gniazdo simm to jest to z allegro, trzeba w nim uciąć kołki centrujące, ja z założenia nie chciałem stosować podstawek pod układy, ale prawdopodobnie i tak by się nie zmieściły w układzie z tą podstawką. Musisz też mieć konkretnego simma do tego, krótkie/grube dwustronne nie działają, także raczej cienki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 21:57:46 przez Kilos
[#377] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #376

ok, dzięki
poprawiłem tą listwę na inny model i dodałem kondensatory smd
komuś się przyda ta lista z tmt? może w tym slowomirze popatrzeć będzie trochę taniej?
[#378] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #374

To co podał Krashan to są identyczne wymiarowo proste gniazda IDC 40 i będziesz musiał tak samo kombinować, bo to się razem z wtykiem po prostu nie mieści pod klawiaturą.
No to dajesz jedno z tych:
  • Amphenol T821-1-40-R1
  • Ninigi ZL231-40KG

I się mieści. Zawsze wolę mięć złącze obudowane niż gołą listwę, bo nie ma możliwości omyłkowego podłączenia odwrotnie, przesunięcia o 1 pin czy wpięcia tylko w jeden rządek.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 08:01:16 przez Krashan
[#379] Re: Protein turbo A500

@Krashan, post #378

I się mieści. Zawsze wolę mięć złącze obudowane niż gołą listwę, bo nie ma możliwości omyłkowego podłączenia odwrotnie, przesunięcia o 1 pin czy wpięcia tylko w jeden rządek.


Krashan gwarantuję Ci, że się da odwrotnie podłączyć. Już takie rzeczy widywałem, a ludzka inwencja w takich przypadkach nie zna granic
[#380] Re: Protein turbo A500

@Krashan, post #378

I się mieści.

Problem polega na tym, że Ty tego nie sprawdziłeś, a ja owszem
Najwyraźniej też nie wiesz jak wygląda sytuacja pomiędzy PCB Protein, a klawiaturą więc powiadam Ci, że zupełnie nie ma sensu doginanie karty klawiaturą w kolejnym punkcie
Ja też lubię mieć obudowane złącze tam gdzie takowe można dać, ale tutaj jest to słaby pomysł, a pomijając wszystko przy tego rodzaju ciasnocie łatwiej jest zdjąć konektor z listwy niż ciągnąć za taśmę żeby wypiąć go z obudowanego złącza
Jeśli nawet zapniesz odwrotnie to w tym wypadku i tak nic się nie stanie chyba, że tak ja tutaj pociągniesz sobie +5V via złącze do zasilania karty CF, wtedy lepiej już uważać

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 10:15:21 przez Kilos
[#381] Re: Protein turbo A500

@spidi, post #379

Mój kolega twierdził że wtyczkę Molex nie da się włożyć do gniazda odwrotnie mnie się udało skutki spalony dysk.Jak najbardziej kolega ma rację głupota ludzka wszystko potrafi odczułem to na własnej skórze.
[#382] Re: Protein turbo A500

@adammis56, post #381

Miałeś wyjątkowego pecha, mnie też się zdarzyło parę razy i nigdy dysku nie ubiłem
Zwykle chodzi o "ząbki" na konektorach, albo są, albo ich nie ma
[#383] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #382

Włożyłem zasilanie dysku też jest kluczowane.
[#384] Re: Protein turbo A500

@adammis56, post #383

I czym się tu popisywać?...
[#385] Re: Protein turbo A500

@Krashan, post #384

Wcale się nie popisuje tylko przyznaję się do głupoty.
[#386] Re: Protein turbo A500

@adammis56, post #385

u mnie stan prac na dziś
link

z wczorajszych i dzisiejszych elementów co udało mi się kupić tu na miejscu zlepiłem już trochę, na resztę czekam z tme

jak będzie SN74LS07N zamiast SN7407N to ma znaczenie? taki kupiłem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:06:24 przez JacK_Swidnik
[#387] Re: Protein turbo A500

@adammis56, post #383

No troszkę mi lżej, że nie jestem sam, ale dysku dalej szkoda, bo to był SCSI 50 pin. Rozumiem, że nie ma już żadnych szans, żeby go reanimować?
[#388] Re: Protein turbo A500

@km-l, post #387

Podobno - sam nigdy nie próbowałem, tylko słyszałem o innych - jeśli znajdziesz taki sam dysk to możesz spróbować wymienić samą "elektronikę" - w części dysków jest ona odkręcalna i podłączona jakąś folią/tasiemką do dysku. Są też firmy trudniące się odzyskiem danych z takich dysków - wtedy trzeba zapłacić po wycenie.
[#389] Re: Protein turbo A500

@APair, post #388

dokupiłem to gniazdo
http://allegro.pl/gniazdo-pamieci-ram-simm-72-pin-f-vat-lublin-i5942875997.html

to gniazdo jest kątowe więc będzie mi potrzebny ten cieńki simm, zna ktoś namiary sąd nabyć?
[#390] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #389

Gruby sim to nie problem, to gniazdo simm możesz zamontować odwrotnie, wtedy kość będzie wystawać poza proteze. Bedziesz miał dostęp do clockportu i 74157 możesz dać w podstawki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem