kategoria: AmiParty
[#61] Re: AmiParty 18 - platform wars

@JacK_Swidnik, post #55

Jacek tym razem ci tak łatwo z nami nie pójdzie sprawdzimy co ty tam wnosisz ;)
[#62] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mariodj, post #61

Ja też chętnie poddam się sprawdzeniu!
[#63] Re: AmiParty 18 - platform wars

@argasek, post #62

Eeee tam nie przebijesz specjalistów ze wschodu jeżeli chodzi o przemyt ;)
[#64] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mariodj, post #63

Mam pytanie czy będzie jakiś mechanik c64c? Mam płytę, która wstaje tylko z dowolnym cartem. Na golasa nie wstaje Bez skojarzeń proszę
[#65] Re: AmiParty 18 - platform wars

@misiek2, post #64

Powinien być Kisiel.
[#66] Re: AmiParty 18 - platform wars

@misiek2, post #64

Ogołocimy jeszcze bardziej ;)
[#67] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Jenot, post #1

Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, to będę jechał na imprezę prosto z Lublina, a więc mogę zgarnąć kogoś na pokład swojego statku kosmicznego. Miejsc jest 2, w porywach do 3. Wyjazd w sobotę ok. 11:00.

I jeszcze kilka spraw które chciałbym ogarnąć z pomocą amipartowiczów.

Kilka dni temu zrobiłem sobie kabelek 1541Emu (typ 1), ale nie mam żadnego archaicznego blaszaka na którym mógłbym go sprawdzić. Na moim starym pececie (jakiś Intel 3.5 Ghz) jestem w stanie odczytać dyskietkę i ją uruchomić, ale po odczytaniu paru sektorów, 1541Emu zalicza zwieszkę. Może ktoś miałby do potestowania (i ew na sprzedaż) jakiegoś leciwego laptopa (z prockiem >175 Mhz i <500 Mhz), na którym dałoby się postawić MS-DOS i sprawdzić kabelek ? Jakby coś to mam CD z DOSem 6.22 w pogotowiu.

Tak w ogóle to po lekturze “Commodore, a company on the edge” naszło mnie na naukę asembler a 6510. Bez większych zobowiązań, tak tylko dla przyjemności. Więc jeśli ktoś dysponowałby doświadczeniem, materiałami i dobrym asemblerem dla C64, a do tego byłby w stanie pokazać mi jak to wszystko działa w akcji, to byłbym przeszczęśliwy. W razie czego będę miał Commodorka i stację 1541 II.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 20:56:02 przez MarX
[#68] Re: AmiParty 18 - platform wars

@MarX, post #67

Będę miał blaszaka P166MMX z DOSem 6.22 - możemy potestować, czy wszystko zadziała. Będę też miał C128 z 1541 Ultimate i stacją 1571. Jeśli chcesz używać Assemblera na prawdziwym sprzęcie to mam też środowisko przygotowane (TASM, TASM+REU), bo cośtam sobie też dłubię. A pod Windows polecam to: link. Materiały też mam - weź pendrive'a to zgram co tam leży na dysku.
[#69] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Jenot, post #68

Jenot nie zmieścisz sie
[#70] Re: AmiParty 18 - platform wars

@JacK_Swidnik, post #69

Spokojnie się zmieszczę. Stary PC, C128, śmietniczka i monitor. Nic mi więcej nie potrzeba. Tym razem bez Amigi.
[#71] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Jenot, post #68

@Jenot pokłony
[#72] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Jenot, post #70

Szkoda ze swojej A4000 nie bierzesz. Mógłbym popilnować
[#73] Re: AmiParty 18 - platform wars

@MarX, post #71

@Marx Teraz będziemy mieli na to czas. Nie to co w lecie :)
[#74] Re: AmiParty 18 - platform wars

@MarX, post #67

Nie wiem co to ten 1541Emu w każdym razie mam kabelek X1541 oraz starego laptopa Toshiba Satelite Pro 430CDT z lpt1 z pentium 120 i coś koło 48 mb ramu, którego mogę udostępnić do domu link Zainstalowany jest tam bodajże DOS 6.22 i Win 98SE. Korzystam z tego czasem jako emulator 1541 programem 64hdd link basic freeware version. Zaletą laptoka jest to, że jest mały i ma wbudowany zasilacz. Niestety jest walnięta stacja 3,5", ale łatwo można wymontować dysk 2,5" żeby podpiąć do współczesnego pc, aby coś wgrać na dysk laptoka. Mogę zabrać ze sobą. Oczywiście mam też kieszeń na dyski 2,5" na usb. Oczywiście nie jest na sprzedaż. Ze 2 tygodnie temu puściłem na allegro cos podobnego, starszego, ale w gorszym stanie i przede wszystkim bez karty dźwiękowej. Ten ma, więc służy mi także do rozrywki w dosie.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 23:40:42 przez misiek2
[#75] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mariodj, post #61

A ja pewno z Sam 460. Będzie AOS 4.1 FE, MOS 3.9, E-UAE i demoscena dostępna na Sam. Może uda się coś puścić na projektor z tej demosceny. Mogę pokazać jak śmigają filmy XVID, klasyczne gry pod E-UAE.

Tradycyjnie zabieram swój bazarek z Gotekami (Cortex/HxC), programatory do Goteków, adaptery PCMCIA / CF, adaptery SD / IDE 44 pin, ROMy Cloanto 3.x oraz 3.1, zestawy startowe do A600/A1200 itp.

Ceny dla Partowiczów - z rabatem i możliwość odebrania na miejscu / montaż gratis.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 23:59:27 przez pong777
[#76] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Jenot, post #73

Edycja integracyjna ;) To jest to :)
[#77] Re: AmiParty 18 - platform wars

@misiek2, post #74

Nie wiem co to ten 1541Emu w każdym razie mam kabelek X1541 oraz starego laptopa Toshiba Satelite Pro 430CDT z lpt1 z pentium 120 i coś koło 48 mb ramu, którego mogę udostępnić do domu

Misiek, weź na party samego lapka, ja wygrzebię kabelek XE1541 (ten z diodami), kiedyś go robiłem. Obczaimy temat OK
[#78] Re: AmiParty 18 - platform wars

@JacK_Swidnik, post #55

Hej
Zabieram żonę, A600, monitor i AmiMouse. Co do trunków to jeszcze nie wiem co.
[#79] Re: AmiParty 18 - platform wars

@pong777, post #75

Pong777 może coś zakupię z Twojego bazarku.
[#80] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mariodj, post #76

Hej.Dacie podłączyć sprzęt pod głośniki i posłuchać muzyki np z c64 i spektrusa chociaż na pół godziny? Byłoby nieźle posłuchać wreszcie "the best od ay-grek"+"latest sid masterpieces". Naprawdę nieźle by wchodziło pod perełkę!
[#81] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mikrobi, post #80

Aż pół godziny? No w sumie zawsze można wtedy wyskoczyć do Gumisia na kolację...
[#82] Re: AmiParty 18 - platform wars

@doktor666, post #78

Kochanka też przyjeżdza
[#83] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mikrobi, post #80

Myślę, że uda się trochę czasu wygospodarować, na pewno będziesz też miał po swojej stronie Pabloza, który lubi chiptunowe brzęczenia. ;)
[#84] Re: AmiParty 18 - platform wars

@doktor666, post #79

Btw, oprócz zamówionych przez was gadżetów AmiPartyjnych zabiorę też trochę innego stuffu ze sklepu - jakieś kubki, ciuszki. Ale bardzo niewiele z racji ograniczonego miejsca (jedziemy w piątkę, każdy coś zabiera). Gdyby zatem ktoś chciał coś specyficznego, niech da znać to spakuję. Na miejscu też możemy pomyśleć o jakimś rabaciku, np. 25% za wlanie mi w gardło dobrego trunku :D
[#85] Re: AmiParty 18 - platform wars

@AceMan, post #84

Tyskie czy Harnaś? ;)
[#86] Re: AmiParty 18 - platform wars

@AceMan, post #84

Ponieważ 2 kolegów odpadło niestety, zostałem na ten wyjazd sam.
Może jedzie ktoś z okolic Bielska-Białej i ma jedno wolne miejsce?
Mogę jechać w piątek albo sobotę... wszystko jedno :) byle do niedzieli zostać.

Jeśli się nikt nie znajdzie to pojadę z Bielska-Białej sam (chyba w sobotę) samochodem i mam w tym momencie 2 miejsca wolne. OK

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 13:19:18 przez Vato
[#87] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Jenot, post #83

ATARI STE gotowe do boju sobotniego :))) jeszcze siedze nad XL :)) atari rulez!!!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 15:00:45 przez pabloz
[#88] Re: AmiParty 18 - platform wars

@pabloz, post #87

Cieplutki węgiel z Bogdanki już mam więc Numen poleci ze dwa razy ;)
[#89] Re: AmiParty 18 - platform wars

@Mariodj, post #88

[#90] Re: AmiParty 18 - platform wars

@BULI, post #89

Atari na Amiparty, Panowie do czego to doszło! Skandal.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem